Záhradu robíme vlastnými rukami: ľahko a jednoducho rozbijeme záhradu vlastnými rukami. Pokyn + 72 fotografií

Tí, ktorí si kúpili pozemok, čelia úlohe zlepšenia miesta. Bude to trvať nielen vybudovať pohodlný dom, ale aj vytvoriť záhradu.

Môžete pozvať krajinára, ktorý navrhuje všetko, alebo môžete ušetriť peniaze a urobiť to sami. Tento proces je navyše veľmi fascinujúci.

Poďme hovoriť o vytváraní vlastnej záhrady.

Dizajnová etapa

Najprv sa musíte rozhodnúť, aká bude záhrada. Všetko by malo vyzerať jednoducho a stručne, nie je potrebné veľa partií. Najlepšie je požičať si nápady od skúsených dizajnérov zo špeciálnych kníh alebo internetu, kde je mnoho fotografií krásnych záhrad.

Pred vypracovaním plánu musíte určiť typ pôdy, zistiť hĺbku podzemnej vody. Je vhodnejšie vykonávať merania na začiatku jari alebo na konci jesene, pretože nie je vysoká vegetácia.

Po prvé, všetko, čo je na pozemku, sa vzťahuje na plán: stromy, kríky, dom alebo iné budovy. Až potom môžete nakresliť to, čo chcete vidieť vo vašej záhrade.

Urobiť rôzne možnosti, potom porovnať a vybrať to najlepšie. Existujú špeciálne počítačové programy pre navrhovanie. S ich pomocou môžete vidieť trojrozmerný model vášho plánu.

Plánovanie návrhu

Keď je plán pripravený, musíte sa rozhodnúť o štýle. Záhradný dizajn môže byť akýkoľvek. Všetko záleží na vašich vlastných preferenciách.

Môžete si vybrať pravidelnú záhradu alebo pobyt v prírodnom štýle. Pravidelná záhrada zariadená na veľkej ploche. Bude sa o neho musieť neustále starať. Je potrebné nielen zorganizovať burinu, ale aj znížiť trávu, stromy.

Záhrada v prírodnom štýle si nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Je to oveľa jednoduchšie navrhnúť, a peňažné náklady menej.

Treba pripomenúť, že záhrada by mala vyzerať krásne v lete aj na konci jesene, keď nie sú kvety a zelené listy.

Ak je rozloha pôdy veľká, potom nie je potrebné ju ponáhľať na výsadbu, pretože je ťažké starať sa o rastliny. Je lepšie vybrať malú plochu a zušľachtiť ju. Vo zvyšku záhrady môžete sadiť stromy a kríky.

Keď robíte záhradu, musíte pozorovať umiernenosť. Nekupujte veľa rastlín len preto, že sú krásne. Najprv zistite, čo chcete zasadiť, a potom pokračujte vo vyhľadávaní.

Nepreťažujte záhradu detailami. Na mieste si môžete nainštalovať altánok, urobiť alpskú šmýkačku alebo zorganizovať malý rybník. Vytvorenie všetkých by nemalo byť, pretože to bude vyzerať zle. Musíte vybrať jeden prvok a pracovať na ňom tak, ako by mal.

Pozemky v našej krajine nevyžadujú vyrovnávanie, vytváranieumelé hory alebo terasy. Všetko to vyzerá neprirodzene. Tiež, nelejte viac "úrodné" pôdy. Takže môžete poškodiť len rastliny. Je lepšie nechať všetko tak, ako je, a zasadiť, tradičné pre našu oblasť, kultúru.

Ak sa podzemná voda nachádza v blízkosti, potom môžete vytvoriť malé rybníky bez toho, aby ste sa uchýlili k hydroizolácii. Heather a rododendrony sú ideálne pre rašeliniská.

Nápady na záhradu môžu byť rôzne, ale čo je najdôležitejšie, zohľadňujú prírodné podmienky.

Čo pestovať?

Ako už bolo uvedené, nakupujte rastliny, ktoré rastú v našej klíme. Experimentovanie s exotickými kvetmi nestojí za to, pretože ich náklady sú vysoké a je nepravdepodobné, že by ich zachránili.

Perfektné vytrvalé kvety. Vyberte si všetko, čo kvitne hojne. Napríklad môžete pestovať ruže alebo pivonky.

Čo sa týka stromov, je potrebné medzi nimi vybrať zimovedné druhy. Na jar potešia oko svojimi luxusnými kvetmi. Ihličnany a javory sú skvelé pre záhradníctvo.

V prvej sezóne po výsadbe vyžadujú stromy a kríky zavlažovanie. Potom nepotrebujú osobitnú pozornosť. Musíme len raz za rok odrezať a zničiť škodcov.

Kvety si vyžadujú stálu starostlivosť. Polievanie nie je obmedzené na všetko, je potrebné pravidelne burinu a transplantáciu, v prípade potreby.

Je lepšie pestovať ročné kvety, pretože je to plytvanie peniazmi. Budú rásť iba 3 mesiace.

Veľa ľudí sa pýta: ako ozdobiť záhradu, minúť minimum peňazí? Odpoveď je jednoduchá. Je lepšie vybrať materiály na výzdobu miestnej výroby, pretože sú niekoľkokrát lacnejšie.

Kamenné cesty vyzerajú skvele. Môžete nainštalovať akúkoľvek záhradnú sochu. Sú v špecializovaných predajniach.

Pamätajte, že vytvorenie vlastnej záhrady vlastnými rukami je jednoduché. Hlavnou vecou nie je ponáhľať sa po všetkých exotických.

Fotografická záhrada vlastnými rukami