Vytvorenie vlastnej záhrady: návrh a základy krajinného dizajnu (82 fotografií a tipov)

Dnes je letná chata využívaná nielen na pestovanie ovocia so zeleninou. Je to vítané miesto na oddych, kde sa môžete s priateľmi a príbuznými pobaviť v prírode.

Návrh záhrady by sa mal starostlivo zvážiť. Ak sa k návrhu stránky priblížite správne, potom krásna krajina, ktorú vytvoríte, bude vyzerať harmonicky.

Územné plánovanie

Aby ste stelesnili všetky vaše nápady týkajúce sa záhradného dizajnu, uistite sa, že ste vytvorili plán lokality. Je potrebné zobrazovať na papieri, kde budú umiestnené obytné budovy, altány, záhradné záhony, stromy, kvety, cesty.

Cope s úlohou plánovania pomôže rozdeliť lokalitu do zón: \ t

 • územie priľahlé k domu;
 • zeleninová záhrada;
 • záhradné posedenie.

Je potrebné zdôrazniť nuansy ich dizajnu.

Územie domu

Táto zóna zvyčajne zahŕňa predzáhradku. Vytvorenie vlastnej záhrady je jednou z najdôležitejších úloh. V prednej časti domu nie je lepšie zasadiť vysoké rastliny. Optimálne riešenie na prelomenie kvetinovej záhrady. Nekrížené kríkybude tiež schopný ozdobiť fasádu.

Vrchlík vo dvore poskytuje dobrú ochranu pred spáleným slnkom. Ak pod ňu položíte stôl, môžete sa najesť na čerstvom vzduchu.

Je lepšie izolovať lodenicu od zvyšku lokality. Ako plot môžete postaviť prútený plot. Tento dizajn dokonale ladí s exteriérom v rustikálnom štýle.

Záhrada

Zvyčajne je záhrada rozdelená za domom od cesty.

Ako zariadiť záhradu, to je každý letný pobyt. Majiteľ môže zasadiť ovocie alebo okrasné stromy.

Bez ohľadu na záhradu musia byť kríky s kvetmi. Sú zasadené medzi stromami, čo robí stránku atraktívnejšou.

Záhrada je vybavená rekreačnou oblasťou. Na trávniku si môžete dať altánok a urobiť dekoratívny rybník. Milovníci grilovania si vyhradia miesto na grilovanie. Trávnik je zdobený okrasnými kríkmi a kvetinovými záhonmi.

Okolo obvodu dachy je usporiadaný živý plot. Zelený plot sa skryje pred zvedavými očami.

Pozor! Záhradná výzdoba navrhuje plánované usporiadanie kríkov a stromov. Hlavnou vecou nie je preháňať to, aby sa z pozemku nestali nepriechodné húštiny.

Zeleninová záhrada

Niekedy sú majitelia letných chát nadšene prijímaní za krásnu výzdobu záhrady, nievenovanie náležitej pozornosti záhrade, ktorá nezapadá do celkového krajinného dizajnu. Tento prístup sa musí opustiť.

Ak riadne plánujete, návrh záhrady v lete bude v súlade s dizajnom záhrady. Naplánujte si vopred, aké rastliny zasadíte a ako usporiadať postele.

Existujú zeleniny, ktoré vyzerajú ako okrasné kvety, nie menej ako v bohatstve farebnej palety a rôznych foriem.

Ďalším dôležitým prvkom sú dekoratívne trate. Cesty sú vyrábané nielen za účelom dekorácie, uľahčujú prístup do každej záhrady. Postele je možné oplotiť tak, aby boli kombinované s chodníkmi.

Dekoratívne prvky na dekoráciu

Rôzne myšlienky menia krajinu. Foto záhradný dizajn vám pomôže nájsť správne riešenie.

Kvetinové záhrady

Účinnou výzdobou lokality sú kvetinové záhrady. Praktickí majitelia ich robia z odpadových materiálov.

 • Pneumatiky môžu získať nový život. Z tohto materiálu sú vyrezané postavy a vo vnútri sú zasadené kvety.
 • Prírodný kameň, ak na neho položíte kvetinový záhon, je vynikajúcou voľbou pre jeho plot. Viacúrovňový kvetinový záhon vyzerá veľkolepý, v blízkosti sa nachádzajú kvety s krátkymi kríkmi

 • Ako dekoratívne prvky možno použiť staré sudy. Ich priblíženie a priblíženiezdobenie, môžete urobiť vlak, ktorý bude príjemné miesto pre dovolenku, najmä pre deti. •
 • Zbytočný nábytok je príležitosťou na prejavenie tvorivosti a vytvárania neobvyklých záhonov. A môžete si ich usporiadať po stránke.

Záhradné sochy

Zábavné figúrky a sochy oživujú záhradu. Trh má veľký výber dekoratívnych ozdôb pre záhradu. Majiteľ si bude môcť vybrať, čo bude v kombinácii so štýlom krajiny.

Záhradné sochy sú vyrobené z týchto druhov materiálov:

 • drevo;
 • sadra;
 • meď;
 • polyuston.

Čísla v záhrade a na záhrade by nemali byť príliš veľa. Hromadu sôch môže pokaziť dojem z krajiny.

Zábavné figúrky sú získané z pneumatík pre osobné automobily. Môžete ich znížiť.

Strašiak - dekoratívny prvok, ktorý má praktickú funkciu. V záhrade nájdete aj staré jedlá. Pahýľ sa stane hubou, na ktorej klobúku si môžete nakresliť biele kruhy a premeniť ho na roztomilý agaric.

Umelá nádrž

Ak dáte altánok do blízkosti malého rybníka, môžete v ňom tráviť čas, kedykoľvek chcete. V blízkosti umelej nádrže, spravidla môžete usporiadať priateľské stretnutia.

Záhrada na fotografické dekorácie vlastnými rukami