Vytvárame remeslá z improvizovaných prostriedkov: inštrukcie krok za krokom pre deti a dospelých + 53 fotografií

Každý majiteľ domu sa chce cítiť čo najpohodlnejšie. To je dôvod, prečo je túžba navrhnúť interiér je nielen krásna, ale aj originálna.

Prostriedky na to však často nestačia, pretože služby profesionálnych dizajnérov, ako aj krásnych vecí, sú drahé. Preto v posledných rokoch čoraz väčší počet majiteľov domov uprednostňuje výzdobu interiéru samotného domu pomocou remesiel vyrobených z improvizovaných prostriedkov, ktoré sa líšia v lacnosti.

Stojí za zmienku, že hlavnou výhodou takýchto remesiel nie sú lacné materiály. Najatraktívnejšou okolnosťou je, že každá vec, ktorú vytvoríte, je jedinečná. Je to práve jedinečný dizajn, ktorý priťahuje pozornosť.

Osobitná energia pochádza z výrobkov, ktoré boli vytvorené vlastnou rukou. A vďaka tomu má dom atmosféru pohodlia a tepla.

Dôležitou okolnosťou je skutočnosť, že takéto štruktúry môžu pôsobiť nielen ako bežné prvky zdobenia. S ich pomocou môžete pohodlnejšie usporiadať priestor. Koniec koncov, môžu byť použité na ukladanie rôznych malých vecí, ktoré sú potrebné pre ekonomiku.

Myslíte si, že je to nemožné, pretože potrebujete mať nejaké špeciálne zručnosti? Nie, dokonca aj dieťa sa dokáže vyrovnať s touto tvorbou remesiel.

Venujte pozornosťFoto remeslá z improvizovaných prostriedkov, ktorý je uvedený nižšie. Ukazuje príklad vytvorenia kľúčového držiaka, ktorý je nielen krásnym doplnkom interiéru, ale slúži aj ako malý záves na kľúče.

A proces jej vzniku nie je zložitý. Zvážte to podrobnejšie.

Vešiak na kľúče

Mnohí ľudia sú iste oboznámení so situáciou, keď musia pozdvihnúť celú rodinu, aby hľadali kľúče. Koniec koncov, ľudia často nezaťažujú nákupom špeciálnych malých políc na ukladanie kľúčov a iných malých vecí.

A keďže kľúčom sú skôr malé predmety, strata medzi väčšími vecami je jednoduchá. Ak sa chcete zbaviť potreby neustále hľadať kľúče, mnohí ich držia v kabelkách.

Môžeme vám však ponúknuť zaujímavejší a originálny spôsob skladovania. A za týmto účelom postavíme gazdiná.

Jeho hlavnou črtou je, že zvonku sa bude podobať výrobku zdobenému murovanými tehlami.

O tom, ako urobiť remeslá vo forme gazdiná z improvizovaných prostriedkov, povieme postupne. Po prvé, pozrime sa, aké nástroje a materiály budú potrebné na jeho vytvorenie: hrubý hárok kartónu alebo preglejky, hrubýobrúsky, háčiky, lepidlá, laky, farby.

Stupne kľúčového správcu

V prvej fáze musíte znížiť zadnú stenu budúceho kľúčového domu. Môžete použiť ako hrubú lepenku a kus preglejky, ktorá nie je príliš hrubá ako materiál.

V druhej fáze by ste mali z kartónu vyrezať malé obdĺžniky, ktoré napodobňujú tehlu. Upozorňujeme, že musia mať rovnakú veľkosť.

V treťom kroku musíte prilepiť rezané tehly na podklad lepidlom. Pamätajte, že medzi nimi by mala byť malá medzera. A neprekrývajte ich celým povrchom výrobku. V strednej časti by mal byť malý štítok s nápisom av hornej časti je obrázok.

Vo štvrtej fáze by sa tehly mali mazať lepidlom. Neľutujte v tomto štádiu lepidla, pretože je to potrebné, aby ste na neho položili pokrčený obrúsok. Zhora môže byť tiež pokrytá tenkou vrstvou lepidla pre lepšiu impregnáciu.

Pomocou prútika alebo zadnej časti kefy zatlačte vložku do medzier, aby sa vytvorili rohy. Produkt nechajte uschnúť.

Upozorňujeme, že akékoľvek remeslá vyrobené z improvizovaných domov by mali byť veľmi trvanlivé. Preto dôrazne odporúčame šetriť na spojovacích materiáloch.

V piatom štádiu začína proces vytvárania vizuálnej podobnosti s prírodným murivom. Akonáhle sa panelsuché, vymaľte. Švy musia byť natreté bronzovou farbou.

V šiestom štádiu maľujte tehly druhýkrát. Tentokrát však musíte použiť suchú kefu. K tomu, ponorte ho do bronzu, trieť ho na papier tak, aby sa stal suchý, a potom sa ponoriť znova do farby, s ktorou ste maľovali tehly.

Pamätajte, že na dosiahnutie maximálnej podobnosti by ste mali čistiť len jedným smerom.

V siedmej etape, ktorá je konečnou fázou, by ste mali hotový výrobok pokryť transparentným lakom a pripevniť háčiky, na ktoré budú visieť kľúče.

Remeslá pre záhradu

Ak ste vlastníkom vidieckeho domu, proces zdobenia nie je obmedzený len na oblasť obydlia. Preto, aby sa zlepšila oblasť okolo domu by mali používať záhradné remeslá z improvizovaných prostriedkov, ktoré zdobia každú záhradu alebo zeleninovú záhradu.

Na ich výrobu môžete použiť plastové fľaše, konope, pneumatiky a staré plyšové hračky. V tomto prípade záleží na tom, akú sadu nástrojov a materiálov máte.

Odborníci dôrazne odporúčajú používanie remesiel na zdobenie trávnikov a záhonov. Domáce dekorácie pre kvetinové záhony a záhony vyzerajú veľmi pekne.

Remeslá vyrobené z pneumatík sú veľmi populárne.pretože ich vytváranie je pomerne jednoduché, ale zároveň vyzerajú originálne a zaujímavé.

Napríklad môžete vytvoriť skutočný pohár z pneumatík, ktoré budú nádhernou kvetinovou záhradou. Ak chcete vytvoriť, budete potrebovať jednu pneumatiku, okrúhly panel (priemer dosky by mal byť väčší ako pneumatika), farba, malý kus gumy.

Pneumatika a doska by mali byť natreté farbou, ktorá sa vám páči. Ak máte zručnosti umelca, môžete ich použiť na ozdobenie produktu krásnymi obrázkami.

V takom prípade, ak nemáte také schopnosti kreslenia, môžete maľovať dizajn v jednej farbe alebo bodkovanej. Držiak pohára by mal byť zaistený veľkou zošívačkou. A váš produkt je pripravený.

Upozorňujeme na skutočnosť, že aj remeslá pre deti môžu byť hodnou výzdobou vašej záhrady. Použite remeslá detí, ktoré vyrobili z plastových fliaš a šálok. Napriek svojej jednoduchosti vyzerajú celkom originálne.

Ak sú malé, použite ich na ozdobenie verandy alebo parapetov. Tak sa môžete sústrediť na ne, a oni sa nestratia vo veľkej oblasti záhrady.

Foto remesiel z improvizovaných prostriedkov