Voliéra vlastnými rukami - ako správne stavať? 88 fotografických nápadov od majstrov

Väčšina chovateľov psov musí vybudovať špecializované kryty na chov veľkých psov.

Špecializované obchody ponúkajú obrovský výber hotových zariadení, ktoré váš miláčik bude milovať.

Mnohí majitelia uprednostňujú nezávislú výrobu stavby pre svoje zvieratá.

Ako urobiť voliéru vlastnými rukami? Odpoveď na túto otázku nájdete v našom materiáli. Tu je podrobný návod na správne zostavenie.

Zásada konštrukcie voliéry

Pred pokračovaním v nezávislej výstavbe budovy sa odporúča vopred oboznámiť so všeobecnými zásadami, ktoré zabezpečujú každý detail stavby.

Hlavnou požiadavkou zariadenia je bezpečnosť a pohodlie zvieraťa. Výška a šírka budovy by mala niekoľkokrát presiahnuť veľkosť psa.

Skúsení odborníci odporúčajú, aby výška stropu bola o niečo vyššia ako výška zvieraťa.

Minimálna plocha priemerného voliéra pre psa je približne 7 m2. Táto oblasť postačuje na voľný pohyb psa na území jeho vlastníctva.

Nevytvárajtepríliš veľká štruktúra. Faktom je, že v zimnom období môže zviera neustále zamrzať, pretože miestnosť nemá dodatočné vykurovanie.

Kreslenie skrine pomáha oboznámiť sa s projektom budúcej výstavby. Tu sú zobrazené všetky parametre stien a stropov. Voliteľne môžete pridať ďalšie sekcie a dvere pre ľahký prístup k zvieraťu. Veľkosť puzdra sa volí na základe veľkosti dospelého psa.

Ako si vybrať podlahu pre voliéru

Tvorba voliéry je pomerne jednoduchá. Mnohí chovatelia rozmýšľajú o tom, aký druh podlahy si vyberú na výstavbu. Tu preferencie chovateľov nemajú spoločné stanovisko.

Niekto uprednostňuje opustiť pôdu pod nohami zvieraťa, iní naopak zvolia čistotu a estetický vzhľad špecializovaného povlaku.

Pri výbere jednej alebo druhej možnosti je potrebné zvážiť preferenciu psa. Pravidlom je, že mnoho zvierat miluje kopať zem, skrývať kosti a ležať v hlinených dierach. V prítomnosti umelého trávnika pet sa bude cítiť nepríjemne.

Nástenné dekorácie

Pri stavbe voliéry vlastnými rukami musíte premýšľať o tom, aké steny budú v tejto štruktúre. Stojí za zmienku, že každý pes je zvedavý dosť tvor, ktorý rád ovláda všetko okolo. Steny v miestnosti by nemali byť úplne hluché.

Jedna stena budovy musí mať mriežkuzákladňu, ktorá umožňuje pozorovať okolitý priestor. Na to potrebujete špeciálnu mriežku.

Povrch povlaku by nemal mať žiadne chyby. V momente pohybu psa môžu tieto drobnosti spôsobiť zvieraťu značné škody.

Umiestnenie voliéry

Pred začatím výstavby sa odporúča starostlivo zvážiť umiestnenie budovy. Skúsení chovatelia psov radšej majú klietku pod holým nebom v odľahlej časti dvora.

Ak ho umiestnite príliš blízko k plotu, zviera bude reagovať na každý pohyb áut a chodcov.

Najlepšie je, ak sa vaše domáce zviera nachádza oproti predným dverám. Takže sa pes naučí rozpoznať svojho majiteľa.

Fázy výstavby

Ak sa psovisko bude nachádzať na rovnakom mieste, potom je potrebné najprv vykopať miesto pre nadáciu. Hĺbka jamy môže byť od 1 do 1,5 m.

Viac informácií o zvieratách nájdete na stránke https://zeleniymir.org

Vrstva veľkých kameňov sa položí na dno. Potom sa fixujú betónovým roztokom. Pre úplné vysušenie zmesi je potrebné od 1 do 3 dní od momentu naliatia betónu.

Na konci položenia základu pristúpia k inštalácii plotov. Na tento účel je vopred pripravená konštrukcia kovových prvkov. Všetky časti medzi nimi musia byť trvanlivéktorý zaručuje spoľahlivosť zariadenia.

Každú časť je možné upevniť pomocou elektrických zváracích alebo špeciálnych upevňovacích prvkov.

Ďalším krokom je inštalácia strechy. Bude to vyžadovať trvanlivé materiály, ktoré vydržia akékoľvek klimatické katastrofy.

Ide najmä o: bridlica, polykarbonát, preglejka, strešná krytina. Na fotografii krytu predstavuje najlepšie možnosti pre budovy pre zviera.

Fotografie voliéry vlastnými rukami