Viacúrovňový sádrokartónový strop s osvetlením: krok za krokom návod, ako to urobiť sami + 86 fotografií

Väčšina staviteľov tvrdí, že počas renovácie bytu alebo domu je jedným z najťažších procesov, ako vytvoriť strop zo sadry alebo iného materiálu.

Bráni rýchlemu výkonu práce a nerovnosti rôznych dláždených podláh a skutočnosti, že rohy sa takmer nikdy nezhodujú a mnoho ďalších detailov. Skryť všetky tieto nedostatky dnes je dosť ťažké. A skôr nie tak drahé.

Tento článok sa bude zaoberať podrobnými pokynmi na inštaláciu sadrokartónového stropu, ktorý má obrovské množstvo výhod, od jednoduchej inštalácie až po primerané ceny.

Aké nástroje budete potrebovať?

Ak uvažujete o tom, ako si vyrobiť sadrokartónový strop s vlastnými rukami, potom by ste mali najprv prevziať rôzne prípravné práce pre hlavný proces, a to: je dôležité získať stavebné materiály potrebné na rýchlu inštaláciu stropu a tiež pripraviť všetky nástroje.

Ak chcete inštalovať dvojúrovňový strop sadrokartónových dosiek sami, budete potrebovať:

  • Hladina vody s cieľom presne označiť miesto, kde bude nastavená vodiaca úroveň.
  • Na rýchle vŕtanie rôznych otvorov akéhokoľvek razidla.
  • Nožnice, ktoré môžu byť rezané.
  • „bulharský“.
  • Shuropovert na upevnenie sadrokartónových dosiek, ako aj profilov.
  • Ruleta

Montáž rámu

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vybrať miesto pre budúce označenie miesta, kde bude inštalovaný profil vedenia. Štítky musia byť aplikované po vyrovnaní hladiny vody vo všetkých nádržiach.

Je na vás, aby ste sa rozhodli, koľko sa odchýliť od centimetrov stropu budovy, ale väčšina staviteľov navrhuje, aby sa pri pohľade na fotografiu stropu zo sadrokartónu poznala, že vzdialenosť by nemala byť menšia ako desať centimetrov.

Po ukončení prác prvej etapy, tj po označení na každej stene, je možné pristúpiť k vŕtaniu niekoľkých otvorov pre hmoždinky. Na tento účel použite razník.

Po dokončení montáže vodiaceho profilu pomocou pripraveného zvinutia okolo obvodu je potrebné urobiť značky s priemerným intervalom asi 60 cm.

Ak chcete vytvoriť pomerne jednoduchú štruktúru pozostávajúcu len z jednej úrovne, potom nie je potrebné inštalovať populárne profily C v dvoch smeroch naraz. Stačí označiť len na dvoch protiľahlých stranách.

Potom môžete pristúpiť k upevneniu zavesenia. Po dokončení inštalácie všetkých priamych závesov môžete pristúpiť k montáži stropného profilu a následného stropného obloženia s plechmi.

Zdobenie stropu

Doteraz ponúka obrovské množstvo rôznych spôsobov, ako ozdobiť strop. Vďaka aktívnemu rozvoju stavebníctva v obchodoch nájdete množstvo rôznych dekoratívnych materiálov, ktoré zdobia strop.

Všetko bude závisieť len od chuťových preferencií a finančných možností. Niekto preferuje sadrokartónové výlisky a niekto je potešený penovými bagetami.

Nevenujte pozornosť rôznym druhom trendov v móde, pretože rýchlo prechádzajú, ale s novou opravou určite nie ste jeden alebo dva roky.

Je dôležité, aby vám strop poskytoval len radosť z toho, že sa naň pozeráte, av miestnosti vytvoril pocit pohodlia.

Potom, čo sa rozhodnete, aký dokonalý strop vyzerá po opravách, je dôležité posúdiť, či si ho môžete dovoliť finančne, a ak je odpoveď kladná, potom môžete bezpečne ísť do obchodu so stavebnými materiálmi a vybrať si , Ktorý vám umožní rýchlo, aby vaše sny o dokonalý strop realitou.

V technológii vytvárania prívesov nie je nič zložité.stien pomocou sadrokartónu.

Je len potrebné si uvedomiť, že predtým, ako niečo urobíme, je potrebné niekoľkokrát premýšľať, pretože takýto strop nie je stanovený na rok alebo dokonca päť rokov.

Fotografie stropu sadrokartónu