Urob si sám strechu: krov systém, podkrovie, dlaždice inštalácie. Tipy na opravu a inštaláciu (92 obrázkov + video)

Ak máte záujem o to, ako urobiť strechu vlastnými rukami, potom je predovšetkým potrebné starostlivo preskúmať rôzne návrhy na realizáciu tejto náročnej práce.

Bezpodmienečne treba mať na pamäti, že dnes existujú rôzne typy striech, z ktorých každá má svoj vlastný systém zariadenia, a preto všetci potrebujú špeciálny prístup počas výstavby.

Správna konštrukcia strechy tiež priamo závisí od účelu, na ktorý bude budova neskôr použitá.

Ak sa vám podarí správne postaviť každý z prvkov strechy, potom bude dom chránený nielen pred rôznymi zrážkami počas celého roka, ale aj v ňom zostane teplo aj v chladnej zime.

Z tohto dôvodu je dvojpodlažná strecha, ktorá bola správne postavená a izolovaná počas výstavby, rovnako dôležitá ako napríklad spoľahlivé teplé steny.

Ak hovoríme o tom, ktorá strecha je najvhodnejšia, potom všetko závisí len od účelu, na ktorý sa bude dom v budúcnosti používať, ako aj od osobných preferencií. Zvážte najobľúbenejšie typy striech.

Jednodielna strecha - ideálna pre čo?

Najčastejšie tento druhstrecha sa používa na pokrytie rôznych typov prístavieb, ako aj garáží, ale v posledných rokoch sa začala používať aj pri stavbe chát aspoň tak často.

Konštrukcia sa považuje za jednu z najjednoduchších z celej zostavy, ktorá existuje len v zásade, a výkresy strechy možno nájsť dokonca aj na internete.

Zvyčajne môže byť stavba zložitá len v jednom prípade: keď sa v plánoch plánuje usporiadať niekoľko rôznych miestností naraz pod jednou strechou. V každom prípade je tento typ strechy jedným z najdostupnejších v dôsledku ekonomickej spotreby stavebných materiálov.

Dvojposchodová strecha

Tento typ strechy nie je o nič menej populárny ako prvý a spravidla viac ako iné sa používa pri výstavbe obytných priestorov.

S najväčšou pravdepodobnosťou je to spôsobené predovšetkým skutočnosťou, že tento typ strechy možno pomerne ľahko usporiadať bez ohľadu na to, aká bola konštrukcia budovy zvolená.

V podstate bude sklon svahov ovplyvnený vzdialenosťou medzi vonkajšími stenami v dome.

Ak hovoríme o procese montáže strechy, potom existuje niekoľko povinných bodov, ktoré sú základné.

  • Po prvé sa pripravuje projekt strechy alebo plánovaná reštrukturalizácia;
  • Po druhé, ak dom nie je postavený od nuly, potom demontujte starú strechu;
  • Po tretie, steny horného poschodia v dome sú posilnené;
  • Po štvrté, strop stropu je vždy izolovaný a následne vždy izolovaný;
  • Po piate, sú inštalované koncové steny, po ktorých sa vykonávajú rôzne dokončovacie práce;
  • Po šieste, okná sú inštalované av konečnej fáze sa vykonáva usporiadanie celej podkrovnej miestnosti.

Samozrejme, prepravka je jednou z najdôležitejších etáp, ale nie je ani zďaleka rozhodujúca. Pri montáži laty je zároveň potrebné upevniť všetky prvky drenážneho systému.

Aby sa však debna definitívne podarila až po dokončení všetkých pokrývačských prác.

Môžete vidieť rôzne fotografie strechy a potom bude ľahšie určiť ich konečný vzhľad.

Väčšina začínajúcich staviteľov je presvedčená, že jedným z najťažších krokov pri začatí výstavby strechy sú prekrývajúce sa strechy.

Takmer všetci stavitelia však poukazujú na to, že ak striktne dodržiavate všetky pravidlá v knihách a rôznych materiáloch o tom, ako na strechu, potom absolútne všetky kroky možno vykonať bez akejkoľvek pomoci.

Na záver je potrebné ešte raz poznamenať, že proces výstavby strechy je naozaj bez ohľadu na to, aký typ strechy je zvolený - to stačí.časovo náročný proces.

Preto by sa k opravárenským prácam malo pristupovať s plnou zodpovednosťou, s vedomím, že je v rámci vašej moci, a pre ktoré štádiá môžete pozvať stavebný tím.

Fotografie strechy si to sami