Rybársky prút do-it-yourself: vyrábame pevné skladacie a teleskopické tyče a kladkostroje. 88 nápadov na fotografie

Vo voľnej prírode vám rybárske prúty pomôžu dostať jedlo. Ak chcete chytiť ryby, budete potrebovať jednoduché riešenie a zručnosti.

Je ľahšie urobiť rybársky prút ako pasca. To môže vykonať nezávisle ktokoľvek.

Článok sa zaoberá všetkými zložkami. Rybár si pre každý z nich môže prečítať podrobný popis.

Čo by malo byť rybárske pole?

Rybársky výstroj umožňuje rybárom loviť z lode alebo sedieť na pláži.

Existuje niekoľko hlavných častí:

  • Tyč;
  • Rybárske vlasce alebo laná;
  • Plavák;
  • platina;
  • vodítko;
  • Hook.

Dôležitú úlohu zohrávajú všetky zložky. Okrem toho môže byť náradie doplnené špeciálnym zariadením. Podpora pre rybársky prút dáva možnosť, aby sa rybársky prút nedal priamo na vodu.

Jednoduchý porast sa považuje za bežného potkana z vetvy stromu.

Hlavný čap

Hlavným prvkom ozubeného kolesa je tyč. Na rybolove táto časť funguje ako rameno. Parametre tyče ovplyvňujú dĺžku tyče ako celku.

Základnépožiadavky, ktoré sú kladené na štandard tohto komponentu - je dôležité, aby bola tyč dokonale hladká, musí mať trvanlivosť a nízku hmotnosť.

Pred výberom tyče by ste mali rozhodnúť o rozmeroch. Zvyčajne je z dreva. Najvhodnejšou možnosťou je jaseň, javor alebo lieskový orech.

Neodporúča sa zastaviť váš výber na topoľ alebo dub. Prvé drevo je príliš krehké a druhé je ťažké. Je dôležité, aby sa tyč pohodlne používala, potom sa nebude vykĺznuť z ruky.

Upevnenie vlasec

Tento prvok spája tyč a hák. Namiesto klasického rybárskeho vlasca môžete použiť pevné lano. Pokiaľ ide o vlasec, mal by byť dosť tenký, pružný a silný.

Ak je niekto na dosah ruky, môžete ho použiť. V opačnom prípade budete musieť vytvoriť svoj vlastný vlasec. V tomto prípade je však potrebné, aby spĺňal stanovené kritériá.

V prírode nie je možné nájsť hotové lano, má byť tkané z improvizovaných prostriedkov. Ak chcete pripraviť silnú niť vziať vlasy, žihľavy, vŕby kôry.

Na tkanie sa zvyčajne používa metóda pigtail. Manuálna práca zaberie veľa času, ale všetko vynaložené úsilie sa vyplatí.

Výber float

Letný rybársky prút musí byť vybavený plavákom. Správne vydá signál, ak je to skus.

Svetelný plavák by mal byť nad hladinou vody. Rybár neustále sleduje, ako pláva. Ak je potrebné rezať, závisí od plemena rýb. Ak je bream hryzenie, plavák má horizontálnu polohu.

Je lepšie zvoliť si farebné prevedenie, ktoré nie je možné nevšimnúť. Plavák je vyrobený s rukami stromu alebo stonky veľkého peria.

Malá tyčinka dlhá 10 až 15 cm je vyrobená z prírodných materiálov, v ideálnom prípade, ak je drevený plavák vyrobený vo forme malého suda, táto forma je potrebná pre vztlak.

Na pripojenie k rybárskemu vlascu môžete použiť akúkoľvek prílohu.

Ako si vybrať platinu?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že pripevnenie platiny na vlasci je zbytočné. Je dôležité, aby ste túto otázku správne pochopili, takže musíte určiť, na čo sa tento prvok používa.

Funkcia platiny je váženie plaváka. Pre tento prvok musíte správne zvoliť hmotnosť. Ťažké ponorenie padne na dno nádrže a vytiahne plavák za ním.

Keď je platina príliš svetlá, plavák jednoducho leží na vodnej hladine. Ak bola hmotnosť platiny zvolená správne, plavák bude vo vertikálnej polohe.

Záver sám osebe naznačuje. Je potrebné, aby platina mala gravitáciu platiny úmernú sile Archimeda pôsobiaceho na plavák.

Táto položkana konci linky. Ak rybár potrebuje prútik na karasu, potom sa môže ako ponor použiť malý kus kovu alebo kameňa.

Určite dĺžku vodítka

Vodítko je rybárska šnúra spájajúca platinu s hákom. Jeho štandardná dĺžka je od 10 do 20 cm, je potrebné ponechať malý kúsok vlasca, aby sa háčik zviazal.

Ak máte v úmysle chytiť dravé ryby, potom sa určite postarajte o ochranu vodítka.

Upevnite posledný prvok - háčik

Na fotografii rybárskeho prútu môžete vidieť ostrý háčik s ostrým bodnutím. Úspech rybolovu vo veľkej miere závisí od tohto prvku.

Výrobný hák je kvalitný výrobok. Ak nie, budete musieť urobiť nezávislú produkciu.

Na tento účel budete potrebovať kov, drôt, kolík alebo použité pivo.

Hák musí byť pevne pripevnený na koniec vlasca. Rybár užitočné zručnosti pletené rybárske uzly. Po upevnení háku je tyč pripravená na použitie.

Podrobne sme preskúmali, ako urobiť rybársky prút vlastnými rukami. Zostáva len konsolidovať minulosť.

Najprv urobíme tyč, pripevníme k nej rybársky vlas, na ktorom je potrebné upevniť plavák, platinu a háčik.

Majú dobrý úlovok!

Fotografické rybárske prúty vlastnými rukami