Rôzne remeslá z nití na fotografické hodiny. Podrobné vysvetlenie procesu vytvorenia (81 fotografií)

Niekedy ihličie čelia problému, keď zostane veľký počet malých guľôčok nite alebo priadze, z ktorých už nie je možné robiť nič hodnotné.

Často všetky tieto gule vložili do koša alebo tašky a odchádzali na dobu, keď ešte stále zisťujú, čo s týmito malými loptičkami robiť.

S dôverou deklarujeme: po prečítaní nášho článku, už nebudete musieť hádať o tomto probléme, pretože vám poskytneme niekoľko zaujímavých nápadov na použitie nití a priadze na výzdobu interiéru vášho domu s ručnými prácami z vlnenej priadze na pletenie a obyčajné tenké priadze.

Zaujímavé hobby z nití

Toto hobby bolo vynájdené už dávno a vďaka svojej praktickosti sa rýchlo rozšírilo po celom svete, pretože nie je možné vypočítať pradienko nite tak, aby ho bolo možné použiť až do centimetra. Okrem toho, v dávnych dobách, vlákna boli jediný spôsob, ako urobiť a dať dieťaťu bábiku.

V súčasnosti takýto problém neexistuje. Moderný trh ponúka veľa hračiek, ktoré môžu zasiahnuť vaše dieťa svojou originalitou a jedinečnosťou, ale aspoň jeden z nich môže porovnať s tým, ktorý bol vyrobený vlastnými rukami a do ktorého ste vložili kúsok svojej duše a neobmedzenú materskú lásku.

Nuž, ak urobíte toto majstrovské dielo vyšívania spolu s vaším dieťaťom, proces tvorby remesiel z nití vlastnými rukami zostane navždy v jeho pamäti ako jeden z najteplejších momentov života.

Z nití môžete vyrobiť nielen remeslá z nití pre deti vo forme rôznych bábik, roztomilých zvierat, ale aj maľby, vázy alebo ozdoby na lampy.

Zvážte niekoľko majstrovských tried, ktoré z vás urobia skutočného majstra v tejto oblasti.

Vzory priadze

Ak neviete, ako aplikovať veľa malých kúskov nití, ktoré nestačia na pom-poms a veľryby, potom si ich vytvorte. Na to nepotrebujete veľké množstvo materiálu. Len dosť nožnice, kartón a lepidlo, dobre, nezabudnite na nití sami.

Sledujte náš algoritmus lekcie a budete mať vynikajúci výsledok:

 • Na kartóne zakrúžkujte obrysy vzoru, ktorý bude vytvorený vláknami. Ak ste vytlačili hotový obrázok, prilepte ho na vrch lepenky.
 • Teraz máte dlhú prácu. Je potrebné strihať všetky nite na malé, malé kúsky. Nabite túto vec svojmu dieťaťu alebo to s ním urobte. Takže ho povzbudzujete a zároveň urobíte trochu práce. Všetky kusy musia byť zoradené podľa farby.
 • Teraz pokračujte s vytváraním obrazu. Za týmto účelom krok za krokom položte nite rovnakej farby na silne namazané lepidloobrázok grafu.
 • Preto je potrebné pokraćovať dovtedy, kým na obrázku nie je jedno prázdne miesto.
 • Nechajte majstrovské dielo suché a pokojne ho zavesiť na stenu!

Kvety z priadze

Ak máte nite z nití alebo dúhovky, potom s nimi môžete vytvárať remeslá z lopty alebo papiera a nití vo forme kvetov neuveriteľnej krásy.

Na to potrebujete len nite, lepidlo, kus novín, ktoré použijeme ako prázdne, nožnice a drôt.

Ak chcete urobiť nejaké originálne kvety, uchopte stuhy a korálky. Začnime naše majstrovské triedy remesiel z vlákien.

Pokyny na výrobu

 • Vytvorte polotovary pre kvety. Je to celkom jednoduché: stačí, aby ste rozdrvili veľký kus papiera alebo novín a vytvorili z neho loptičku.
 • Na tejto domácej loptičke navíjame niť namočenú v lepidle. Rozhodli sme sa vytvoriť kompozíciu jemných bielych zvončekov, pretože potrebujeme pradienko bielych nití alebo mulínových nití s ​​modrými a bielymi vložkami. Táto kombinácia bude vyzerať veľmi zaujímavo a jemne.
 • Po tom, čo lopta dosiahne dostatočne veľkú veľkosť a na nej nie sú žiadne medzery alebo „plešaté“ oblasti, stojí za to nechať ich vyschnúť.
 • Po niekoľkých hodinách sa môžete vrátiť do práce na svojom remesle. Teraz je potrebné starostlivo orezať prebytok z lopty, čo jej dáva tvar kvetu, v našom prípade - zvon.
 • Opatrne nasaďte drôt do nichpuky a upevniť každý zvon na to, zdobenie miesto spojovací materiál s korálkami.
 • Aby sme skryli náš stonok drôtu, znovu impregnujeme vlákno lepidlom, tentoraz si vezmeme zelenú niť a naviňte ju okolo drôtu.

Nižšie vidíte fotografie remesiel z nití. Dúfame, že inšpirovaný jedným z nich si môžete vytvoriť svoje vlastné majstrovské dielo.

Foto remeslá z nití