Robíme panel s vlastnými rukami: tipy od dizajnérov. 69 pokyny na vytvorenie fotografie

Akékoľvek dokončovanie stien po opravách, chcem niečo zmeniť a nájsť spôsob, ako ukázať svoju predstavivosť, talent a tvorivé schopnosti.

Trojrozmerný panel šrotových materiálov je jedným z módnych trendov v dizajne 2017.

Pri pohľade na veľkolepú prácu na ilustráciách sa môže zdať, že je ťažké. Ale ak sa na školských hodinách práce získajú „obrazne“ figúrky z ílu a soľného cesta, skúsenosti s prácou s korálkami alebo prírodnými materiálmi - to všetko dopadne.

Aký materiál si vybrať na dekoráciu na stenu

Panel na ručnej stene je špeciálnym dekorom, ktorý môže oživiť najprirodzenejšiu atmosféru, predstaviť nový koncept dizajnu a oživiť atmosféru.

Výber materiálu a technológie na realizáciu myšlienky závisí od mnohých faktorov:

 • Funkčný priestor;
 • Nástenné dekorácie;
 • kreatívne výrobky;
 • Chute a preferencie;
 • Dostupnosť materiálov a nástrojov;
 • Zručnosti práce s materiálmi (šitie, pletenie, modelovanie, tkanie, kreslenie).

Veľký panel na celej stene je lepšie umiestnený vo veľkej miestnosti, kde je veľa voľného priestoru. Kúpiť obrázok alebo prilepiť tapetu je najjednoduchšie. Ale toto nie je ničoriginálne, plus veľké výdavky, a nový objekt sa čoskoro nudí.

Ďalšia vec je jeho vlastné „majstrovské dielo“, ktoré môže hrdo ukázať všetkým návštevníkom doma.

Pri pohľade na jedinečnú prácu sa priatelia a príbuzní budú zaujímať o to, ako urobiť takýto panel vlastnými rukami?

Po prvé, je lepšie zvoliť si voľnú stenu a potom rozhodnúť, čo to bude - koláž fotografií, kresieb, modelovania alebo mozaiky netopierov. Celkový dizajn a graf by mali zodpovedať funkčnosti miestnosti a praktickej starostlivosti.

Napríklad je ľahké maľovať sa na stene kúpeľne akvarijných rýb na hladko natretej stene, ale farba by mala byť trvalá a nezmazateľná.

Ak je materiál vystavený zničeniu alebo akumulácii prachu, je lepšie pokryť hotový výrobok bezfarebným lakom, ako je foto panel so soľným cesta.

Náterový základ pre panel by mal zodpovedať materiálu na obkladanie stien. Ak je napríklad akrylový smalt, potom sú akrylové farby vhodné aj na maľovanie stien.

Steny v detskej izbe môžu byť zdobené tapetovými panelmi, ktoré sa dajú ľahko postaviť s dieťaťom zo zvyškov kotúčových materiálov, ktoré zostali z opráv.

Tip: Nechajte deti zúčastniť sa vzrušujúceho procesu vytvárania domácich dekorácií. Sú ochotní vstúpiť do tvorivého procesu. Pomôže to rozvoju jemného prstového motora a priestorového myslenia.

Deti môžuzbierať prírodné materiály - krásne vetvičky, listy a šišky pre panely. Ak neviete kresliť, dajte dieťaťu pokyn, aby striekal farbu z plechovky na šablónu.

Nadšene vystopujú veľké javorové listy na kartóne, vystrihnú ich obrysy, aby sa na steny v chodbe postriekali obrysy so zlatou a striebornou farbou. Striekacie farby a šablóny v dekore akejkoľvek miestnosti - najlepšie riešenie pre tých, ktorí nemôžu kresliť.

Panely na jedlé výrobky do kuchyne

Kuchynská linka je doménou výrobkov, kde je na dekoráciu vhodné množstvo sypkých materiálov. Pred vytvorením panela vlastnými rukami vykonajte audit v skrinkách.

K dispozícii pre začiatočníkov dekoratérov celej prirodzenej palety, ktorá po celé roky zachováva prirodzenú farbu. Panel kávy, obilnín a korenia ozdobí voľný fragment steny v jedálenskom priestore.

Práca sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 • Vyberte vzorku, ktorú chcete.
 • Vytvorte skicu s vlastnými korekciami a označte štvorcami, aby ste zväčšili kresbu na stene so zvýšením.
 • Nakreslite značky a obrysy panela jednoduchou ceruzkou.
 • Manipulujte s fragmentmi dekorácie lepidla pre konkrétny výrobok.
 • Dokončené plochy by mali prirodzene zaschnúť, po ktorých sa môžete presunúť k susedným prvkom až do dokončenia celého obrazu.

Tip: Aby sa predišlo nezhodám, odporúča sa graf panelukoordinovať so všetkými členmi rodiny.

Čo sa týka kuchyne, všetky chutné materiály:

 • sušené použité čajové listy sú čierne a hnedé kontúry akéhokoľvek vzoru alebo pôdy na obrázku;
 • krupica je vynikajúca svetelná základňa, ktorá sa dá ďalej ozdobiť, vypĺňa aj prázdne miesta;
 • kávové zrná (zelené a pražené) - vynikajúci materiál hnedých a zelených odtieňov;
 • biela a farebná ryža - rôzne veľkosti a odtiene;
 • hrach, fazuľa, šošovica a fazuľa - biele, žlté, oranžové, červenkasté a zelené plody rôznych tvarov, aplikované na polovice lepidla;

 • mak - čierny základný vzor;
 • instantná káva a čakanka, kakaový prášok a mletá škorica - voľná základňa hnedých odtieňov;
 • semená tekvice, melónu a uhorky sú vynikajúcim materiálom pre panel vlastnými rukami, sú tiež lepené v poloviciach;
 • krupica alebo krupica z proso, kukurice a pšenice, ovsených vločiek a jačmeňa - lacný základ s rôznou farbou a textúrou.

Odporúča sa starostlivo otvoriť hotový panel čírym lakom v 2 - 3 vrstvách, aby sa časom ľahko odstránil prach.

Obraz môže byť ponechaný, pretože je neúplný alebo je obmedzený na stranu (rámček). Spoločná výzdoba kuchyne je zaujímavou aktivitou, do ktorej je ľahké zapojiť členov rodiny troch generácií.

Odborníci, ktorí vytvorili majstrovskú triedu na výrobu, podnietia zaujímavé nápadyDIY panely:

Tí, ktorí sú dobrí na sochárskych figúrach, malých sochách alebo na výrobu bábik z akéhokoľvek materiálu, by mali zvládnuť techniku ​​práce so soľným cesta.

Pre reliéfnu dosku hnette jemnú soľ s múkou 2: 1, pridajte trochu rastlinného oleja, vody a suchého lepidla na tapety, mieste ako bežné cesto. Mala by byť plastová, ale skôr tvrdá.

Hotová hmota by sa nemala držať na rukách. Malé kúsky alebo gule sú od nej oddelené, z ktorých sú kreslené tváre postáv, ovocia, listov a iných prvkov panelu. Bude lepšie držať, ak je pripojený k rámu vo forme prenosného dekoru alebo pripevnený priamo k kuchynskej stene.

Na dokončenie príbehu môžete pridať akýkoľvek iný materiál, napríklad vyšívanú textíliu, korálky alebo priadzu.

Vzor reliéfu zaschne asi týždeň, ale potom sa prejaví pevný trvanlivý materiál. Hotový výtvor je možné maľovať a lakovať, ako je to prezentované na fotografii.

Rady odborníkov na výrobu panelov z rôznych materiálov

Vytvorenie vlastnej výzdoby je vzrušujúcim tvorivým procesom. Zvyčajne po zvládnutí jednej z techník s použitím príkladu cesto alebo cereálnej dekorácie do kuchyne by som sa rád presunul na zdobenie iných miestností.

V detskej izbe bude vhodné ozdobiť jesenné lístie alebo farebný papier z patchworkovej tkaniny.

Spálňa ihly ozdobí panel kvetov, kože, látky alebo gombíkov. Populárny pozemok je peniaze strom, kde si môžete pridať mince alebo zelenú kávu na tlačidlá.

V kúpeľni alebo v kúpeľni sa „morský“ materiál stane vynikajúcou dekoráciou - hladké farebné kamienky, mušle a vetvičky korálov.

Ozdobte obývaciu izbu, korok, bambus, okrasný kameň. V zručných rukách sa akýkoľvek materiál stane základom pre domáce majstrovské dielo.

Fotografické panely vlastnými rukami