Remeslá zo sadry: ako urobiť sochy vlastnými rukami? 69 nápadov a pokynov pre fotografie

Sadra sa vyznačuje plasticitou a šetrnosťou k životnému prostrediu, takže falšovanie z neho sa stáva čoraz obľúbenejším u remeselníkov.

Mäkkosť a pružnosť materiálu vám umožní robiť realistické figúrky, vystrihnúť malé časti a vzory, čo robí z sadrových remesiel vynikajúce dekorácie pre byt, záhradu a zeleninovú záhradu.

Remeslá vyrobené zo sadry priťahujú svojou jednoduchosťou a prístupnosťou a majstrovské kurzy v takýchto prácach sa môžu ukázať malým deťom.

Okrem toho dieťa v tomto procese zlepšuje zručnosti práce s hromadnými materiálmi, opakuje alebo študuje farby, rozvíja jemné motorické zručnosti.

Sádrokartón

Mrazená sadra je trvanlivá a tvrdá, preto sú remeslá z nej praktické a funkčné. Tak, sadrové vázy, kvetináče, zásuvky, kvetináče sú populárne.

Je ľahké urobiť záhradné dekorácie pre domácich majstrov, ako sú trpasličí figúrky, huby, plameniaky, zajace, umelé kvety, ozdobné poklopy zo sadry vlastnými rukami.

Krok 1 - Zapnite fantáziu

Existuje preto veľa možností pre sadrokartónové remeslá pre záhradu, dvor alebo interiér domusa musí zamerať na konkrétnu lokalitu.

Napríklad, ak máte nádrž, potom ju ozdobte žabou so šípkou v ústach, hrboľ môže byť doplnená miniatúrnym oknom a trpaslíkom a vaše obľúbené rozprávkové postavičky potešia deti a vnúčatá.

Krok 2 - Vyberte formulár

Ak vaša voľba padla na štandardné labute alebo trpaslíkov, potom je možné v obchode zakúpiť akýkoľvek vhodný tvar, plast, drevo, kov alebo silikón. Pre šetrných alebo originálnych remeselníkov majú možnosť urobiť nadáciu vlastnými rukami.

Aby ste to mohli urobiť, musíte vyrezať určitú textúru z uvedených materiálov alebo vytvoriť formu zo sadry: rozrieďte roztok v nádobe, položte naň predmet, ktorý si vyžaduje kópiu, nechajte sadru vytvrdnúť a zopakujte postup pre druhú stranu pôvodného obrázku.

Výsledné polovice sú lakované, zlepené a následne použité na ďalšie liatie roztoku.

Je však lepšie použiť elastické silikónové formy, ktoré nevyžadujú mazanie a nepoškodzujú falšovanie počas oddeľovania modelu.

Základ silikónu je možné vyrábať nezávisle od toho, ako omietka.

Krok 3 - Príprava riešenia

Všetko, čo je užitočné na vyšívanie, je sadra zakúpená v lekárni, čistá voda, nádoba na jej chov a forma na nalievanie obrázku.

Na rozpustenie omietky pre remeslá v miske strednej veľkosti alebo veľkej miske sa prášok naleje, naplní vodou a mieša. Neexistujú žiadne špeciálne proporcie, a musíte sa zamerať na konzistenciu tekutej kyslej smotany.

Ak je vaša figúrka koncipovaná ako monochromatická, potom, keď urobíte maltu, môžete pridať vodu do vody a až potom zmiešať omietku.

Množstvo sadry je potrebné vopred zvážiť, pretože rýchlo mrzne a ak je nedostatok materiálu, nebude možné vyrobiť novú dávku. Je lepšie rozriediť viac roztoku a okamžite ho nechať prejsť.

Krok 4 - Zdobenie plavidla

Bežná sivá figúrka nebude zdobiť vašu záhradu, preto je lepšie ju dôkladne natrieť. Môžete hľadať inšpirácie a nápady medzi fotografiami sadrových remesiel.

Pred nanesením náteru sa výrobok natrie lepidlom na drevo alebo PVA a potom sa natrie lakom na ochranu pred dažďom, vetrom, snehom, slnečným svetlom a inými vonkajšími vplyvmi.

Krok 5 - Rozhodovanie o mieste

Je možné nastaviť postavu bociana alebo kravy pozdĺž záhradnej cesty alebo na dosky pergoly, pokiaľ dobre zapadajú do celkovej atmosféry.

Ako rozcvičku môžete túto myšlienku uviesť do praxe: vytvoriť tvar v podobe veľkej podrážky, stopy, alebo kúpiť podobnú v obchode, vrhnúť niekoľko desiatok takýchto remesiel a položiť chodníky do záhrady alebo do zeleninovej záhrady.

Pri umiestňovaní obrázkovnad domácim pozemkom by sa malo zabrániť ich nadmernému hromadeniu a riadiť sa vlastnou chuťou.

Je však lepšie umiestniť trpaslíkov a plameniaky do otvorených priestorov, pripojiť zvieratá do kríkov alebo kvetov a definovať veľké postavy, ako sú domy, fontány a kvetináče uprostred kvetinových záhonov alebo v blízkosti domu.

Je zábavné vytvoriť sádrovec, ľahký a, čo je dôležité, bezpečný. To všetko robí tento druh vyšívania zaujímavým a zábavným pre deti a dospelých.

Fotografie omietkových remesiel