Remeslá z plechoviek: návod na výrobu dekorácie z cínu a hliníka (78 fotografií + video)

V dnešnej dobe každý deň hádzame do koša veľmi širokú paletu obalových produktov, ale niektoré výrobky môžu byť dobrým zdrojom pre všetky druhy remesiel.

Ako príklad si môžete vziať prázdny cín z limonády alebo piva. Z väčšej časti, plechovky fungujú ako dekor, ale ak zapnete svoju fantáziu a predstavivosť, môžete vytvoriť niečo užitočné a použiteľné pre váš domov.

Svietidlá vlastnými rukami z plechoviek

\ t

Prakticky každá banka môže nájsť užitočné aplikácie, napríklad je možné vytvoriť veľmi štýlový a originálny strop pre lampu. Preto prvým krokom je odstránenie vrchnej časti dna plechovky pomocou bežných nožníc alebo stacionárneho noža.

Ďalej urobte na stenách nádoby špeciálne označenie so vzormi, ktoré budú musieť byť narezané kancelárskym nožom. To by sa malo robiť veľmi opatrne, aby sa nebolí.

Ak máte záľubu v kresbe, potom môžete farebne vymaľovať nádobu alebo ju jednoducho namaľovať zvnútra avonku. Potom je potrebné namontovať do banky kazetu so žiarovkou. Všetko, jasné a jedinečné svietidlo je pripravené na použitie.

Je tiež možné vyrobiť zaujímavú a krásnu stolnú lampu z plechoviek od piva, ktorá môže ozdobiť miestnosť svojím neobvyklým vzhľadom.

Na výrobu tienidla je preto potrebné používať iba plechovky z plechoviek, ale na stojan lampy môžete použiť samotný plech. Ak chcete spojiť všetky jazyky z plechoviek do jednej a zjednotenej štruktúry, mal by sa na každom jazyku vytvoriť malý rez, po ktorom by mali byť všetky jazyky navzájom prepojené a potom by sa malo znovu spojiť miesto rezu.

Ďalej je potrebné namontovať kazetu so žiarovkou. Všetko, krásna lampa je pripravená.

Zdobenie vnútrozemia krajiny

Veľmi zaujímavé použitie pre plechovky je možné nájsť v krajine. Napríklad môžu byť použité pri výrobe záhradného nábytku, stolička a stôl je veľmi dobrý nápad používať prázdne hliníkové plechovky.

Aby bolo možné vytvoriť stoličku, musíte spojiť všetky banky dohromady pomocou veľmi silného a spoľahlivého lepidla. Pre stabilnejšiu polohu stoličky a tak, aby sa nedeformovala z hmotnosti osoby, ktorá na nej sedí, je vhodné po nalepení naplniť každú nádobu pieskom.

Horák na alkohol

Aj pre mnohých amatérskych cestujúcich, ktorí zabezpečujú celkovú činnosťv kampaniach, najmä horáku. Preto mnohí turisti nezávisle vyrábajú liehové lampy z hliníkových plechoviek, ktoré dokážu nahradiť bežný plynový horák.

Stojí za povšimnutie, že hmotnosť samonosnej lampy je sotva viac ako 50 gramov, zatiaľ čo plynový horák má hmotnosť asi 3,5 kg.

Svietnik-baterka z plechovky na pivo

Na vykonanie takýchto remesiel na samotnej banke je preto potrebné urobiť hlboké vertikálne rezy vo vzdialenosti 3-4 cm medzi sebou. Tento proces sa vykonáva ostrým nožom, musíte ho pomaly rezať pomaly, v prípade potreby môžete použiť pravítko na rovnomernejší strih.

Po odrezaní banky je potrebné ju jemne jemne stlačiť, čím sa získa zaujímavý dizajn baterky. Ak sa vám nepáči farebný dizajn svietnika, môžete si ho vyfarbiť špeciálnym sprejom v požadovanej farbe.

Motýle z plechoviek na pivo a iné figúrky

Na výrobu remesiel tohto typu bude potrebné veľa trpezlivosti. Preto je potrebné odstrániť dve spodné časti z prázdnej plechovky. Výsledkom je pravouhlý list cínu.

Ďalej nájdeme potrebný vzor motýľa, vtáka, včely na papieri a vyrezáme. Potom sa vzor rezu prenesie perom na pripravený list z plechovky.

Opatrne vystrihnite hotový tvar nožnicami.kreslenie kontúr, napríklad motýľov.

Keď je tvar motýľa pripravený, môže byť vyrobený prirodzenejšie, s jemným podaním krídel živým vzhľadom a jemným zdobením motýľa v jasných farbách.

Takže predtým, ako vyhodíte prázdnu hliníkovú plechovku s pivom alebo nápojom, myslíte si, že ak zapnete iba svoju fantáziu a predstavivosť, môžete si vyrobiť užitočné remeslá z plechoviek mnohých krásnych a užitočných vecí, ktoré vaši milovaní a príbuzní ocenia.

Foto remeslá z plechoviek