Remeslá z hliny: ako skrotiť univerzálny materiál sochárov? 84 fotografií vytvoriť nádherné postavy

Sochárstvo je považované za zaujímavé, ale zároveň jednoduché, s ktorým môžete vytvoriť rôzne veci.

Takéto výrobky sú skvelé pre originálny dizajn interiéru, sú prezentované ako prekvapenia pre rôzne dovolenky.

Ako presne pracovať s materiálom určeným na modelovanie a aký druh remesiel si môžete vytvoriť vlastnými rukami z polymérnej hliny?

Pre začiatočníkov

Hlinka z polyméru je teda syntetickým materiálom, ktorý svojimi vlastnosťami pripomína hlinku, ale vytvrdzuje. Tento materiál sa nazýva plast alebo cernit, ako aj termoplast.

Začiatočníci, ktorí plánujú vykonávať hlinené remeslá, by si mali byť vedomí toho, že tento materiál má niekoľko typov - jeden má vlastnosti na spevnenie výlučne počas pečenia, druhý nevyžaduje streľbu.

Pred výberom remesiel z hliny je potrebné rozhodnúť o použitom materiáli.

Čo je potrebné na modelovanie

Počas modelovania sa použité materiály používajú na maximálne uľahčenie pracovného procesu s ílom a na pomoc pri poskytovaní požadovanej formy.

Pre tých, ktorí začínajú pracovať s remeslami vyrobenými z hliny, nie je potrebné kupovať veľa nástrojov, pretože mnohé z nich nemusia byť povinné.

Pre prácu budete potrebovať:

  • špeciálny pracovný povrch;
  • nôž a žiletka;
  • špáradlá na vytváranie dier;
  • valcové valcové kolíky;
  • rezačky;
  • rukavice, ako aj obrúsky.

Ako vyrezávať?

Po úplnom vytvrdnutí sa hlinka podobá sadre, vďaka ktorej sa výrobok spracováva špeciálnym spôsobom. Pod vplyvom vysokej teploty sa pečený materiál podobá plastu.

Predaj ílu v špecializovanom obchode. Remeslá pre deti vyrobené z hliny by mali byť prednostne vyrobené z pukov, ako aj šperkov.

Kvety

Na vytvorenie ruže sa najprv vytvorí guľa, ktorá je tvarovaná vo forme kvapky - to je jadro púčika. Potom by ste mali hodiť pár loptičiek, potom ich vyrovnať, aby sa zmenili na okvetné lístky.

Alternatívne musia jadro zabaliť, aby vytvorili krásny bud. Prvé listy ponechajte v vyrovnanej polohe s extrémnym ohybom.

Bižutéria

Remeslá vyrobené z polymérnej hliny sú originálne dekorácie, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť vlastnými rukami, a to aj bez skúseností s modelovaním. Každý začiatočník môže vykonávaťnáramok, prsteň, s použitím jednoduchej techniky.

Na začiatok je vhodné zvoliť jednoduchý výrobok, napríklad na vytvorenie perličiek. Na tento účel je potrebné vyvaliť hlinu, rozrezať štvorce rovnakej veľkosti na valcovanie do malých guličiek. Perličky budú teda mať rovnakú veľkosť. Potom sa v perličkách vytvoria ihly s ihlou.

Magisterská trieda pre deti

Sochárstvo umožňuje deťom nielen vedieť, čo ich obklopuje, ale prispieva aj k aktívnemu rozvoju prstových motorických zručností.

Rozsah kreativity v tomto prípade je neobmedzený, avšak pri výbere majstrovskej triedy na výrobu remesiel z hliny je vhodnejšie začať s elementárnymi formami. Napríklad si môžete so svojím detským jedlom vymyslieť svoje obľúbené bábiky alebo zvieratá.

Potraviny

Pre dieťa nie je ťažké formovať akékoľvek ovocie alebo zeleninu. Jasne ukázať omrvinky, ako vytvoriť jablko list s pruhmi pomocou ihly, aby potrebný vzhľad hrušky.

Postupne sa učte metódam modelovania, keďže deti sa vždy snažia rýchlo dosiahnuť pozitívny výsledok. V záujme záujmu o drobky modelovania vopred vysvetlite, že remeslá sa vytvárajú postupne.

Zvieratá

S cieľom vytvoriť zvieratá pomocou sochárstva je žiaduce používať rôzne obrázky so schematickým znázornením zvierat.

Zameranie sa na ne je jednoduché vybrať si remeslápre budúce modelovanie a ľahšie pochopenie prenášajúcich prvkov požadovaného tvaru.

Pre veľmi malé zvieratá môžete použiť veľké kúsky látky a veľké figúrky by sa mali vytvoriť podľa metódy dutých prvkov pomocou špeciálnych foriem. Ak chcete vykonať nos, rovnako ako oči, použite korálky.

Výrobky z ílu

Ako pripraviť polymérnu hlinku na ďalšie modelovanie?

Pred pokračovaním v práci by sa mala hlina starostlivo hnetiť, aby bola plastová.

Keď sa hlinka používa pri zahrievaní červenej alebo bielej, je potrebné vydržať požadovaný teplotný režim, ktorý je 110 stupňov, pretože pri vysokoteplotnom režime hlinka často stráca svoj tvar, mení farbu. Ak to chcete overiť, pozrite sa na fotografiu hlinených remesiel na zdroj.

Dokážete si nechať pálenú hlinku? Je však možné, že na to, aby ste ho vytvorili, budete potrebovať nájsť vysokokvalitnú prírodnú hlinku, ktorá by mala byť spálená čo najkomplexnejšie bez vybavenia.

Tento materiál sa preto môže vyrábať samostatne iba prostredníctvom pokusov, ako aj chýb.

Fotografické hlinené remeslá