Remeslá pre záhradu - ako dať štýlu pozemku vlastnými rukami (92 fotografií + video)

Dnes, v špecializovaných predajniach nájdete obrovské množstvo dekorácií do záhrady.

Lacné a nahnevané?

Napriek tomu sú veľmi populárne majstrovské kurzy pri výrobe remesiel pre zeleninovú záhradu. Mnohí záhradníci a majitelia vidieckych domov radšej sami vyzdvihujú územie.

A používajú na to tie prvky výzdoby, ktoré boli vytvorené vlastnými rukami. Takáto popularita remesiel je spôsobená tým, že každý človek v jeho srdci sa chce stať človekom, ktorý nezávisle mení svoje miesto na báječné miesto.

A ak to skôr bolo možné len pre ľudí, ktorí mali dobrú predstavivosť a mohli zistiť, ako používať tieto materiály, teraz je k dispozícii všetkým.

Stojí za zmienku, že hlavnou výhodou takýchto štruktúr nie je ich lacnosť v porovnaní s tými, ktoré sa predávajú v obchodoch. Osoba, ktorá sa zaoberá vytváraním takýchto remesiel na prvom mieste, dostáva morálnu spokojnosť. Koniec koncov, môže sa cítiť ako tvorca.

Okrem toho vytvára vec, ktorá bude jedinečná a jedinečná.originality. A to je dôležité, pretože v dnešnej dobe sú takéto veci zriedkavé.

Dôvodom je skutočnosť, že sortiment ponúkaný v obchode je zameraný na hromadných kupujúcich. A tak si nikto nemyslí na vytvorenie jedinečného dizajnu.

Jednoduché a originálne remeslá na zdobenie záhrady

Venujte pozornosť fotografickému záhradnému remeslu, ktoré je uvedené nižšie. Na ňom uvidíte jednoduché remeslá, ktoré napriek svojej jednoduchosti vyzerajú celkom originálne. Na jeho vytvorenie budete potrebovať minimálny súbor nástrojov a materiálov.

Každý môže vytvoriť také stvorenie. Okrem toho je ideálny pre malé prímestské oblasti, kde je potrebné jasne rozlišovať medzi cestami a vysadeným územím.

Dekoratívny rybník

Veľmi často sa v oblastiach nachádza okrasný rybník. Ale väčšina ľudí verí, že na jeho vytvorenie je potrebné vynaložiť veľa úsilia a vynaložiť impozantné množstvo peňazí. Nie je to však celkom tak.

Samozrejme, môžete si kúpiť hotový systém v špecializovanom obchode a používať ho. Jeho náklady však budú dosť vysoké. Nezáleží na tom, akú veľkosť bude mať štruktúra.

Navrhujeme však, aby ste vo svojej záhrade postavili malý dekoratívny rybník s konvenčnou pneumatikou. To vás nebude vyžadovaťmenových vplyvov, najmä ak nájdete vo Vašej garáži starú a zbytočnú pneumatiku.

V pokynoch na výrobu takýchto remesiel pre záhradu a záhradu, ktoré sú uvedené nižšie, je celý proces rozdelený do väčších stupňov pre väčšie pohodlie.

  • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je určiť, kde sa bude nachádzať vaša domáca nádrž. Na určenom mieste vykopať otvor, do ktorého pneumatika dokonale zapadá.
  • Po tomto je potrebné úplne odstrániť korene stromov a drobných kameňov z jamy, ak nejaké existujú.
  • Ďalej by mala byť pôda zhutnená na dne a naplnená pieskovcovou podložkou s hrúbkou 50 mm.
  • Pomocou noža oddeľte jednu stranu podľa obrázka nižšie.
  • Pneumatiku položte do diery a na spodok rozprestrite polyetylénovú fóliu.
  • Naplňte nádobu vodou a vykonajte dekoráciu.

Ako vidíte, takéto remeslo vyrobené z pneumatiky na záhradu sa stane len nenahraditeľným zdobiacim prvkom. Vaši hostia budú nepochybne prekvapení. A vy si túto krásu vychutnáte zakaždým, keď idete von.

Môžete tiež zorganizovať celý systém nádrží na pozemku. Na ich konštrukciu je možné súčasne použiť pneumatiky rôznych veľkostí

Špecialisti zapojení do tvorby krajinnej architektúry, všimnite si, že malé fontány na pozemkoch vyzerajú veľmi pekne.Ak ich však chcete vytvoriť, budete musieť zakúpiť špeciálne systémy.

Zložitosť remesiel

Pomerne často, od tých, ktorí sa práve začínajú zaoberať tvorbou remesiel, môžete počuť otázku, ako urobiť jednoduché remeslá pre záhradu vlastnými rukami tak, aby vyzerali zložitejšie. Na vytvorenie skutočne luxusných dizajnov často trvá značný čas a určité zručnosti.

Odborníci sú však presvedčení, že ani nedostatok potrebných zručností sa nemôže stať prekážkou vytvárania majstrovského diela.

Napríklad, ak chcete z jednoduchých remesiel urobiť komplikovanejšie, použite princíp viacvrstvy.

Ak vezmeme do úvahy príklad vyššie opísanej domácej nádrže, potom môže byť vizuálne zložité, ak sa použijú tri alebo viac rovnakých zásobníkov.

Pritom by ste mali zvážiť jednu nuanciu. Táto viacvrstvová štruktúra by mala vyzerať harmonicky a kompletne. Inak sa jej celé kúzlo stratí.

Táto zásada funguje veľmi dobre s remeselnými výrobkami z plastových fliaš, keď je v okolí niekoľko malých predmetov. Treba však mať na pamäti, že neporiadok je úplne nevhodný.

Foto remeslá pre záhradu