Remeslá origami: schémy a tipy pre začiatočníkov. 91 fotografií papierových obrázkov

Jedným z najužitočnejších lekcií pre väčšinu detí všetkých vekových kategórií je origami papier remeslá rôznej obtiažnosti.

Podstata hry je jednoduchá a spočíva v tom, že je potrebné pozrieť sa na schémy origami remesiel pre deti, potom si vyberte najvhodnejší podľa vášho názoru, a potom zložiť papier podľa pokynov.

Samozrejme, DIY origami remeslá sú nielen obyčajná zábava, ale aj skutočné tvorivé lekcie, ktoré umožňujú aktívne rozvíjať jemné motorické zručnosti detských rúk, rovnako ako predstavivosť.

Mnohí rodičia robia nové origami remeslá so svojimi deťmi, a väčšina z nich poznamenal, že táto hra má obrovské množstvo rôznych výhod v porovnaní s ostatnými.

Prečo je origami užitočná?

Bude ťažké vymenovať všetky výhody remesiel z modulárneho origami. Najdôležitejšie však je, že vďaka hre, ktorá je na prvý pohľad pomerne jednoduchá, sa dieťa postupne naučí skladať papier, strihať ho a tiež ho zlepiť a primerane ohnúť.

Väčšina moderných hier, ktoré si rodičia musia kúpiť pre svoje deti na rozvoj, je dosť drahá, ale materiál je materiálomktorý je v každom dome vždy nadbytočný.

​​

Výhody origami

Po prvé, pri vytváraní akýchkoľvek hračiek dieťa vyvíja jemné motorické zručnosti rúk, pretože dieťa sa učí pozorne sledovať priebeh svojich myšlienok, ako aj vedome vytvárať zaujímavé remeslá.

Po druhé, vďaka origami sa pozornosť dieťaťa sústreďuje na jeden predmet, ktorý ho učí skutočne sa sústrediť.

Po tretie, keď sa rozhodnete naučiť sa robiť origami remeslá s dieťaťom, budete týmto spôsobom stimulovať jeho predstavivosť a fantáziu.

Po štvrté, takáto hra prispieva k rozvoju pamäti dieťaťa, pretože na to, aby sa figúrka mohla ukázať, je potrebné pamätať na postupnosť vykonania všetkých činností.

Po piate, prostredníctvom tvorby remesiel sa dieťa učí pracovať s nožnicami a inými nástrojmi, s ktorými sa stretne v škole.

Okrem toho takýto spoločný koníček umožňuje zjednotiť všetkých členov rodiny. Ak príležitostne pridáte aj najjednoduchšie origami so svojím dieťaťom, postupne sa nepozorovane presťahujete do zložitejších a zaujímavých schém, dieťa bude určite riadne pripravené na školu, pretože už bude mať rôzne zručnosti a minimálne vedomosti. v geometrii vedy.

Vytvorenie myši

Ak stePri pohľade cez fotografie origami remesiel a chcete sa pokúsiť, aby sa ľahká postava so svojím dieťaťom prvýkrát, potom myš je ideálny.

Poradie by malo byť takéto: \ t

  • Ohnite biely list v tvare štvorca zľava doprava a potom ho narovnajte.
  • Aby ste skončili s trojuholníkovým listom, musíte list jemne ohnúť zhora nadol.
  • Ohyb v priamke na ľavej strane výsledného listu. Je dôležité nevyhnutne zachytiť približne 1/3 1/2 konečného produktu. To znamená, že je potrebné sa uistiť, že okraj v žiadnom prípade nedosiahne stred.
  • Jemne na pravej strane pravítko ohnite roh listu. Uistite sa, že okraj vľavo je položený nevyhnutne pozdĺž imaginárnej vertikálnej osi, obvykle ťahanej v strede listu.
  • Preložte spodok listu pravítkom bez toho, aby ste sa dotkli stredového trojuholníka.
  • Rozbaľte roh výsledného stredového trojuholníka a mierne ho ohnite jemne dozadu, aby sa záhyb vysunul.
  • Na trojuholníku, ktorý sa ukázal, zostáva len kresliť ceruzkou oči, nos a ústa myši.

Samozrejme, že ľahká origami s deťmi je jednou z najzaujímavejších hier, ktorá je okrem iného veľmi užitočná aj pre dieťa takmer akéhokoľvek veku.

Okrem toho, vďaka skutočnej rôznorodosti najrôznejších schém takmer akejkoľvek zložitosti môže aj dospelý človek nájsť origami remeslo pre akúkoľvek chuť.

Zvláštnosťou vytvárania remesiel je aj to, že pri vytváraní rôznych postáv sa aktívne vyvíja nielen predstavivosť, ale aj myslenie, čo je obzvlášť dôležité v modernom svete.

Foto origami remeslá