Posuvné brány na mieru (57 fotografií) - pohľady, vlastnosti, návod na inštaláciu

Po vytvorení konštrukcie akéhokoľvek typu plota pre váš vidiecky dom alebo počas výstavby objektu, ako je garáž pre autá, vzniká v každom prípade otázka, ako urobiť bránu vlastným úsilím.

Druhy brán

Skôr ako začnete nakupovať rôzne materiály potrebné na ďalšiu výstavbu, ako aj začať samotnú prácu, je veľmi dôležité všeobecne pochopiť, či chcete posuvné brány, urobiť to sami rýchlo, alebo akýkoľvek iný druh posuvnej brány.

Ak včas nevenujete pozornosť všetkým dôležitým detailom, a preto si nevyberiete najvhodnejší dizajn, môžete si bohužiaľ ospravedlniť ďalšie finančné, ale aj časové náklady.

Jednou z najjednoduchších možností, ktorá sa v praxi najčastejšie vyskytuje v vidieckom dome, je hojdačka s dodatočnou vstavanou bránou alebo priamo vedľa nej.

Táto konštrukcia brány pozostáva predovšetkým z dvoch pilierov. Listy brány, ako aj samotná brána, sú namontované na závesoch privarených k oporným stĺpikom.

V závislosti od želaní majiteľov domu a rady stavebníkov sa niekedy pripájajú na vnútornú stranu podpory a niekedy naexterné. V budúcnosti to bude mať vplyv na to, ako sa otvárajú krídla dverí.

Veľmi často, ak sa pozriete na fotografie takýchto brán, zistíte, že sú vyrobené výlučne z vysoko kvalitného dreva. Dôležitým bodom, na ktorý by ste mali venovať pozornosť: pri vytváraní ventilov by v žiadnom prípade nemali byť príliš masívne. V opačnom prípade bude zaťaženie inštalovaných závesov a samotných nosných stĺpikov príliš veľké.

Malo by sa vždy pamätať na to, že časti určené na zavesenie, ako aj pevnostné vlastnosti by mali v ideálnom prípade zodpovedať hmotnosti vybraných klapiek.

Napriek tomu, že tento dizajn má obrovské množstvo veľmi odlišných výhod, na rozdiel od mnohých iných má svoje nevýhody. V priebehu času sa môže vyskytnúť napríklad sklon podporných stĺpikov, alebo, čo sa tiež stáva pomerne často, previsnutie ventilov.

Treba však pamätať na to, že tento druh nedostatkov sa môže vyskytnúť len v jednom prípade - ak bola montážna technológia pôvodne porušená alebo ak bola hmotnosť ventilov nesprávne vypočítaná.

Výhody posuvných brán

V posledných rokoch sa stali obzvlášť populárne posuvné brány. V zásade možno kresby takýchto brán nájsť vo voľnom prístupe takmer na každom zdroji. Ich zvláštnosťou je, že existujúrozdeliť na niekoľko poddruhov a vybrať si primárne potrebné v závislosti od konkrétnych podmienok.

Treba mať na pamäti, že táto verzia brány je vhodná len vtedy, ak je pozdĺž inštalovaného plotu dostatok miesta. Po otvorení sa pohyblivé krídlo jednoducho nebude môcť pohybovať.

Po vytvorení posuvnej brány je potrebné mať na pamäti, že ich inštalácia je o niečo zložitejšia, ako napríklad pri bráne typu kyvného typu. Na bokoch chodby pri inštalácii tohto populárneho typu brány najčastejšie zriaďujú pomerne objemné tyče priamo z bielej alebo červenej tehly.

Následne sa na ne namontujú valce. Sú to tí, ktorí podporujú klipy, ako aj zátvorky.

Zdvíhacie brány

Toto je ideálne pre neskoršie vybavenie napríklad garážou. Ak si zvolíte ideálnu ochranu vo forme brány pre uzavretý priechod do vnútorného dvora domu, potom tento typ brány nie je vhodný vzhľadom na to, že obmedzuje výšku.

Súčasne by sa takéto brány mali vždy dať ľahko otvoriť, a preto by sa mali zatvoriť jemným nadvihnutím a potom by sa celé plátno prudko posunulo nahor do rovnej horizontálnej polohy.

Najčastejšie je plátno pre tento typ dverí vytvorené z kovu, ktorý je neskôr opláštený vysoko kvalitným drevom, aleboakéhokoľvek iného materiálu.

V každom prípade je potrebné pristúpiť k inštalácii brány až po dôkladnom preskúmaní všetkých výkresov a pokynov. Pripravia sa iba materiály, ktoré môžu byť potrebné a konštrukcia je zostavená.

Fotografie brány vlastnými rukami