Plot z pletiva sieťotlačou vlastnými rukami: 78 fotografií zariadenia a spracovania

reťaz-link má obrovskú popularitu ako v stavebníctve, tak v krajinnom dizajne spoločností.

Pre vlastnú výrobu je potrebné mať určité vybavenie. Chcel by som vám povedať viac o nuanciách tvorby siete.

Všeobecné informácie

Reťazový článok je súčasťou niektorých konštrukcií, ktoré sa široko používajú pri výrobe uzatváracích prvkov, plotov, priestorov pre psov, s preosievaním piesku a výstavbou konštrukcie pre lezecké rastliny.

Názov tohto materiálu pochádza z názvu známeho vynálezcu K. Rabitza. Na získanie pletiva sa používa jednoduché strojové vybavenie, pomocou ktorého sa špirály navzájom zaskrutkujú, ako aj špičkové stroje vybavené automatizáciou, ktoré v krátkom čase vyrábajú obrovské množstvo výrobkov vo forme rabidskej mriežky.

Hlavným materiálom, z ktorého je mriežka vyrobená, je nízko uhlíková oceľ, pozinkovaný a polymerizovaný drôt, v zriedkavých prípadoch sa používa nerezová oceľ.

Podľa tvaru buniek sa rozlišuje mriežka: kosoštvorcový a štvorcový. Zobrazí sa fotografia siete reťazových odkazov.

Na stavebnom trhu sa sieť predáva vo zvitkoch s výškou 1,5 m, dlhou takmer 10,0 mvýrobcovia môžu nezávisle meniť parametre kotúčov. Hrany na ručne zhotovenej sieťovine sa neskrútia.

Pri preprave reťazovej píly je potrebné okraje obaliť syntetickým materiálom alebo polyetylénom.

Mriežka sa používa hlavne na vonkajšie potreby, t. vonku a vystavené klimatickým podmienkam. Aby sa sieť po prvom daždi nekorodovala, je vystavená spracovaniu vo forme náteru, galvanizácie alebo polymerizácie.

Galvanizácia je najznámejšou metódou. Na tento účel použite pozinkovanú oceľ s vysokým obsahom zinku. Zinok sa zvyčajne nanáša na povrch drôtu žiarovým zinkovaním.

Životnosť takéhoto drôtu bude 20-25 rokov. A životnosť pozinkovaného drôtu elektrolytickou metódou bude asi 3 roky a nič viac.

S cieľom uplatňovať reťazové spojenie v blízkosti rôznych vodných útvarov (rieky, moria, jazerá atď.) Musí byť vyrobené z vysoko kvalitnej polymerizovanej ocele na ochranu pred hrdzou. Nízka kvalita náteru bude čoskoro matná a popraskaná.

Pri výbere mriežky s polymérnym povlakom si vyberte vysokohodnotné možnosti a spoľahliví výrobcovia, ktorí zaručia kvalitu a trvanlivosť.

Nezabudnite skontrolovať povrch špirál na trhliny, ich neprítomnosť potvrdí vysokú kvalitu výrobku. Ak sú trhliny viditeľné, potom sieť bude trvať menej ako rok ako výsledokcez ne prenikla hrdza z vlhkosti. Jeho pevnosť závisí od formátu buniek a hrúbky drôtu.

Výrobné zariadenia

Pre domácu výrobu sieťových zariadení možno vyrábať ručne, s počiatočnými zámočníckymi znalosťami a zručnosťami.

Reťazová väzba má v porovnaní s inými podobnými výrobkami určité výhody. Aby ste to urobili, nemusíte mať zariadenie na bodové zváranie a elektrické pohony.

Na výrobu sieťoviny vo veľkých objemoch si môžete kúpiť zmontovaný priemyselný stroj a na malý objem dostatok vybavenia vlastnej výroby.

Pri výrobe svietidiel ako takých je potrebné: kus potrubia, plech, kovové kusy, ložiskové krúžky, valce, brúsky, kovové rohy, laná, kriedy, pilníky a brúsny papier.

Kostra reťazovej mriežky je vytvorená spôsobom spájania plochého drôtu. Hlavnou okolnosťou je výroba cikcak hada s pomocou mechanizmov, ktoré vykonávajú napätie a vinutie.

Napätie pomáha zabrániť príliš silnému skrúteniu, vinutie robí štruktúru silnejšou. Špirála vo forme skrutky neochotne zaskrutkovala do hlavného plátna. Napätie vodiča musí byť neustále nastavované.

Pri ohýbaní drôt mení tvar a začína sa trieť o stroj, aby sa tomu zabránilo, je potrebné ho namazaťodpadového oleja.

Upínacie zariadenie má svoje vlastné pevné rozmery, na ktorých závisí typ a priemer článku. Pri vytváraní tvaru cievok by mala byť čiara hladko zaskrutkovaná do hlavnej tkaniny sieťoviny. Potom sa prebytočná časť odstráni.

Zariadenie na tkanie píl pozostáva z navíjacej jednotky, ktorá má závitovku, kovovú platňu a nôž. Tieto časti nastavujú vzhľad špirály a rýchlo sa opotrebovávajú, takže musia byť vysoko kvalitné a trvanlivé.

Otáčajúci sa nôž vytvára oblúky určitého formátu. Skrutka nastaví určitú vzdialenosť od odbočky k odbočke. Výsledkom je mriežka s rovnakými bunkami.

Navíjacia doska vyzerá ako pásik kovu s otvorom na okraji, s ktorým je pripevnený k rukoväti. Pri použití tuhšieho drôtu sa kovový pás pomocou skrutky prekrúti o 60 stupňov. Čím ťažší je drôt, tým vyšší je stupeň skrútenia.

Šnek je kalená oceľová rúra, ktorá má po celej svojej ploche špirálu. Zámočník vám pomôže urobiť takýto detail alebo ho kúpiť na trhu, nemôžete si ho sami vyrobiť.

Ako vytvoriť rozvodnú sieť

Umiestnite všetky komponenty tak, aby bolo možné ľahko otočiť rukoväť a viesť drôt rovno. Uistite sa, že vodič nie je zamotaný. Za týmto účelom umiestnite nádobu do stredu, otočte hore nohami a položte okraj drôtu do kovovej rúrky a vážte juiným spôsobom. To pomôže zabrániť zvoneniu.

Vytiahnite koniec drôtu cez valce a zmeňte medzeru medzi nimi pomocou skrutky. Po vložení drôtu do navíjacieho mechanizmu a otočení na určitú veľkosť bunky. Výstupné vedenie by malo byť ploché.

Nezabudnite nastaviť napätie. Ak vodič vyzerá perfektne, otočte ho ďalej, až kým nedosiahnete požadovaný objem produktu. Inštalovaný regulátor pomôže určiť počet otáčok a uľahčí proces.

Po zdokonalení zariadenia elektromotorom nebude nutné rukoväť ručne otáčať. Takýto stroj je vhodný na domáce použitie a malý objem výrobkov.

Inštalácia reťazovej siete je oveľa výhodnejšia ako výstavba dreveného plotu, ktorý je z času na čas nevyhnutný na to, aby sa mohol natierať a opravovať, o to viac, že ​​plot z mriežky sa dá vyrobiť vlastnými rukami.

Fotografie z pletivového pletiva vlastnými rukami