Osmanský do-it-yourself: krok-za-krokom pokyny z 77 fotografií pre vytvorenie originálnych pohovky

Aby sa nový pohodlný a originálny kus nábytku objavil vo vašej domácnosti, nie je potrebné chodiť do obchodu a míňať veľké peniaze. Samozrejme, že je lepšie si kúpiť pohovku alebo posteľ, ale nie je ťažké vytvoriť si takú vnútornú detaily ako pohovku vlastnými rukami.

Okrem toho, ak sa rozhodnete vyrábať vypchaté stoličky, môžete si z nich urobiť ten, ktorý bude pre vás najvhodnejší v dizajne.

Bude možné zvoliť požadovaný tvar, materiál a farbu. To však nie je jediná výhoda domácej pohovky, pretože jej výroba nemôže stáť vôbec nič.

Mäkké poufy

Najjednoduchší spôsob, ako šiť, je bezrámová mäkká pohovka. Pre svoju výrobu potrebujete len kúsok látky, materiál na vypchávanie a šijací stroj.

Aj keď nie je nič, potom je celkom možné bez neho vykonať šitie všetkých detailov ručne. Aby vaša pohovka bola hladká a vyzerala krásna, musíte urobiť vzor z papiera. Mal by to byť štvorec, na ktorého konci budú umiestnené trojuholníky.

Podľa tohto vzoru je potrebné vyrezať 8 identických kusov tkaniny, pričom nezabudnite ponechať prídavky na šev. A môžete použiť ako jeden kus látky, apre každú z častí sa líšia farbami a textúrami.

Keď sú všetky časti pripravené, musíte ich spojiť tak, aby sa vytvoril tvar pripomínajúci guľu. A aby sa osmanský tanier naplnil, preložte hrot na trojuholník každej jeho časti dovnútra.

Plnenie

Aby polstrovaná stolica zostala tvarová, dobre sa hodí syntetický zimič alebo penová guma. Ale môžete použiť aj iné materiály. Ako taký je vhodný aj orezávanie tkanín.

Ak chcete, aby osmanský materiál dokončil vzhľad, musíte zatvoriť zostávajúci otvor prišitím kruhu materiálu s hotovými okrajmi. Ak okraje detailov okrúhleho tvaru pre vás zvládnuť ťažké, potom to môže byť rez v tvare oktaedron.

Úlohu je možné zjednodušiť a šiť dvojicu okrúhlych častí, ktoré budú hornou a spodnou časťou výrobku, a dve obdĺžnikové časti, ktoré sú stranami puf.

Výška pohovky môže byť upravená šírkou obdĺžnika. Dĺžka by sa však mala vždy rovnať polovici dĺžky rezaného kruhu.

Prišitím obdĺžnikových detailov, priložením kruhu k nim a jeho naplnením výplňou, je možné získať okrúhle pohovky, ktoré budú mäkké a ľahké. Stane sa to nielen praktickým kusom nábytku, ale aj nádhernou hračkou pre deti, o ktorej sa nedá ublížiť.

Podobným spôsobom sa vyrába osmanský materiál vo forme kocky. V tomto prípade, namiesto dvoch obdĺžnikových častí a dvoch kruhov, vypotrebujete 6 štvorcov. Urobiť kocku z nich nie je ťažké. A ak je tajný zips prišitý do jednej z tvárí, potom bude možné vymeniť výplň a umyť kryt.

Poof plastových fliaš

Osman môže byť vyrobený vlastnými rukami a z plastových fliaš. Musia mať samozrejme rovnaký objem.

Na tento účel sa musí horná časť fľaše, kde sa začína zužovať, odrezať a položiť na zvyšnú časť bez uzáveru na inej podobnej fľaši. Po opakovaní tohto postupu s inými fľaškami ich vytvárame s kruhovou konštrukciou.

Aby sa fľaše nedeformovali a aby puzdro nestratilo tvar, pripevníme sa lepiacou páskou.

Malý trik spočíva v tom, že fľaša, ktorá je vo vnútri ostatných nádob, ktoré sú držané spolu s bežnou priehľadnou páskou, môže byť prilepená obojstranne a prilepená na vnútornej strane ostatných fliaš.

Na uzavretie horného a dolného štvorca je potrebné vyrezať kruh z lepenky alebo drevotrieskovej dosky podľa priemeru pripojených fliaš. Do týchto kruhov lepíme penovú gumu a vonku zabalíme aj puf.

Zostáva len šiť kryt hotovej pohovky. Môžete si zips okolo jeho hornej časti.

Takýto nábytok zachráni plnivo. A ak je kryt vyrobený z pršiplášťovej alebo vodoodpudivej textílie, môže byť takýto nábytok umiestnený aj na ulici.

Okrem toho, ako je vidieť na fotografii, okrúhle pohovky vyrobené bez rámu aobsahujúce plastové fľaše vo vnútri, nelíšia sa vo vzhľade.

Pouf s obalom

Na to, aby sa libra podobala tej, ktorá sa predáva v obchodoch, sú potrebné tesárske zručnosti a niektoré nástroje. Na začiatok stojí za to vystrihnúť drevotrieskovú dosku 4 obdĺžnikové detaily 33 šírka a 40 cm dlhá.

Na ich spojenie použite drevené hranoly. Nižšie je umiestnený štvorček so stranou 40 cm, v dôsledku čoho by ste mali mať nejakú krabičku.

Tento polotovar sa môže plášťom zošívať konštrukčnou zošívačkou z vnútornej strany pomocou stavebnej zošívačky. Námestie, ktoré bude slúžiť ako kryt, je tiež opláštené zospodu materiálom. A vrch, pred balením čalúnenia tkaniny, lepidlo peny, aby sa osmanskej mäkkosť.

Okolo vonkajšieho obvodu je puf, podobne ako veko, obalený penovou gumou. A potom len čalúnené materiálom. Na pripevnenie krytu na kocku použite slučky. Dať tento kus nábytku mobility môže byť pripojený k spodnej časti nábytku kolies.

Je ešte jednoduchšie vyrobiť pohovku s vekom z vedra, veľkého hrnca alebo iného náradia a vybavenia.

Hlavnou vecou je, že podobne ako pouf majú odnímateľný alebo otvorený kryt. Potom stačí len obal zabaliť penovou gumou alebo iným mäkkým materiálom a položiť naň kryt.

Všetky domáce pohovky sa dokonale hodia nielen do interiéru bytu, aleJe to tiež skvelá voľba pre letnú chalupu alebo rekreáciu v prírode. Koniec koncov, pohovky sú ľahké, mobilné, pretože ich veľkosť a pohodlné kúsky nábytku.

Sú veľmi vhodné pre detské izby, čím dávajú deťom možnosť pohodlne sedieť na nich, alebo dokonca stavať hrady, pričom pomocou kociek potiahnu.

Je oveľa pohodlnejšie používať takýto kus nábytku na posedenie pri nízkom konferenčnom stolíku, pretože domáce pivo môže byť vyrobené z akejkoľvek výšky.

Foto pohovka vlastnými rukami