Originálne police do-it-yourself: ako urobiť knihu, prívesok, kuchynské police (90 fotografií + video)

Police sa často používajú nielen na doplnenie a výzdobu vnútorného priestoru miestnosti, ale aj na zvýšenie prehľadnosti a zefektívnenia priestoru. Vďaka ich užívaniu, majiteľ bytu dostane možnosť pohodlne zariadiť obrovské množstvo malých vecí, ktoré sú jednoducho stratené v skriniach.

V súčasnosti existuje na trhu mnoho rôznych modelov, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Líšia sa svojím dizajnom.

Môžete si vybrať nielen výrobky s klasickým dizajnom, ale aj ultramoderné dizajny.

Stále viac však ľudia uprednostňujú nezávisle vyrábať takéto vnútorné časti. Pýtajúc sa otázku, ako urobiť poličku vlastnými rukami, prečítajú si veľa literatúry a prechádzajú mnohými katalógmi.

To však neznamená, že nezávislá výroba police je zložitá a nemôže ju vykonávať osoba, ktorá nemá osobitné zručnosti. Nie, nie je to tak.

Oboznámenie sa s literatúrou v tomto prípade je potrebné na vytvorenie výrobku s krásnym dizajnom, ktorý sa zmestí do celkového interiéru. Zvážte podrobnejšie, čo sú police.

Odrody políc

Každý odborník vám to povie predtýmAk chcete začať vytvárať produkt, musíte sa sami rozhodnúť, aký typ dizajnu chcete získať a či bude kombinovaný s interiérom. A až potom môžete začať vytvárať produkt.

Koniec koncov, pre dom navrhnutý v klasickom štýle je úplne neprijateľné používať moderné a moderné police. Budú vyzerať veľmi smiešne.

Preto dôrazne odporúčame, aby ste sa zoznámili s najobľúbenejšími policami na stene, ktoré môžete robiť vlastnými rukami bez toho, aby ste strávili veľa peňazí.

Najznámejším a najznámejším typom regálu je klasická polica. Je to spôsobené tým, že je pomerne jednoduchá inštalácia, a vzhľadom na svoju jednoduchosť sa vzhľad javí ako rafinovaný a sofistikovaný.

Otvorené, uzavreté police sa používajú s úspechom. Uzavreté výrobky sa najčastejšie používajú na dekoráciu a inštaláciu v izbách zariadených v modernejších štýloch. Pre ich dizajn pomocou skla a niekedy aj plastu.

Otvorené stavby môžu byť použité v moderne navrhnutých domoch av apartmánoch s klasickým dizajnom. Za posledných niekoľko rokov získal tento typ regálov obrovskú popularitu, a preto postupne nahrádza klasické možnosti.

V malých miestnostiach môžete často vidieť rohové police, ktoré majú špeciálny spôsob montáže. Sú namontované na priľahlých stenách, ktoré sú vedľa seba.priateľovi. Najčastejšie sa používajú v kúpeľniach, kuchyniach a technických miestnostiach.

Okrem vyššie uvedených odrôd políc, ktoré sú namontované na stene, sú zavesené a podlahové konštrukcie. Závesné police sa montujú nezvyčajným spôsobom.

Sú inštalované s káblami a vertikálnymi stĺpikmi a pripevnené priamo na strop. Tento držiak vyzerá celkom nezvyčajne a originálne.

Podlahové konštrukcie sa najčastejšie používajú na chodbách. Koniec koncov, to sú ručne vyrábané podlahové police na topánky, ktoré nielenže vyzerajú krásne, ale tiež vám pomôžu zorganizovať priestor malej chodby. Zároveň ich robia celkom jednoduchými.

Ako urobiť jednoduchý regál?

Ak chcete vytvoriť reklamovaný produkt, musíte si vopred zakúpiť nejaké nástroje a materiály. Ako spojovacie prvky môžete použiť to, čo vám najviac vyhovuje. Ale najobľúbenejšie sú bežné skrutky, konzoly a hmoždinky.

Napríklad si vezmite fotografiu políc vlastnými rukami, ktorá je uvedená nižšie. Ukazuje výrobok s nasledujúcimi parametrami: šírka 250 mm, výška 300 mm, dĺžka 1100 mm. Výrobný proces pre pohodlie bude rozdelený do etáp.

Fáza práce

V prvej fáze musíte vykonať značenie. Na tento účel by ste mali dosky položiť na stôl alebo akýkoľvek iný plochý povrch a presúvať merania z výkresov.Bočné steny musia mať výšku presne 268 mm.

Toto označenie je optimálne, pretože bočné steny budú umiestnené medzi oboma časťami.

V druhej etape sa vyžaduje prerušenie dosiek. Ak chcete získať rezy hladké a elegantné, musíte použiť skladačky. Po rezaní budete mať 2 dostatočne dlhé polotovary a 2 kratšie.

V tretej fáze môžete pristúpiť k spracovaniu prijatých prázdnych listov. Získané segmenty by mali byť pokryté špeciálnym ochranným lakom alebo škvrnami, vopred ich leštiť.

V prípade, že máte v úmysle maľovať iba poličku, môžete to urobiť s použitím bežného antiseptického primeru. Takže nielenže zvýšite životnosť, ale dosiahnete aj rovnomernejšie rozloženie farby.

Vo štvrtej etape výroby drevenej poličky vlastnými rukami ju priamo zostavíte. Spodnú dosku položte na rovný povrch. Z koncov polotovaru ustúpte 8 mm a nakreslite dve čiary rovnobežné s rezmi.

Na nich by sa mali zaznamenať dva body vo vzdialenosti 5 cm od okraja. Na vyznačených miestach je potrebné vyvŕtať otvory pre skrutky. S druhým obrobkom je potrebné vykonať rovnaké manipulácie.

Potom by ste mali namontovať bočné prírezy na spodnú časť dosky a upevniť ich. Po dokončení montáže bočných panelov pokračujte s inštaláciou vrchnej častia jeho upevnenie.

Na piatom stupni by mali byť konzoly upevnené na koncoch bočných panelov a v stene, aby sa vytvorili viaceré otvory pre hmoždinky. Potom skrutky zaskrutkujte tak, aby vyčnievali o 5 mm. A vaša polica je pripravená.

Rovnakým spôsobom môžete vyrobiť akustické police, ale musíte vziať do úvahy rozmery samotného zariadenia. Merania by sa mali vykonávať opatrne, pretože ak urobíte chybu, práca bude musieť začať znova.

Foto police s vlastnými rukami