Obrazy do-it-yourself: nápady na zdobenie interiéru. 87 fotografií originálnych formátov

Každý interiér by mal mať svoju vlastnú chuť a často najjednoduchšou a najelegantnejšou možnosťou, ako predstaviť originalitu v miestnosti, je maľba.

Ale ako nájsť, čo bude zdobiť spálňu, obývaciu izbu alebo inú miestnosť? S najväčšou pravdepodobnosťou pre prácu autora budete musieť zaplatiť veľkú sumu peňazí.

Ak však nepočítate s dodatočnými výdavkami a stále chcete mať niečo originálne, potom je možné urobiť zaujímavý obraz vlastnými rukami.

Nie je vôbec potrebné byť schopný čerpať dobre. Koniec koncov, obrázky v konvenčnom zmysle už dávno nahradili objemové obrazy na stenách, abstraktné myšlienky, obsiahnuté vo veľmi odlišných technikách.

Dizajnérske vzory

Všetky vysoko kvalitné tkaniny sú vyrobené na báze tkaniny. Moderná interpretácia týchto obrazov však mení náš pohľad na umenie.

Veľmi populárne boli modulárne maľby. Ale nie je to také ťažké. V obchodoch teraz nájdete veľa tkanín s veľmi krásnou zaujímavou a svetlou potlačou.

Ak sa vám páčil niektorý zmôžete si ich bezpečne kúpiť a urobiť z autorovho predmetu dekor.

Modulárny obraz

Ak chcete vytvoriť takúto dekoráciu miestnosti ako modulárny vzor tkaniny, budete potrebovať okrem zvoleného základného materiálu. Môže to byť aj dvere zo starej skrinky alebo kusu drevotrieskovej dosky, ktorá mohla byť po oprave ľahko ponechaná niekde v garáži.

Vystrihnite niekoľko detailov zo základne, aby sa zmestili do vašej tkaniny a zakryli drevom. Uistite sa, že tkanina je dobre napnutá a neskladá. Váš obrázok je takmer pripravený. Zostáva len pripevniť háčiky, na ktoré bude pripevnený k stene.

Takéto obrazy sa najčastejšie skladajú z troch alebo viacerých modulov, ktoré môžu byť rovnakej veľkosti alebo odlišné. Ich forma môže byť aj iná.

Najbežnejšími a najľahšími sú štvorcové a obdĺžnikové prvky. Existujú však okrúhle, oválne a iné formy modulov pre maľby. Rámy pre obrazové moduly nie sú v tomto prípade potrebné.

Obrazy oblečenia

Dokonca aj tričko môže byť dekoráciou pre váš interiér. Často sa stáva, že oblečenie, ktoré ste nosili nie príliš dlho, a jeho farby sú stále svetlé, tam sú škvrny alebo diery. Nemôžete vyhodiť zdanlivo pokazenú vec a urobiť z nej originálny obraz.

Vystrihnite obdĺžnik z oblečenia s obrázkom, prilepte ho na papier a vložte ho do rámu. Fotografia ukazuje, že takáobrázky kreslených postavičiek dokonale zapadnú do vnútra detskej izby.

Výšivka

V niektorých ohľadoch môže byť výšivka tiež prisudzovaná maľovaniu tkanín. Táto metóda dekorácie interiéru nie je nová. Dokonca aj naše prababičky mali v dome aspoň jeden obrázok vyšívaný vlastnými rukami.

Aby sa však obraz vyšíval, sú potrebné určité zručnosti a trpezlivosť. Táto metóda nie je vhodná pre každého, ale ak ste zapojení do vyšívania, potom obrázky vyšívané vlastnými rukami budú môcť povedať veľa o vás ako hosteske.

Objemové maľby

Reliéfne obrazy na stene sú tiež veľmi obľúbené ako dekoratívne prvky v interiéri. Objemové maľby môžu byť zhotovené so sadrou na stene pred jej dokončením.

Ale takáto dekorácia sa môže uskutočniť len v prípade, ak na stenu neplánujete prilepiť tapetu.

Spôsob výroby takýchto obrazov si vyžaduje odbornú prípravu a značné množstvo času. Preto nie je vhodný pre každého.

Obrázky papiera

Existuje jednoduchší spôsob vytvorenia trojrozmerného obrazu. K tomu potrebujete farebný papier alebo kartón. Vystrihnite z neho niekoľko figúrok rovnakej alebo rôznej veľkosti. Môžu to byť napríklad motýle.

Pomocou kolíkov alebo obojstrannej pásky ich pripevnite na stenu chaotickým spôsobom alebo vytvorte nejaký druh vzoru. Váš obrázok zpapier bude pôsobivejšie, ak zvolíte farbu, ktorá kontrastuje s tónom samotnej steny.

Samotné motýle môžu mať aj rôzne farby. Takýto obraz bude iskriť novými farbami, keď je zapnuté umelé svetlo, takže bude najpriaznivejšie pozerať sa do miestností, kde sa svetlo zapína najčastejšie, napríklad na chodbe.

Ak sa vo vašom dome nachádza schodisko do druhého poschodia, potom mačiatka v rôznych pozíciách umiestnených na stene, ku ktorým susedia schody, bude vyzerať originálne.

Obrázky rukávov

Aby trojrozmerný dekor s obrazom kvetov a listov pomôže rukávy z toaletného papiera alebo papierových uterákov. Postačuje trochu sploštiť valec a rozrezať ho na rovnaké časti o šírke 2-3 cm.

Aby boli kvety jasnejšie a listy vynikali vo farbe ešte pred začatím práce, rukávy môžu byť natreté v rôznych farbách. Na umiestnenie jednotlivých častí rukávu by mala byť tak, aby sa vytvorila kvetina, a tak silou vytvorila celú kompozíciu.

Obrazy umelých kvetov

Najjednoduchšie na výrobu sú obrazy z umelých kvetov alebo iných dekoratívnych prvkov. Tu je hlavná vec lepiť hotové diely na základňu.

Na takúto techniku ​​potrebujete rám, pevný materiál a samotný obraz. Pásku papiera prilepte látkou, zabaľte jej okraje a prilepte ju na zadnú stranu.

Potom, po odstránení skla z rámu, vložte do neho základňu obrazu a prilepte naň umelé kvety alebo iné detaily (škrupiny, suché vetvičky a pod.). Nakoniec môžete rám ozdobiť korálkami.

Ak už máte hotové plátno, potom existuje mnoho majstrovských kurzov o tom, ako ozdobiť obrázok, ktorý vás už obťažoval, a tým aktualizovať interiér.

Plochý obraz prírody alebo zátiší môže vyzerať úplne inak, ak k nemu pripojíte niekoľko objemových detailov.

Môže to byť buď obrázok vyrezaný z papiera, alebo prírodné materiály vo forme suchých listov alebo dokonca motýľov.

Fotografie s vlastnými rukami