Návod, ako postaviť drevený dom vlastnými rukami: praktické rady a plán zrubov + 77 fotografií

Môj domov je moja pevnosť. A vyrobené ručne, rovnako ako na fotografii dreveného domu, to bude tiež teplo duše a nenechajte žiadne pochybnosti o spoľahlivosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

Po stáročia to ľudia stavali a pokračovali v tom, aby používali drevo ako stavebný materiál.

Koniec koncov, v drevených domoch je teplé a pohodlné v zime, a celkom čerstvé v letnom horúčave.

Charakteristické znaky stavby dreveného domu

Ako postaviť drevený dom pre obyčajného obyvateľa vlastnými rukami, v našom článku vám povieme viac. Začnime s hlavnými stavebnými bodmi:

Príprava novej projektovej dokumentácie

To prispieva k prezentácii hotového typu budovy, premyslenému výberustavebné materiály, stanovenie priorít a papierovanie. V tejto fáze môžete premýšľať a riešiť mnohé nuansy z hľadiska organizácie práce, finančných otázok a dizajnérskych epizód.

Zakladanie základov

Hlavným a najdôležitejším momentom budovania domu, pretože predstavuje tretiu časť spotreby materiálov, veľa času a úsilia. Ale ak sa všetko robí správne, potom budete mať dlhý život vášho domova.

Miesto výstavby domu by sa malo vyberať na základe geologických vlastností pôdy. V podstate pre stavbu dreveného domu pomocou stĺpikového alebo skrutkového základu.

Stolbchaty - najviac v dopyte, pretože je trvanlivý, nie príliš drahý a rýchlo postavený. Jeho konštrukcia pozostáva zo železobetónových tvárnic, kameňa a tehál. Základ je položený v závislosti od typu pôdy a hladiny podzemnej vody.

Táto možnosť nielenže šetrí stavebné materiály, ale aj finančné zdroje, pretože nie je ťažké realizovať vlastnú inštaláciu.

Skrutka zahŕňa zvýšené náklady na prácu, bez ktorých sa nedokáže vyrovnať. Táto možnosť je vhodná pre horské a zalesnené oblasti, pretože je potrebná inštalácia pilotov a ich skrútenie 2,5 m hlboko do zeme.

Potom musí byť celá konštrukcia naliata betónom, zvarená hlava a položená vrchná časť základu.

Určenie druhu stavby\ t

Domy s dreveným rámom sa považujú za najobľúbenejšie. Sú najlacnejšie, od 190 dolárov za meter štvorcový, ale bez komunikácie. Bývanie zo spracovaných guľatiny guľatý tvar bude stáť 270 dolárov za meter štvorcový. a z lepených do sáčkov lamiel 460 dolárov a viac.

Najvhodnejšie na stavbu domu sú guľatiny dlhé 7 ma priemeru 25 cm. Pre priemerný vidiecky dom bude mať priemer 17 cm.

Walling

Po ustálení a ustálení nadácie sa dokončia prípravné práce, môžete začať stavbu múrov. K tomu môžete použiť guľaté guľatiny, lepené tyče alebo hobľované, olúpané z uzlov, kôry a vyscherbov.

Vyzerajú skvele a vďaka spracovaniu sú veľmi trvanlivé. Strom je neškodný pre zdravie, aj keď to vyžaduje pred položením impregnácie so špeciálnym riešením pred poškodením.

Konštrukcia strechy

Na stavbu strechy je potrebné stavať krokvy, tepelne izolačné a hydroizolačné materiály, materiál na strechu.

Tvar strechy musí byť zvolený správne, aby bol chránený pred vplyvom poveternostných podmienok a úspešne kombinovaný s výhľadom na celý dom.

V súčasnosti je výber materiálu na pokrytie strechy dosť široký: ondulin, bridlica, kovová dlažba, obloženie. Ako sa hovorí, pre každý vkus.

Okná a dvere v drevenom dome

Stojí za to zvážiť vopred princíp ich práce, vzhľadu a iných detailov a až potom pre nich konštruujú otvory. Nezabudnite na zariadenie veranda alebo veranda do dreveného domu.

Podlaha a strop v drevenom dome

Podlaha musí byť pevná, mať dlhú životnosť a atraktívny vzhľad. Pred poterom a dokončením podlahy musíte položiť hydroizoláciu.

Na podlahy sa bežne používa linoleum, dlažba, laminát, koberec alebo prírodné drevo. Drevený strop by mal vyzerať esteticky, elektrická komunikácia by mala byť ukrytá vnútri.

Dokončenie domu

Drevený dom nepotrebuje ďalšie dekoratívne prvky, s výnimkou domov z jednoduchých guľatín, ktoré sa po dlhú dobu zmršťujú. Takéto domy môžu byť vylepšené modernými materiálmi.

Inštalácia kanalizačných a vodovodných systémov

Ak sa v blízkosti domu nachádzajú vodovodné siete, môžete sa k nemu legálne pripojiť a využívať všetky výhody. Ak nie, budete potrebovať samostatný systém zásobovania vodou, ktorý je drahý.

To isté platí pre kanalizáciu a kanalizáciu, musí sa to však urobiť, aby nedošlo k poškodeniu základov a podlahy.

Usporiadanie vykurovacieho systému

Práce na usporiadaní vykurovania domu sa vykonávajú na konci stavby.

Pri stavbe si môžete dovoliť teplú podlahu, použitie plynového alebo elektrického kotla, variča atď., Drevený dom zohrejte špeciálnymi tepelnoizolačnými materiálmi.

Zariadenie na výrobu elektrickej energie

Umiestnenie elektroinštalácie, montážnych celkov, vývodov a osvetľovacích zariadení sa podrobne premyslí a vypočíta sa v projekte domu, podľa ktorého sa práca vykonáva.

Hlavné pracovné body boli splnené, ale výstavba ešte nebola dokončená.

Profesionálne tipy

Budovanie vlastného domu je pomerne realizovateľnou úlohou, ale aj zodpovednou úlohou. Na konečný výsledok potešil hostiteľov celý život, stojí za to zvážiť niekoľko tipov skúsených.

Ako uľahčiť a nezaťažiť stavbu dreveného domu pre seba a pre seba?

  • Vypočítajte všetky obrobky a podrobnosti o budúcej konštrukcii. Potom položte viazaciu korunu do rohov, potom pripojte do polovice stromu a upevnite hmoždinky.
  • Namontujte drevo a upevnite korunku k podlahe. Na konci ležia nosníky s medzerou 0,7 m, zhutňovačom a opäť tyčami. Podlahu dosiek o hrúbke 40 mm očistite a štetcom o hrúbke 35 mm. Ako izolácia použite plsť, ľan, kúdeľ alebo mach.
  • Vytvorte drenážny systém: odrežte vonkajšiu hranu nosníka 15 mm zvonku.
  • Pri stavbe domu s niekoľkými podlažiami je druhý postavený vo výške 2,5-3 m, potom podkrovie alebo podkrovie. dvereväčšinou uprednostňujú obložené a okná - drevené alebo kovové-plast.
  • Na stavbu strechy je vhodná doska tejto veľkosti: 10x4 cm pre regály a uhlopriečky, 15x4 cm s krokom 1 m pre stavbu krokiev, nezostrihané pre obrezhechivaniya 25 mm až 0,4 m.

Odrody vetrania domu

Ako prirodzený živý materiál môže sám strom nasýtiť dom kyslíkom. Ale pre niektoré izby (kuchyňa, kúpeľňa, suterén) to nestačí. Preto je potrebný ďalší zdroj ventilácie.

Vzduchovody inštalované na streche sa používajú ako prirodzená výmena vzduchu. Pre nútenú cirkuláciu vzduchu môžete inštalovať špeciálne zariadenia s protihlukovou izoláciou, ktoré vyriešia problém s vysokou hladinou hluku.

Vetracie potrubie pre prívod vzduchu je inštalované takmer v blízkosti podlahy a pre odpadový vzduch je inštalované takmer pod stropom.

Pri vchodoch do rúry sú inštalované mriežky na ochranu pred hlodavcami, alebo sieťka na ochranu pred prachom a nečistotami. Na zimu sú tieto diery zatvorené.

Stavba

Ak chcete ozdobiť vzhľad domu farbou, môžete použiť špeciálne farby s prihliadnutím na vlhkosť, typ dreva a jeho stav.

Keď maľujete podlahu v chodbe, urobte to v niekoľkých vrstvách, pretože je vystavená veľkému mechanickému namáhaniu. Pri maľovaní podlahy v iných miestnostiach si nezabudnite ponechať túto nulu na pamäti.

NajvhodnejšieFarba dreva je farbivo farby, ktoré je odolné a neškodné, ale dlho schne. Široko sa používa aj akryl a lak.

Praskliny v podlahe pred natieraním by mali byť natreté riečnymi klinmi. Nezrovnalosti by mali byť brúsené rovinou, opatrené základným náterom, vysušené a natreté.

Tu možno všetky pôžitky z postavenia dreveného domu vlastnými rukami. Ako vidíte, nie je to ťažké, musíte to len chcieť, predstaviť si predstavivosť, vynakladať úsilie, trpezlivosť a financie, študovať niektoré triedy master video. Odvážte sa a budete úspešní!

Fotografie dreveného domu vlastnými rukami