Nápady, ako ozdobiť izbu vlastnými rukami: tipy na dizajn a jednoduché hackovanie života pre začiatočníkov + 61 fotografií

Dekoratívne detaily - základný atribút každého interiéru. Ručne vyrábané roztomilé veci udržujú energiu svojho tvorcu a slúžia ako zdroj hrdosti.

Samotné maličkosti vytvárajú teplú a útulnú atmosféru v miestnosti a zvyšujú náladu. Samozrejme, môžete si kúpiť dekor v obchode, ale oveľa krajšie, aby to sami.

Najdôležitejšie je, že všetky ozdobné predmety by sa mali kombinovať so štýlom miestnosti ako celku. Nemali by sme zabúdať na paletu farieb.

Obrus, dekoračné vankúše, prikrývky musia ladiť s tónom paláca, stien, záclon. Inak bude všetko príliš pestré a bez chuti.

Správne zvolená výzdoba môže drasticky zmeniť atmosféru miestnosti.

Textílie

Originálne textilné diely môžu byť vrcholom vášho interiéru. Okrem obrusy, obrúsky a záclony, môžete použiť vankúše zdobené čipky tkaninou alebo kožušiny zdobiť.

Rôzne panely, maľby

Toto je najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť izbu. Nič nie jejednoduchšie, než visieť na stene niekoľko obrázkov a snímok s obrázkami alebo umiestniť svoje obľúbené obrázky na polici.

Obrazy z prírodnej kože a objemné zloženie stien sú teraz v móde.

Môžete si vytvoriť vlastné ruky, aby ste vytvorili neobvyklý panel rôznych zaujímavých obrázkov zobrazujúcich krajiny, zátišie alebo sochy. Takáto vec určite pritiahne pozornosť hostí.

Rámy na fotografie a kresby môžu byť tiež zdobené. Existuje mnoho spôsobov: môžete použiť korálky, kryštály, korálky, štukové prvky, decoupage.

Gizmos a vyšívané niťami a perličkami

Dnes je veľmi populárne používať pri zdobení interiéru rôzne výšivky vyrobené ručne alebo z babičiek a prababičiek. Vyzerajú obzvlášť nádherne na dekoratívne vankúše, obrusy a samo-tkané obrúsky.

Vyšívanie korálkov je veľmi pôsobivé. Tiež korálky môžu vyzdobiť nábytok, riad, zrkadlá, okenné závesy.

Korálkové korálky robia zábavné tkané figúrky a náramky. Záclony môžu byť zdobené niťami rôznych veľkostí korálok.

Sviečky

Sviečka dlho symbolizovala krb. Umiestnené sviečky vytvárajú príjemnú domácu atmosféru. Široká váza so suchými rastlinami, papierovými kvetmi, kamienkami a sviečkou v centre bude vyzerať očarujúco.

Svietnikom môžu byť rôzne zaujímavé nádoby, poháre. V nichmôžete dať mušle, kamienky, naplniť ich vodou, a sviečka bude hojdať zhora.

Držiak sviečky môže byť vyrobený z kusu dreva, stačí do neho zalisovať vhodné otvory.

Ďalšou pôvodnou myšlienkou by bolo dať sviečku do pohára naplneného kávovými zrnami.

Vaz

Podlahové aj stolové vázy dokonale dopĺňajú akýkoľvek dekor. Môžete to urobiť s jednou vázou alebo použiť niekoľko, ktoré sa od seba líšia tvarom a veľkosťou.

Môžu stáť kytice kvetov alebo sušených kvetov, konárov, bambusu, rôznych umelých dekoratívnych prvkov.

Vázy samotné môžu byť hladké alebo textúrované, matné alebo lesklé.

Ak nie ste spokojní s vzhľadom porcelánového výrobku, môže byť bezpečne natretý špeciálnymi farbami, zdobenými korálkami a kamienkami. S trochou úsilia môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo.

Pletené Gizmos

Môžete pridať teplo do miestnosti pomocou pletených vankúšov, koberčekov, prikrývok, obrúskov a obrusov. Pletené veci vytvárajú atmosféru pohodlia domova.

Izbové rastliny

Môžete vyzdvihnúť rôzne neobvyklé vnútorné kvety a rastliny na výzdobu interiéru. Rôzne aranžovanie kvetov bude mať upokojujúci účinok.

Pod kvetinovými rastlinami možno identifikovaťaj samostatnú časť miestnosti. Dobrým nápadom by bolo použiť ampelous kvety.

Ako vyzdobiť miestnosť na narodeniny

Narodeniny sú mimoriadnym sviatkom a vyžadujú si vhodný dekor.

Tematické vinylové samolepky a samozrejme balóny sú perfektné ako dekoratívne prvky. Konečne sme prebývali podrobnejšie.

Zdobenie narodeninovej izby balónikmi sa stalo tradíciou. Guličky prinášajú do atmosféry poznámky zábavy a osláv.

Môžu byť zavesené individuálne, v skupinách, aby z nich boli girlandy, fontány, vtipné postavičky a mnoho ďalšieho.

Na zdobenie miestnosti môžete použiť pravidelné aj heliové balóniky.

Zaujímavou myšlienkou by bola prekvapujúca lopta, v ktorej sú sladkosti alebo serpentín. Nižšie sú fotografie rôznych nápadov, ako krásne zariadiť miestnosť na narodeniny.

Dúfame, že tento článok plne odpovedal na otázku, ako zariadiť miestnosť, a zo všetkého, čo v ňom je uvedené, si môžete vybrať niečo užitočné.

Foto ako vyzdobiť miestnosť vlastnými rukami​​