Mangal do-it-yourself: vytvorenie prístupu a stacionárnej verzie (83 foto-nápadov)

Mnoho ľudí si nevie predstaviť plnohodnotnú rekreáciu v prírode bez voňavého kebabu. Remeselníci si môžu ručne vyrobiť kožušinu z tehál. Je to proste potrebné pre reláciu na mieste.

Keď pôjdete do prírody, môžete vybudovať kompaktnú štruktúru materiálov. A za to, že altánok je vybavený ohniskom viac prístupov.

Ako začať stavať?

Premýšľajte o tom, kde chcete vybudovať ohrievač. Je lepšie si na to vybrať rekreačnú oblasť.

Treba dbať na ochranu pred poveternostnými podmienkami. Samoobslužné centrum môže byť zriadené v vidieckom altánku, pod baldachýnom alebo v čiastočne otvorenej verande.

Kapitáni sa často zaoberajú výzvou, ako vyrobiť ohnisko vo forme multifunkčnej rúry.

Indikátory strednej veľkosti: šírka - 1,6 m; výška - 1,6 m; hĺbka - 0,8 m. Multifunkčná pec vyžaduje základ, ktorého príkladom je pásový základ.

Kapitán obyčajne dokončí komplexnú stavbu rôznymi funkčnými doplnkami:

  • Výklenky. Sú vhodné na skladovanie špajdlí a iných jedál.
  • Bagrovanie. V nichskladujú palivové drevo, aby vyschlo okolo krbu.
  • Umývadlo. Je nainštalovaný, keď existuje skutočná príležitosť na komunikáciu. Je vhodné si umyť ruky alebo riad.

Neďaleko krbu je umiestnený stôl s lavičkami. Majiteľ si môže vybrať nábytok z rozpočtu alebo drahých možností v závislosti od svojich finančných možností a preferencií.

Výkresy roštu pomôžu správne vytvoriť projekt. Koniec koncov, je potrebné brať do úvahy nielen technickú stránku problému, ale aj estetickú zložku.

Ak sa pozriete na fotografiu grilu, malo by to byť ústredným prvkom kompozície. Zároveň je dôležité, aby boli kombinované všetky okolité objekty.

Výstavba murovaného mangalu

Návrh zahŕňa konštrukciu pevného základu. Je vyrobený z piesku, štrku, cementu a žiaruvzdorných tehál. Okrem stavebných nástrojov bude master potrebovať vŕtačku so špeciálnou tryskou alebo miešačkou na prípravu roztoku.

Je potrebné pripraviť výstužné tyče s výstužnou sieťovinou, ako aj kovové rohy s kovaním. Majster pripraví materiál na prepravky vopred.

Je dôležité správne vypočítať celkovú hmotnosť budúcej štruktúry s cieľom vybudovať spoľahlivý základ. Ak budete postupovať podľa rozmerov vyššie spomenutej konzoly, základ sa položí do hĺbky 0,5-0,6 m.

Postupná výstavba

Harmonogram Miestovýstavba a vykonávanie značkovania. Potom vytvorte jamu so šírkou 0,6 ma dĺžkou 1,6 m.

V hĺbke 0,6 m sa odstráni horná vrstva pôdy.

Vyrobte vankúš z piesku. Jeho hrúbka by nemala byť menšia ako 10 cm, vankúš musí byť opatrne podušený. Po obvode jamy položte debnenie.

Ďalšou etapou je závesné zariadenie. Kovové tyče sú prepojené vo forme mriežky a spadajú na dno šachty.

Vytvorte cementovú maltu a nalejte ju do debnenia. Musí byť prepichnutá kovovou tyčou tak, aby vo vnútri nebol vzduch.

Na prípravu cementovej zmesi sú vhodné triedy 150 a 200. Do roztoku sa pridáva aj drvený kameň s pieskom. Pomerný pomer cementu, piesku a sutiny je 1: 3: 5. Budete tiež potrebovať vodu pre riešenie - 1 alebo 2 vedrá podľa toho, ako mokrý piesok je.

Upchaný roztok sa vyhladí a vyhladí. Pod tehál je potrebné vytvoriť plochý základ.

Na hydroizoláciu sa používa strešný materiál a špeciálne tmely.

Keď nadácia stvrdne, môžete začať ležať.

Nuance, o ktorých by mal kapitán vedieť

Tehla na pečenie má vynikajúcu odolnosť voči žiareniu, ale v chlade sa môže stať krehkým. Preto je najlepšou voľbou altánok s tehlovým ohniskom.

Pred výstavbou je materiál nasiaknutý vodou. tehlyschopný absorbovať kvapalinu, čo môže nepriaznivo ovplyvniť výkonové charakteristiky roztoku.

Samotná zmes sa pripravuje z iných zložiek a líši sa konzistenciou. Je vyrobený z cementu, piesku a hydratovaného vápna v pomere 1: 3: 1.

Murivo začína z rohov. Zadná stena má 3 tehly a po stranách 2,5 tehly. Šírka musí byť najmenej 1,5 tehál. V procese, ktorým sa majster jemne poklepáva paličkou na povrchu tehly, aby sa zmestili na ďalšie.

Kovové konštrukcie

Kovová nádoba môže urobiť remeselníkovi, ktorý vie, ako zaobchádzať so zváracím strojom. Kapitán bude potrebovať plech, kovové rohy alebo výstuže, paletu s mriežkou s rovnakými rozmermi a marker s páskou.

Dizajn je hlboká pražička na podperách nôh. Ak je to žiaduce, majiteľ môže gril poskytnúť udiareň, potom domácnosť bude mať vždy možnosť vychutnať pochúťky z prírodného fajčenia.

Skúsení majstri si môžu vyskúšať svoje vlastné grilovanie. Z dvoch pripojených valcov vytvárajú parný kúpeľ. Majster bude potrebovať schopnosť pracovať s brúskou a vŕtačkou.

Komín je vyrobený z rúrky a podpery, rukoväte a nohy sú vyrobené z kovu. Potrebujete pripraviť závesy, matice so skrutkami, špeciálny smalt a knôt.Farbička z balóna môže byť dekorovaná podľa vlastného uváženia.

Hlavnou vecou v tomto odvetví je tvorivosť.

Fotografie z grilovania vlastnými rukami