Krajinotvorba letnej chaty vlastnými rukami: funkcie, pravidlá, kladenie komunikácií + 89 fotografií

Krajinotvorba záhrady alebo prímestskej oblasti s vlastnými silami je pomerne jednoduchá. Znalosť určitých pravidiel, a potom, čo pracoval trochu, budete môcť premeniť obvyklé stránky do úžasnej dovolenky mieste.

Začiatok transformačného procesu

Asi pred dvadsiatimi rokmi bola chata využívaná ako zeleninová záhrada na pestovanie zeleniny a bobúľ. Pravidelne išli do dachy, aby ho spracúvali, vodu a na konci sezóny zberali, čo mnohí tam zachovali a nechali na uskladnenie.

Okrasné rastliny boli veľmi málo a spravidla boli vysadené v blízkosti domu alebo pozdĺž ciest. Prakticky nikto nemal rád dekoratívnu krajinu.

Stále však boli niektorí amatérski pestovatelia, ktorí sa nesnažili zberať veľkú úrodu, ale venovali väčšiu pozornosť pestovaniu kvetov a okrasných rastlín. Vytvorili malé záhony a kvetinové záhony, ktoré vzbudili nadšenie medzi ostatnými.

Pravdepodobne to boli práve títo letečtí obyvatelia, ktorí najprv začali vytvárať malé dizajnérske nápady na usporiadanie krajiny dachového pozemku a implementovali ich.

Moderné majitelia letných chatiek sa snažia maximálne vybaviť rekreačnú oblasť na svojej letnej chate, bez ohľadu na jej veľkosť, s využitím všetkých druhov rastlín, stavebných prvkov a dokonca vodných nádrží na krajinnú výzdobu.

Vzhľadom na fotografie krajinného dizajnu prímestskej oblasti sa vytvára názor, že nie je možné vytvoriť vlastné ruky. Ale ako sa hovorí, aj nemožné je možné, takže všetko je vo vašich rukách.

Ako urobiť dizajn dachy?

Hlavná vec: mať presnú predstavu o konečnom výsledku na vybranom mieste, zasiať trávnik na trávniku na tomto pozemku, získať a zasadiť potrebné zariadenia.

Dôležitá je aj plocha areálu, pretože je možné umiestniť miesto na grilovanie, slušný altánok, rybník s fontánami a alpský kútik vo forme šmýkačky na veľkom pozemku.

V malej oblasti sa človek musí uspokojiť len s niekoľkými prvkami.

Rada: vytvorenie trávnika je nevyhnutnou podmienkou na usporiadanie lokality, bez ktorej nemôže existovať krajinný dizajn!

Krajinný dizajn s ihličnanmi

Ihličnany sú nevyhnutné na dekoráciu krajiny. Môže to byť thuja, tis tis, jalovec, cyprus bude vhodný preteplých regiónoch. Sú krátke, netvoria veľa tieňa a môžu mať akýkoľvek tvar s nožnicami a rukami.

Perfektný ako živý plot a dekorácia alpského šmýkačka. Tuyu a jalovec môžu byť zasadené pozdĺž centrálnej cesty.

Ihličnany sa obyčajne vysádzajú na jeseň alebo skoro na jar v priaznivej pôde z rašeliny, rašeliny a piesku. Medzi sadenicami by mala byť vzdialenosť 150 cm a nie menej. Mali by byť správne napojené a potom oplodnené minerálmi. Na zimovanie by mali byť pokryté všetky stromy mladšie ako 5 rokov.

Krajina zo šrotu

Pre usporiadanie krajiny so všetkými druhmi starých materiálov, doslova všetko sa zmestí: starý nábytok, keramika, ručne vyrobené figúrky atď. Využite na to svoju predstavivosť, internet alebo odporúčania odborníkov.

Zdobenie záhonov

Moderné dizajnéri sa tu snažili a vymysleli niekoľko možností na zdobenie kvetinových záhrad:

Rabatka. Jedná sa o prúžok kvetov na trávniku vo forme hraníc. Takéto trávniky možno vidieť na trávnikoch v parkoch. Pre rabatki zvyčajne používajú niekoľko farieb kvetov, rôzne na výšku, vizuálne pripomínajúce schodisko.

Hranica. V tomto uskutočnení sa kvety vysádzajú pozdĺž cesty na hranici, používajúc rôzne druhy kvetov, ale ideálne ide o plazivé odrody, ktoré rastú veľmi blízko k sebe.

Mixborder. Toto je názov záhonu,kombinuje skupiny rôznych farieb na svojom povrchu. Myšlienkou kombinácie je kombinovať nielen rôzne farby, ale aj rôzne obdobia kvitnutia.

Mixborder by mal byť neustále kvitnúci! Na dosiahnutie tohto cieľa budete musieť tvrdo pracovať:

  • kvety rastlín podľa poradia ich kvitnutia, vzhľadom na sezónnosť,
  • rozdeľte povrch záhonu na 3 časti: rastliny 1 dielu by mali kvitnúť na jar, 2 časti - v lete 3 časti - skoro na jeseň.

Samotný trávnik

Trávnik - hlavný protagonista v myšlienkach krajinnej architektúry prímestskej oblasti. V súčasnej dobe existuje niekoľko druhov trávnikov, ale pre začiatočníkov, bude univerzálny vzhľad robiť.

Nepoistená pôda vo vašej oblasti, definovaná ako trávnik, musí byť vykopaná, vyrovnaná, ľahko utláčaná a osiata semená a pokrytá suchou zemou zhora, aby sa semená chránili pred vtákmi.

Ale pre mnohých sa túžba zariadiť rekreačnú oblasť vyskytuje v oblastiach s trvalými budovami, aby sme tak povedali, na ich známych miestach, kde sa zvyčajne zhromažďujú skupiny priateľov alebo príbuzných.

Pozemky na takýchto miestach sú zvyčajne silne pošliapané trávami. To je dosť zložitý prípad pre začiatočníkov, ktorí začnú organizovať krajinu.

Najprv sa musíte zbaviť burín pomocou špeciálnych chemikálií, pri dodržaní všetkých odporúčaní na ich použitie. Ale môžete nezávislevykopať pne s koreňmi a zbaviť sa burín, bude však potrebné tento postup opakovať viac ako raz.

Keď je pôda konečne vyprataná, je potrebné ju oplodniť minerálnymi prísadami tak, aby mladá tráva rástla v plnej sile.

Na výsadbu vyberte univerzálnu zmes trávnikov, pretože táto zmes nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, toleranciu voči tenu a suchu, odolnosť voči nízkym teplotám.

Ale prosím, buďte trpezliví, pretože v prvej sezóne dokonalý trávnik nebude fungovať, budete musieť čakať a pracovať, čistiť ho od burín a pravidelne zasiať semená tak, aby neexistovali žiadne plešaté miesta.

Ale po tom, čo prešiel všetkými súdnymi spormi, si naozaj vychutnáte výsledok, keď pôjdete naboso cez trávnik vytvorený vlastnou rukou.

Vlastnosti obsahu:

  • kosiť trávu v suchom počasí;
  • neumožňujú silný opätovný rast trávy;
  • počas suchého obdobia hojne, ale bez fanatizmu.

Návrh celej prímestskej oblasti

Usporiadanie krajinotvorby na mieste s vlastnými rukami môže byť akýmkoľvek spôsobom chcete. Môžete si vybaviť malý rybník s prvkami výzdoby, blízko neho zariadiť ľahký altánok a miesto na grilovanie.

Povrch pôdy by sa mal zasiať trávnatou trávou. Hranice chodníkov môžu byť zdobené kvetmi, v blízkosti je možné usporiadať mixborder a ihličnaté stromy, ale nie v blízkosti grilov.

Ak je to možnéozdobte plot lezeckými rastlinami.

Mini-roh na úpravu krajiny na rekreáciu

Je možné transformovať aj malú oblasť usporiadaním krajiny. Ale v každom prípade, nedávajte vysokú bariéru, nie rastliny borovice, a nepreháňajte to v prvkoch výzdoby.

Oplotenie vytvorí pocit klietky, aby sa tomu vyhlo. Špeciálna chuť bude dacha oblasti malej plochy trávnika s nízko rastúce kríky.

Krajinný dizajn veľkej letnej chaty

V tomto prípade môžete ukázať celý let fantázie: prístrojová vaňa, parkovisko, bazén, fontána a iné stavby. Okrem organizácie ovocia a bobuľoviny záhrady a zeleninové záhrady, môžete si skleníky.

Hlavnou vecou v dizajne je správne stanovenie priorít a správne používanie všetkých zón.

Na zdobenie pozemku sa nevzťahujú žiadne obmedzenia: alpská šmýkačka, trávniky, mixéry, ihličnaté stromy atď. Všetko je možné umiestniť. Ale všetko je dobré s mierou! Odváž sa a buď šťastný!

Foto dizajn prímestskej oblasti vlastnými rukami