Kachle na vaňu vlastnými rukami: ponor na kachle na drevo s nádržou na vodu. Všeobecné ustanovenia + 82 fotografií

Dlhé obdobie v Rusku bol obzvlášť populárny tehlový sporák v kúpeľnom dome, ktorý sa nenašiel vo vlastnom dome len vo výnimočných prípadoch. V posledných niekoľkých rokoch kúpele doslova zažili moment neuveriteľného znovuzrodenia.

Po prvé, skutočnosť, že čoraz viac ľudí odmieta žiť v bytových domoch a čoraz viac si vyberá v prospech individuálnej výstavby, to má, samozrejme. To je dôvod, prečo sa otázka, ako postaviť sporák na kúpele, stáva každým rokom stále populárnejšou.

Ak si môžete vhodne naplánovať proces výstavby, potom si budete môcť v krátkom čase vybudovať vlastný kúpeľ bez problémov a dodať vášmu domovu osobitnú atmosféru vitality a zdravia.

Proces prípravy

Všetko, čo je potrebné na to, aby ste na vašej stránke nezávisle vybudovali kúpeľný dom, sú doslova minimálne stavebné zručnosti a trochu trpezlivosti. Prvá vec, ktorú začať, je vybrať si výkresy pece pre vašu vysnívanú kúpeľ.

Vo väčšine prípadov sú kachle v parnom kúpeli usporiadané tak, že jedna časť budovy je zodpovedná za udržiavanie úrovne tepla v šatni a druhá za vykurovanie samotnej dvojlôžkovej izby.

Ak budeme hovoriťna materiál, ktorý by mal byť zvolený pre konštrukciu aj na samom začiatku, potom sa v zásade väčšina staviteľov dohodne, že je možné použiť tie zvyšky materiálov, ktoré neboli použité počas hlavnej stavby.

Proces výstavby pôjde oveľa rýchlejšie, ak sa vopred pripravia všetky potrebné nástroje.

Najlepšie je mať na pravej strane pece hladičky, ako aj hladinu, v ktorej bude malta a kladivo.

Vľavo od pece spravidla umiestňujú vedro s čistou vodou a nevyhnutne ešte jeden vedro s lopatkou na odpadky, ako aj kliešte a obyčajnú ceruzku, ktorú budete určite potrebovať pri vkladaní rôznych značiek.

Pre kachle budete určite potrebovať základňu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať jeho veľkosti, konkrétne hĺbke, ktorá by nemala byť menšia ako 0,7 m.

Dno jamy by malo byť podľa pravidiel zakryté asi dvadsať centimetrov piesku. Po tom, piesok na vrchole je pokrytý sutiny a rozbité tehly.

Ďalej je potrebné vybaviť v šachte vystužený rám s debnením. Zhora musí byť celý povrch vyplnený betónom. Pozrite sa na fotografiu kachle na kúpele a uvidíte, že zvyčajne nie je viac ako dvadsať centimetrov.

Posledné dve vrstvy základu už pôsobia ako hlavný hydroizolačný materiál. Po dokončení nadácieje povinné kontrolovať horizontálne.

Ak sa vyskytnú nejaké nedostatky, možno ich jednoducho odstrániť pomocou nedostatkov, ktoré sa vyskytli. Po vykonanej práci môžete postupne pristúpiť k samotnej výstavbe kúpeľa.

Význam kanála komína

Zvláštna pozornosť pri inštalácii komína je veľmi dôležitá na to, aby sa poskytli všeobecné parametre budovy. V prípade, že sa domáce kachle na kúpeli z kovu ukázali byť dostatočne malé, nemali by ste potrubie príliš masívne.

Približne hrúbka stien je v praxi asi polovica tehál. Je žiaduce, aby priečny prierez dymového kanála mal rovnakú veľkosť.

Záverečná etapa

Je veľmi dôležité po inštalácii, ale pred použitím, ako vysušiť saunové kachle. Na tieto účely sa akceptuje použitie jedného zo spôsobov:

  • Vynútené;
  • Prírodné.

Podľa staviteľov je najvhodnejšia druhá možnosť, je však potrebné vopred pripraviť dodatočné časové náklady.

Pomocou tejto metódy bude možné zabezpečiť, že pec skutočne vyschne čo najrovnomernejšie, a nebude sa tvoriť jediná trhlina.

Pamätajte, že ak budete nasledovať všetky rady, ktoré vám dali stavitelia, potom bezťažkosti môžu vybudovať kúpeľ dostatočne rýchlo výlučne na vlastnú päsť.

Nezabudnite vopred len preto, aby ste sa uistili, že ste pripravení na potrebné finančné náklady.

Fotografie pece pre kúpeľ vlastnými rukami