Izolácia hluku stien domu a bytu vlastnými rukami (96 fotografií): jednoduchý návod na prácu a výber materiálov

Zvuková izolácia stien vášho domova je skvelým riešením, ak ste naštvaní cudzími zvukmi zo susedných domov, bytov alebo ulíc.

Tento postup je mimoriadne pracný, avšak s veľkou túžbou, bez výnimky, je možné realizovať nezávisle.

Ako urobiť izoláciu proti hluku doma vlastnými rukami

Počiatočná etapa je dôkladné preskúmanie stien kvôli prítomnosti rôznych trhlín a dier. Nájdené otvory by mali byť dôkladne trené tmelom.

Potom starostlivo preskúmať všetky existujúce zásuvky v miestnosti, bez výnimky, pretože sú často priamo hlavným zdrojom hluku.

Takáto operácia sa nemusí ignorovať, pretože priamo všetky akcie bez výnimky v komplexe pomôžu dosiahnuť očakávaný výsledok. V súčasnej dobe si môžete kúpiť špeciálne tmely, ktoré vydržia teplotné výkyvy.

S pomocou takýchto materiálov nebude pre vás ťažké vykonať zvukovú izoláciu alebo orezať všetky spoje medzi rúrkami a stenou.

Tieto etapy sú iba predbežné, ale povinné, ak máte v úmysle zvukovo izolovať steny domu vlastnými rukami.

Typické chyby zvukovej izolácie stien

Po návrate z práce máme chuť stráviť pokojný večer a relaxovať v pokoji. Avšak, spravidla aj tiché večery a skoro ráno cez víkendy prichádzajú zvuky zo vchodu, rozhovory so susedmi, výkrik detí z ulice.

Zvukové izolačné práce pomôžu odstrániť takéto problémy, ale mali by sa analyzovať niektoré chyby, ktoré sa najčastejšie vyskytujú počas takéhoto postupu.

Nesprávny výber použitého materiálu. Neodporúčame používať korok, penu alebo polyetylén ako materiál. Majú veľmi nízky koeficient zvukovej izolácie.

Použitie veľmi populárnych náterových farieb, tapiet, sadry na báze celulózy tiež nebude osobitne využité, pretože nemajú veľmi významné, protihlukové vlastnosti.

Treba však vziať do úvahy, že sa nemusíme zbaviť zvukov, ktoré sú prítomné v našej miestnosti, ale zbaviť sa zvukov, ktoré prenikajú.

Nesprávny výber spôsobu upevnenia použitého materiálu. Počas realizácie zvukovej izolácie sa musíme zbaviť zvukových vibrácií, ktoré k nám prichádzajú vonku. Z tohto dôvodu pripojenie materiálov absorbujúcich hluk nezníži počet zvukov, pretože samotné povrchy sú už zdrojom hluku.

Zlyhanie zvukotesného technického zariadenia. Vodovodné potrubia, inéKomponenty technických sietí musia byť nevyhnutne spracované zvukovoizolačnými materiálmi alebo umiestnené, pokiaľ je to možné, ďalej od miestností, ktoré chcete izolovať od hluku.

Absencia alebo nesprávna izolácia okenných otvorov. Sklená jednotka by mala mať maximálnu šírku, okrem toho by sa mala použiť trojokruhová plomba krídla podľa celého obvodu okien, pretože profilová vlastnosť má väčší vplyv na zvukovú izoláciu ako zloženie sklenenej jednotky.

Samozrejme, chyby sú omnoho väčšie, avšak vyššie uvedené sa považujú za najbežnejšie.

Aby sa nezmenila zvuková izolácia obytného priestoru, vhodnou možnosťou by bola konzultácia s elektrotechnikom, ktorý zostaví zoznam odporúčaní a schém technických systémov a návrhov izolácií.

Zvuková izolácia - tajomstvo kvality

Až do nedávnej doby sa problematike zvukovej izolácie počas výstavby nevenovala osobitná pozornosť.

Pozoruhodným príkladom sú výškové budovy, ktoré vybudovala väčšina miest. Sú to budovy nielen našej doby, ale aj sovietskeho typu.

Obyvatelia týchto domov zaznamenávajú vynikajúcu počuteľnosť nielen zo susedných bytov, ale aj z podláh. Inovatívne technologické procesy výstavby vyžadujú ešte viac kvalitnú zvukovú izoláciu v bytoch.

V súčasnosti sa zlúčenina používa.Zvukovo izolačné dosky na báze kovových profilov, upevnené na stenách. Usporiadať vysokokvalitnú zvukovú izoláciu nie je ťažké, ale je potrebné pochopiť niektoré aspekty, revidovať ďalej.

Základňa by nemala byť pripevnená priamo k stene. Medzi stenu a kovový profil musí byť umiestnená špeciálna tesniaca páska. Odborníci odporúčajú umiestniť ju do dvoch vrstiev. Taktiež sa môžete oboznámiť s fotografiou správnej izolácie hluku, aby ste sa takýmto chybám vyhli.

V snahe ušetriť zdroje alebo ušetriť čas, používajú minwat alebo polystyrén ako zvukovo izolačný materiál. Oba tieto materiály sú absorbéry tepla, ale nie tlmiče zvuku, z tohto dôvodu sú ich vlastnosti v tejto oblasti oveľa nižšie ako u špecializovaných materiálov.

Okrem toho tieto materiály nie sú šetrné k životnému prostrediu a pena je horľavá.

Na účely vnútornej zvukovej izolácie je potrebné použiť zvukové dosky priamo, napr. EKOplita MAXFORTE alebo Schumanet-EK od spoločnosti AMiT.

Je racionálne pokrývať izolátor hluku 2 vrstvami sadrokartónu alebo sendvičom zo sadrokartónu v sadrovom vlákne.

Toto sú hlavné nedostatky, ktoré môžu zničiť všetky vaše snahy, preto buďte opatrní a vyberte správne materiály.

Fotoizolačné steny si to sami