Inštalácia vlečky (75 fotografií): krok za krokom pre začiatočníkov. Profesionálne tipy

Jeden z aktuálne populárnych materiálov pre exteriér domov je vlečka. Je lacná a má vynikajúce vlastnosti. Je vhodný pre inštaláciu a spoľahlivú prevádzku.

Návod na inštaláciu vlečky je univerzálny návod.

Rôzne typy vlečiek sa montujú na vopred pripravenú prepravku.

Výber materiálu pre latu

Rám môže byť zostavený z drevených tyčí alebo kovových profilov. Druhý je výhodnejší, pretože má väčšiu spoľahlivosť a odolnosť. Kovové výrobky sa tiež oveľa ľahšie upevňujú na nerovné steny.

Profily sú pripevnené na stenu v krokoch po pol metra. Na tento účel sa používajú špeciálne suspenzie. Týmto spôsobom je možné vyhnúť sa výškovým rozdielom a nepravidelnostiam voľbou úrovne prepravky.

Drevený rám bude lacnejší, ale mali by ste venovať pozornosť stavu materiálu:

  • Drevo by sa nemalo odlupovať;
  • Drevo musí byť rovné a nedeformované;
  • Na strome by nemali byť žiadne stopy hniloby alebo škvŕn.

Okrem toho je potrebné zabezpečiť, aby sa s materiálom zaobchádzalo antiseptikom. Je tozabráni vystaveniu vlhkosti a mikroorganizmom.

Ak sú steny domu drevené, musia sa tiež spracovať.

Príprava bázy

Pred inštaláciou vlečky vlastnými rukami musíte pripraviť rám pre rám s vlastnými rukami. Pretože po opláštení nebude prístup k vonkajšej stene, musí byť očistený od nečistôt, odlupujúcich sa prvkov a pod.

Ak sa vyskytnú nejaké chyby, musia byť upevnené tmelom. Stena by mala byť viac či menej rovnomerná. Tiež je potrebné odstrániť všetky nepotrebné prvky, ako sú dlaždice, platiny, tyče a odkvapy.

Montáž vodidiel

Najbežnejšia metóda montáže obloženia je horizontálna. To znamená, že prepravka bude musieť byť namontovaná vertikálne.

Ak sú vodidlá namontované na drevenom dome, potom sa používajú klince alebo skrutky, ak je stena vyrobená z betónového bloku alebo tehly, potom je potrebné použiť hmoždinky, do ktorých sa musia vŕtať otvory v stene.

Každá železnica musí byť na úrovni.

Inštalácia prvého panelu

Je lepšie začať montáž vlečky pre súkromný dom z menej viditeľnej strany domu, aby bolo možné orientovať sa a precvičovať prácu s konkrétnym materiálom.

Nainštalujte panel do prípojky zámku a do rohového profilu;

Pripevnite panel k rámu; muštPri inštalácii pozorujte odsadenie. Ak sa práca vykonáva v teplom počasí, medzera medzi materiálom a spojovacími materiálmi by mala byť asi 5 mm. Ak pracujeme v chlade, potom asi 10 mm.

Nie je nutné silno klinecovať klin, pretože pod vplyvom teploty sa bude rozširovať a sťahovať, tesné upevnenie ho môže deformovať.

Pri obkladaní je dôležité aj správne kladenie klincov. Toto by sa malo vykonať v pravom uhle a presne v strede otvoru. Zvyčajne sa odporúča viesť klince vo vzdialenosti do 40 cm od seba.

Aj počas inštalácie je potrebné zabezpečiť, aby sa panely nenapínali, inak sa môžu meniť tvar a nesprávne sa navzájom spájať.

Všeobecné odporúčania

Aby bola vlečka taká krásna a hladká ako na fotografii, musíte poznať a aplikovať niektoré jemnosti, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s niektorými ťažkosťami počas inštalácie.

Upevnenie sa vykonáva prísne zľava doprava, zdola nahor.

Panely sú usporiadané horizontálne a naopak, ak je prepravka vodorovná.

Pri montáži materiálu sledujeme medzery. To je dôležité najmä pre vinylovú a kovovú vlečku. Sú najviac citlivé na vystavenie teplote.

Upevnenie obkladu len s výrobnými otvormi. V prvom rade ide o vinylové panely. Ak ste kladivo klinec priamo do nich, životnosť klesne dramaticky, budú náchylnejšie k zničeniu.

Pri inštalácii drevených obkladov je potrebné použiť pozinkované výrobky, čo pomôže čoskoro predísť poškodeniu materiálu.

Tvárou v tvár domu zrubu sa vykonáva najskôr pol roka po dokončení stavby. Strom by sa mal zmenšiť. Ak sa toto pravidlo nedodrží, celá vlečka jednoducho povedie.

Za zmienku stojí aj inštalácia vlečky. Na to je zvolený iný materiál ako celý dom, pretože hrá úlohu rámu.

Rámec sa vykonáva rovnakým spôsobom. Suterén je spravidla ponechaný bez izolácie, takže steny môžu byť lepšie vetrané a "dýchať".

Fotoinštalácia vlečky vlastnými rukami