Inštalácia a úprava dverí na mieru: pravidlá a podrobný návod na inštaláciu (90 fotografií + video)

V súčasnosti mnoho obchodov, ktoré predávajú dvere, ponúka služby na ich inštaláciu.

Okrem toho mnohí súkromní remeselníci ponúkajú svoje služby na inštaláciu vnútorných dverí alebo vstupných konštrukcií. Náklady na prácu v oboch prípadoch sú však dosť vysoké. A niekedy je táto cena neprimerane predražená.

Preto mnohí majitelia domov uprednostňujú samostatne inštalovať nadobudnuté štruktúry.

Stojí za povšimnutie, že tento proces, napriek jeho pracovitosti, nespadá do kategórie mimoriadne zložitých. Na dokončenie inštalácie nebudete potrebovať žiadne špeciálne zručnosti alebo schopnosti.

V tomto prípade stačí oboznámiť sa s niektorými pravidlami a odporúčaniami. Ich dodržiavanie vám umožní cítiť istotu, že dvere budú trvať jeden rok. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na inštalačný algoritmus a existujúce odporúčania.

Uvádzame rozsah práce

Ako už bolo uvedené vyššie, proces inštalácie nie je mimoriadne zložitý. To však vôbec neznamená, že sa k nemu dá pristupovať ľahko a bez prípravy.

Samozrejme, dvereJe to ďaleko od komplikovaného technického systému, ale nie je to obyčajná tabuľa, ktorá by zavrela dvere.

Po prvé, musíte premýšľať o tom, ako správne nainštalovať dvere. Bez ohľadu na to, či ide o vnútorné dvere alebo vchodové dvere, malo by sa ľahko a ľahko otvoriť, ale otvorenie by v žiadnom prípade nemalo byť ľubovoľné.

Preto budete potrebovať:

  • Správne zmontujte krabicu, ktorá slúži ako základ pre návrh.
  • Nákup a inštalácia prvkov kovania dverí, ktoré budú vhodné nielen pre samotnú konštrukciu, ale aj pre dom.
  • Zmontovanú krabicu riadne upevnite vo dverách.
  • Premiestnite pás a v prípade potreby vykonajte nastavenie.
  • Na zníženie získaného výsledku pomocou platbands.

Stojí za zmienku, že prvé dve etapy, ktoré sú uvedené vyššie, nie je možné vykonávať v presne určenom poradí.

Všetky nasledujúce body návodu na inštaláciu dverí by sa mali vykonávať podľa špecifikovaného zoznamu.

Ako vykonávať merania?

Odborníci dôrazne odporúčajú začať inštalačný proces so zostavou krabice. To je vysvetlené skutočnosťou, že konštrukcia krabice je dosť pracný a pracný proces.

Pamätajte, že pri montáži by ste mali byť opatrní. Koniec koncov, akékoľvek chyby, ktoré urobíte v budúcnosti, budúpríčinou ťažkostí spojených s prevádzkou stavby a niekedy úplne znamenajú úplnú výmenu dverí.

Ak hovoríme o inštalácii vnútorných dverí, o vytvorení základu, budete potrebovať materiály, ako je bežné drevo, závesné drevo a strešné okno. Pomocou týchto materiálov môžete vytvoriť základňu v tvare písmena U.

V prípade, že máte v pláne inštalovať vchodové dvere a potrebujete aj prahovú hodnotu, pridajte do tohto zoznamu aj spodný bar. Hrúbka by mala byť rovnaká ako ostatné prvky. Na konci, vaše pole bude podobať nie je písmeno P, ale obdĺžnik.

Ak vás zaujíma, ako správne nainštalovať dvere vlastnými rukami, mali by ste sa najprv uistiť, že rozmery krídla a otvárania dverí sú správne. A tiež pamätajte, že by ste mali merať a stojany a preklady.

Je dôležité zohľadniť technické zarážky vo forme medzier, ktoré musia byť bezchybne prítomné.

Pripomíname, že všetky merania sa vykonávajú s jednou páskou. Odmerajte plátno a otvor v dĺžke by mal byť na oboch stranách. Nebuďte žiadnym spôsobom leniví a nečakajte zrkadlovú dĺžku.

Nie je nezvyčajné, že sa počas merania zistia menšie nepresnosti a nezrovnalosti. Nie sú kritické len vtedy, ak si ich všimnete včas a vezmete ich do úvahy v budúcnosti.

Po dokončení potrebných meraní by ste mali odrezať tyče a spojiť ich. Uistite sa, že spojovacie materiály majú vysokú kvalitu. Koniec koncov, jediný spôsob, ako môžete zabezpečiť spoľahlivosť dizajnu.

Dbajte na fotografiu inštalácie dverí, ktorá predstavuje niekoľko možností montáže dvernej jednotky do otvoru. Prezentované možnosti sú najoptimálnejšie a pomerne jednoduché, takže pri inštalácii nebudete mať žiadne problémy.

Ako nainštalovať a upevniť krabicu vo dverách?

Odborníci dôrazne odporúčajú na vykonávanie týchto úloh použiť kotvu. Používajú sa na vytvorenie spoľahlivej fixácie krabice.

Upozorňujeme na skutočnosť, že konštrukcia dverí, ktorá sa opiera o 3 silné a dostatočne dlhé samorezné skrutky, sa vyznačuje spoľahlivosťou.

Zmontovaná konštrukcia sa musí opatrne zdvihnúť a namontovať do otvoru.

Aby sa zachovala medzera potrebná na utesnenie, je potrebné vyrezať kliny zo zvyšných materiálov. Mali by byť inštalované v otvore.

Následne je potrebné zaskrutkovať všetky skrutky.

Po dokončení skrutkovania by ste mali základňu vyrovnať. Pre presnejšie zarovnanie sa odporúča použiť úroveň.

Uistite sa, že dvere sú na úrovni, zavesíme plátno na závesyskontrolovať stavebné práce.

Pred začatím naplnenia priehlbiny penou prilepte časť skrinky, ktorá prechádza pozdĺž penovej vrstvy, ochranným materiálom (konštrukčná páska).

Inštalácia fotografických dverí si urobte sami