Drip zavlažovanie urobiť sám: vytvoriť automatický zavlažovací systém + 86 fotografií

Všetci záhradníci vedia, aká dôležitá je zalievanie záhrady. Avšak, zalievanie záhradný proces je pomerne časovo náročné, z tohto dôvodu, dnes záhradníci a záhradníci majú záujem o tom, ako urobiť zavlažovanie.

Po zozbieraní vlastného systému zavlažovania môžete súčasne vyriešiť niekoľko problémov, ušetriť peniaze, čas a urobiť veľkú úrodu z vašich stránok. Pretože systém zavlažovania rovnomerne rozdeľuje vlhkosť a hnojivo na celom pozemku.

V našom priemyselnom veku existuje niekoľko úplne odlišných návrhov na zavlažovanie.

Zariadenie na dávkovanie

Väčšina záhradkárov sa zaujíma o otázku, ako zorganizovať kvapkanie vody vlastnými rukami? Keďže sme sa rozhodli osobne zostaviť návrh závlahového zavlažovania, je potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy, a to predovšetkým pokiaľ ide o zásoby vodného zdroja, pretože na sifón musí byť dostatok vody.

Sifónom v tejto situácii môže byť potrubie v tvare oblúka inštalované vertikálne, s jedným koncom by malo byť pripojené k nádrži naplnenej vodou a druhý koniec by mal byť pripojený k potrubiu.

Okrem toho musí mať sifón výšku zodpovedajúcu objemukvapaliny v nádrži.

Návrh zavlažovania dachy vyzerá takto: voda z nádrže prúdi do zavlažovacích hadíc, ktoré majú otvory s určitým priemerom, aby sa postrekovali vodné zdroje. Tento dizajn zalievanie môže mať rôzne formy.

Napríklad môžeme uvažovať o zavlažovaní kríkov, pre ktoré je vytvorený kruhový zavlažovací dizajn a obdĺžnikový zavlažovací systém zo štandardného potrubia je vynikajúci pre zeleninové výsadby.

Nastaviteľné zavlažovanie pomocou špeciálneho systému, ktorý zahŕňa dažďový ventil, niekoľko pružín, páku, tlačný mechanizmus a veko nádrže.

Ventil bude fungovať, ak je na kryte nádrže vytvorené vybranie na dážď, ktoré pôsobí ako záťaž. Ventil na zber dažďa pracuje na rovnakom princípe ako systém odtoku z toalety.

Vytvorenie skutočného návrhu zavlažovania kvapkaním je potrebné vziať do úvahy určité vlastnosti výsadby a vývoja koreňov sadeníc, každej jednotlivej odrody výsadieb. Pretože rýchlosť tekutiny závisí predovšetkým od hĺbky, v ktorej sa nachádzajú korene vysadených výsadieb.

Čím hlbšie korene idú do zeme, tým pomalšie prúdenie vlhkosti. Rastliny s plytkými koreňmi sú náchylnejšie na sucho.

Korene väčšiny zelených plôch sa však nachádzajú v hĺbke nepresahujúcej 20 - 25 cm, preto kvapkajúZalievanie v skleníku vyžaduje použitie menej vody, na rozdiel od ovocných stromov.

Automatický dizajn

Automatizovaný návrh závlahovej závlahy je výhodný v tom, že umožňuje zalievanie každý deň v určenú hodinu bez vašej prítomnosti. Faktom je, že tento systém sa zapne a vypne nezávisle v správny čas.

Ako urobiť automatické zavlažovanie?

Vytvorenie konštrukcie systému automatického odkvapového zavlažovania by sa malo začať s tým, že čerpadlo by malo byť pripojené na hadicu, v ktorej je potrebné najprv vytvoriť priechodné otvory. Voda bude voľne prúdiť cez tieto otvory.

Medzera medzi otvormi by mala byť 30-35 cm, hadica by mala byť vedená po celej sekcii. V procese nastavovania času štartu pre zavlažovanie musíte vziať do úvahy taký parameter ako výkon čerpadla.

Systém zavlažovania je ideálny pre trávnik, pretože korene trávy sa zvyčajne nachádzajú v hĺbke maximálne 15 cm, najmä v lete trávnik potrebuje len pravidelné zalievanie, inak riskujete aspoň stratu príťažlivosti trávnika, inak môže dôjsť k strate príťažlivosti trávnika. viesť k úplnej strate trávnika.

Vzhľadom na finančné náklady na výsadbu novej trávy vyzerá automatické zavlažovanie opodstatnené.

Pri organizovaní automatizovanej štruktúry, ako je to na fotografii zavlažovania, je však potrebné prijaťvýpočet niektorých konštrukčných prvkov.

Existujú prípady, keď je na najbližšom mieste prebytok vody a na poslednom mieste nie je voda. Okrem toho existujú situácie, keď silný tlak vody pri čerpaní čerpadlom vedie k nadmernému zvlhčovaniu.

Tento problém môže vyriešiť špeciálny dávkovač zakúpený v akejkoľvek záhradníckej továrni alebo zostavený osobne z plastovej fľaše.

Vytvorené takzvané odkvapové zavlažovanie fliaš, ktorých pôsobenie je podobné práci odkvapového valca toalety.

Tento konštrukčný prvok vám poskytne rýchlosť príjmu tekutín v každom rade a individuálne pre každý koreň sadeníc.

V návrhu automatického zavlažovania je miesto prívodu priradené k odkvapkávaniu namontovanému na potrubnom systéme. Prostredníctvom tohto zariadenia sa tekutina dodáva priamo do koreňového systému.

Ak sa počas montáže automatizovaného zavlažovacieho systému rozhodnete ušetriť trochu na výdavkoch, potom je prijateľné nahradiť kvapkadlá plastovými časťami zo súpravy zdravotníckeho systému.

Najlepšie sú však hotové kvapkadlá s mechanizmom na reguláciu tlaku vody, ktoré sú komerčne dostupné v špecializovaných predajniach.

Fotografie závlahových zavlažovaní vlastnými rukami