Do-it-yourself saténové kvety - ako vytvoriť krásnu kyticu z textilu? 64 nápadov na fotografie

Celoročne si môžete vychutnať čerstvé kvety nemožné kvôli závažnosti klímy. Ale obnoviť rozkvitnutú krásu vlastnými rukami je celkom možné.

Kvety vyrobené zo saténových stuh zdvihnú váš duch a naplnia váš život krásou.

Požadované materiály

Téma kvetu je vždy relevantná. Čestnejšie ženy zbožňujú kvety a zdobia všetko, čo môžu s nimi: tašky, šaty, vlásenky, účesy, atď.

Doplnky na motíve kvetov by mali byť vyrobené z odolných materiálov, aby sa krása nestrácala alebo sa nezhoršovala častým používaním. Okrem toho, tkanina pre výrobu kvetov, je žiaduce, aby sa svetlé odtiene, aby sa ďalej zdôrazniť eleganciu a jedinečnosť.

Atlas je najvhodnejší na vytvorenie šperkov v tvare kvetov. Táto tkanina je plastová a dlhodobo si zachováva bezchybný vzhľad (s náležitou starostlivosťou).

Okrem materiálu, na výrobu ručne vyrobených saténových kvetov budete potrebovať:

 • nožnice;
 • pinzety - na jednoduchú obsluhu;
 • sviečku, zapaľovač alebo zápalky na spevnenie okrajov polotovarov;
 • lepiaca pištoľ - na upevnenie okvetných lístkov;
 • ihla so závitom - na pripevneniepripravený kvet k základni;
 • rôzne korálky, flitre a korálky - na dekoráciu (voliteľné).

Výrobné nuansy

Keď ste prvýkrát začali robiť kvety zo saténových stuh, musíte sa pripraviť na to, že nie všetko funguje prvýkrát.

Príliš veľa spevu, nesprávneho zhromažďovania alebo iných problémov, ktoré sa vyskytnú, by sa malo riešiť pokojne, a nie zastaviť, ale naučiť sa a zlepšovať vytváranie kvetinovej krásy.

Mal by byť trpezlivý. Výrobný proces je pomerne dlhý, ale výsledné unikátne zloženie určite poteší a kompenzuje stratu času s veľkou náladou.

Pred spievaním okrajov polotovarov musíte cvičiť na zbytočných kusoch saténovej stuhy. Tento postup pomôže určiť, v akej vzdialenosti od ohňa by mal obrobok zostať. Okrem toho bude jasné, ako dlho bude trvať spálenie atlasu pri sviečke.

Pri strihaní by sa mal prilepiť okraj saténovej stuhy k základu ohňa - horná časť plameňa môže pokaziť textílie.

Keď spálite polotovary, musíte ich držať pinzetou. Šetrí to pred prípadnými popáleninami.

Nespútajte na upevnenie častí. Početné permutácie polotovarov a rozdielna poloha okvetných lístkov pomôžu dosiahnuť najväčšiu pravdepodobnosť kvetu.

Odroda saténových farieb

Pomocou saténovej stuhy si môžete urobiť akúkoľvek kvetinu, ale najčastejšie je rozeta. Oni robia a čaj, a veľké, a multi-farebné, sa líšia len vo výrobných techník.

Podrobný seminár ukáže, ako urobiť kvet zo saténovej stuhy.

 • Vystrihnite polotovary zo širokej pásky požadovanej farby: kruhy, ďateliny a štvorlístky. Všetko, čo potrebujete, je 15 častí.
 • Hrany polovýrobkov popáľte tak, aby sa nerozpadli.
 • Preložte hotové diely hromadou, striedajúc sa s iným tvarom, ale vždy končiac trojlístkom.
 • Okvetné lístky upevnite pomocou ihly a nite do stredu.
 • Ozdobte stred kvetu korálkami alebo korálkami.

Takáto nádherná ozdoba môže byť umiestnená na oblečenie alebo bodnutá vo vlasoch. Pomocou podobnej techniky môžete vytvoriť ďalšie kvety: fialky, pivonky alebo orchidey.

Japonské kvety

Kanzashi - technika, ktorá predstavuje druh origami saténové tkaniny. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že zvládnutím výroby základných prvkov je možné vytvoriť absolútne akúkoľvek kompozíciu.

Existujú iba dva druhy medzier: úzky špičatý a zaoblený. Sú vyrobené zo štvorcovej základne niekoľkými dodatkami.

Technika zberu dekorácií z častí je pomerne jednoduchá: človek musí dať fantáziu voľnú ruku a polotovary vložiť do krásneho jedinečného tvaru kvetu.

Jediná vec, ktorú treba mať na pamäti: všetky okvetné lístky, bez ohľadu na ich počet, veľkosť alebo rad, by mali smerovať jedným smerom.

Experimentovanie s výrobou kvetov a vytváranie krásnych kompozícií z nich, je túžba vyzdobiť ich každodenný život s rôznymi rôznymi dekoráciami, a pri pohľade na fotografie kvetov z saténových stuh, môžete dobiť svoje nápady, aby táto krása k životu.

Fotografie saténových stuh vlastnými rukami