Do-it-yourself remeslá (70 fotografických nápadov): sprievodca tradičnými a modernými remeslami

V modernom svete je veľmi obľúbená ručná výroba. Iným spôsobom, vyšívanie. Je to veľmi zaujímavá činnosť, pretože môžete ozdobiť dom svojimi výtvormi.

Vytvorenie ručne vyrobených remesiel vlastnými rukami, prinesiete si teplo do domu, urobíte ho útulným a krásnym.

Tiež, robiť niečo vlastnými rukami, môžete ušetriť veľa, pretože si nemôžete kúpiť žiadny prvok dekor, ale to urobiť sami. Budeme hovoriť o niektorých druhoch a myšlienkach vyšívania.

Spracovanie kobercov

Pred niekoľkými desaťročiami boli koberce v každej domácnosti. Teraz je popularita kobercov späť. Prešli roky a zmenili svoj vzhľad. Bežné sú ručne vyrábané koberce.

Môžete pletiť koberec z priadze, bambuliek alebo látkových prúžkov, splietať to tak, ako to robili naši predkovia, alebo vytvoriť na plátne krásny koberec.

Domáce koberce budú slúžiť dlhú dobu, nie je ťažké sa o ne starať, vyzerá krásne a originálne. Ale najdôležitejšou vecou je, že sú jednoduché na vykonanie.

Šitie

Z tkaniny sa dá veľa urobiť: vankúše,hračky, maľby, aplikácie, suveníry a pod. Tkanina môže ozdobiť akékoľvek domáce potreby, ako sú rôzne poháre, krabice, vázy a hrnce.

Väčšina tkanín sa ľahko spracováva, preto bude radosť šiť.

Výšivka

Pravdepodobne najobľúbenejším typom vyšívania je výšivka. Existuje mnoho techník, ktorými dievčatá a ženy z dávnych čias zdobili svoj domov alebo oblečenie.

Populárnou technikou je vyšívanie krížov, perličiek, stehov alebo stuh. Ich zvládnutie nie je ťažké, ale vyžaduje vytrvalosť a fantáziu.

Vyšívané výrobky možno použiť na ozdobenie odevov, vankúšov, obrusov alebo ich zavesenie na stenu ako maľby.

Pletenie

Toto remeslo vzniklo už dávno. Mladé dievčatá pletené oblečenie, hračky a iné výrobky pre seba a svojich príbuzných. V dnešnej dobe si mnohí ľudia myslia, že pletenie je povolanie pre babičky. Ale nie je.

Neexistujú žiadne obmedzenia na to, čo robíte, takže aj deti sa môžu pliesť. Vlnené priadze, aby vynikajúce výrobky: oblečenie, hračky, deky a mnoho ďalšieho. Naučiť sa pliesť nie je ťažké, hlavná túžba a fantázia.

Lemovanie

Tkanie perličiek je veľmi krásna, vzrušujúca a užitočná činnosť. Takže si môžete vyrobiť akékoľvek figúrky a šperky.

Tkanie nie je náročná úloha, hlavná vec je pochopiť princíp fungovania.Korálkové stromy zostávajú populárne, čo dokonale dokresľuje interiér bytu a robí ho jedinečným.

Plstená vlna

Plsť je náročný proces, ale výsledok stojí za to. Toto remeslo k nám prišlo zo staroveku. Vlnené vlnené veci sú teraz veľmi populárne.

Po prvé, sú veľmi teplé a po druhé, krásne vzory oblečenia môžu byť vyrobené z vlny rôznych farieb.

Hračky sa tiež otáčajú. Sú veľmi originálne a krásne, ideálne pre zdobenie domu, rovnako ako obrazy z vlny. Vlnené plstenie je veľmi krásne remeslo pre domácnosť.

Vankúše v interiéri

Vankúš môže slúžiť nielen na spanie. S jeho pomocou môžete ozdobiť akýkoľvek, dokonca aj najnáročnejší a šedý interiér. Navrhovanie a šitie vankúšov je jednoduché a zaujímavé remeslo.

S týmto produktom sa môžete vyjadriť a urobiť interiér svetlým a originálnym. Veľmi populárne sú vankúše neobvyklých foriem, napríklad vo forme postavičiek rôznych zvierat, písmen alebo čísel.

Decoupage

Toto je dekorácia rôznych predmetov vopred pripravenými kresbami, obrázkami alebo ornamentmi. Výsledná kompozícia sa lakuje na konzerváciu.

Týmto spôsobom sa zvyčajne zdobia nábytok, ale môžete tiež použiť akékoľvek iné položky, ktoré chcete ozdobiťspôsobom.

Scrapbooking

Takáto tvorivosť ako scrapbooking získala v poslednej dobe veľkú popularitu. Jedná sa o výrobu a dekoráciu kníh, rodinných alebo osobných fotoalbumov.

Pri scrapbookingu môžete použiť akýkoľvek typ látky, čipky, ozdobné škótske pásky, flitre a ďalšie.

Scrapbooking je vzrušujúca a užitočná vec. Rozvíja predstavivosť a hotové albumy vyzerajú veľmi atraktívne.

Tkanie

Plstenie, pletenie bolo na čase hovoriť o tkaní. Môžete tkať čokoľvek: krabice, koše, tašky a dokonca aj nábytok.

Na výrobu nábytku je potrebná skúsenosť, pretože je to veľmi náročné z dôvodu veľkého objemu práce. Samotné tkanie je veľmi vzrušujúca a nekomplikovaná vec, hlavná vec je pochopiť základy.

V modernom svete existuje mnoho zaujímavých druhov vyšívania, ktorých fotografie možno vidieť na internete. Samozrejme, že všetky druhy vyšívania majú právo byť milovaný. Aký druh kreativity robiť - záleží na vás.

Foto ručne robené do-it-yourself