Do-it-yourself pompons: malé triky a elegantná aplikácia (55 fotografických nápadov)

Pompony vyrobené z priadze slúžili ako originálna výzdoba už mnoho rokov. Pri vytváraní tejto ornament, je needlewoman požiadaný také otázky, ako je výber vysoko kvalitné priadze a spôsob výroby výrobku.

Tento článok predstavuje tipy a pokyny potrebné na vytvorenie kvalitnej loptičky.

Malé triky pri výrobe bôbov.

Aby boli originálne gule priadze vlastnými rukami, budete potrebovať triky, ktoré vám pomôžu vytvoriť nádherné gule správnej formy.

Aby bol výrobok chlpatejší, je potrebná hustá a pórovitá priadza. Farebnú schému možno zvoliť pre každý vkus.

Aby sa výrobku dodal vhodný tvar, je potrebné mať na rukách dobre nabrúsené nožnice, ktoré sú pre túto prácu nevyhnutné.

Každý prvok musí byť pripevnený závitmi.

Ak chcete, aby sa pom-pom so vzorom, potom vytlačiť obrázok a vietor priadze, pri pohľade na to.

Guličky na vidlici

Spôsoby, ako vytvoriť hmotnosť bambule. Nie je vôbec potrebné hľadať komplexné nástroje: môžete to urobiťna improvizované predmety. Tento objekt môže slúžiť ako vidlica.

Je veľmi ľahké a jednoduché vyrobiť gule na takomto nástroji, pretože nie je potrebné strihať polotovary - stačí vytiahnuť zástrčku.

Dokonca aj dieťa zvládne robiť pom-pom na vidličku! Ak to chcete urobiť, stačí len navinúť závity na vidličku, pevne uviazať ďalšie v strede s iným závitom, odstrániť závity z vidlice, odrezať bočné slučky a narovnať hotový pompon.

Všetko! Nie je potrebné robiť nič viac! Úžasný spôsob, ako rýchlo urobiť veľa malých pom-poms.

Lopty na ruky

Je však prekvapujúce, že môžete použiť aj prsty vlastnej ruky! Je vyrobený tak ľahko, ako na vidličku, len navíjanie priadze by mala byť na prstoch.

Ak chcete väčší pom-pom, trepte so štyrmi prstami, ak sú menšie, s dvoma. Táto metóda je najvhodnejšia pre ženy, pretože nemusíte hľadať nič, ani vidličky.

Na výrobu dostatočne len priadze, nožníc a vašej ruky, ktorá je vždy s vami. A ak sa namiesto nití používajú papierové pásy, môžete vytvoriť vynikajúci papierový pompon.

Guľôčky na kartónové prírezy

Ale ak nehľadáte jednoduché spôsoby, potom môžete robiť veľké pom-poms pomocou kartónových prírezov. Môžu mať rôzne tvary: podkovu, kruh, štvorec. Všetky polotovary vyrábajú rovnaké gule, ale rozdiel je stáletam je.

Najjednoduchší spôsob je urobiť pom-pom na štvorcovom bloku. Pre tento účel je predrezaný štvorec s drážkami na oboch stranách. Sú to závitové vlákna, ktoré neskôr upevníme stred pom-pom.

Na vzor je navinutá priadza požadovanej pomppy. Kravatu pom-pom do stredu nite, strih bočných zúžení, narovnať loptu a teraz pom-pom je pripravený! Môžete ju už použiť!

Je obtiažnejšie vyrobiť si pom-pom na okrúhlom bloku. Z tohto dôvodu sa z kartónu vyrežú dva kruhy rovnakej veľkosti s kruhovými otvormi v strede. Nite sú navinuté tak, že kartónový polotovar nie je viditeľný. Opatrne zatlačte kruhy, pevne prilepte stred pom-pom na závit.

Opatrne narežte nite pozdĺž okrajov obrobku, vyrovnajte pompon. Voliteľne môžete orezať hrany produktu tak, aby tvar gule.

Vaša pompom bude ešte atraktívnejšia, ak použijete priadzu rôznych farieb. Ukazuje sa, krásne multi-farebné gule, príjemné oko.

Ako používať pompce?

Mnohé veci sa dajú urobiť z vopred vyrobených bambuliek. Napríklad, nedávno populárne koberce a koberce z bambule. Sú mimoriadne krásne a príjemné na dotyk.

Najlepší bude výrobok vyrobený z farebných bôbov rôznych veľkostí. Jednotlivé loptičky môžu byť šité na detské oblečenie. Bude to vyzerať skvelá pomponchik na klobúku, šatke alebo dokonca palčiakoch.

A nezabudnite, že všetko môžete ozdobiť ozdobami, preto tu nie sú žiadne obmedzenia. Ďalším dobrým nápadom je urobiť girlandu z bambuliek. Výsledok nenechá nikoho ľahostajného.

Teraz ste presvedčení, že výroba pom-pom z priadze je veľmi jednoduchá, dokonca aj dieťa si to dokáže poradiť. Nezabúdajte však, že nožnice pre deti nie sú hračky a nedovoľujú deťom používať ich bez dozoru.

Fotografie bridlíc vlastnými rukami