Do-it-yourself plot: drevo, paluby alebo kameň? Správna voľba a návod na inštaláciu + 73 fotografií

Vybudovať krásny plot v krajine je považovaný za nie je jednoduchý proces.

Dodržiavaním pokynov, o ktorých sa dnes bude diskutovať, sa budete môcť naučiť, ako správne postaviť plot a ušetriť tak drahocenný čas a energiu.

Plot z vlnitej lepenky

Jeden zo spoločných materiálov na stavbu letného oplotenia je profilovaný, ktorý má mnoho výhod.

Diy inštalácia vlnitého plotu pomáha šetriť cenný čas v dôsledku rýchlosti pracovného toku.

Potrebné je len určiť potrebné umiestnenie plota, namontovať stĺpiky, ktoré sa následne opláštia profilovanou fóliou.

Profesionáli materiálu

Takýto plot spoľahlivo skrýva miesto pred zvedavými očami, najmä v porovnaní s plotom postaveným z mriežky.

Profesionálna podlaha maximálne odráža rôzne zvuky a je praktickým materiálom, ktorý nevyžaduje odbornosť v inštalácii.

Na vytvorenie plotu, ktorého fotografiu je možné vidieť nižšie, je vhodnejšie kúpiť profesionálnu podlahu, ktorá má zvlnenie asi 20 mm na výšku. Koniec koncov, je navrhnutá veľká výškahlavne pre usporiadanie strechy.

Inštalácia oplotenia z vlnitej lepenky

Pred výstavbou plotu je potrebné vykonať príslušné výpočty. Na tento účel by ste mali naplánovať umiestnenie budúcej štruktúry, určiť polohu brány, ako aj bránu.

Okrem toho je dôležité určiť, kde budú nainštalované stĺpiky plota, vypočítať výšku jeho obvodu, ako aj výšku brány s bránou. Množstvo materiálu priamo závisí od uvedených parametrov.

Potom nainštalujte stĺpiky pomocou rúrok z kovu s priemerom 80 mm. Horná časť stĺpika by mala byť zváraná, aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti do potrubia.

Na usporiadanie stĺpikov je potrebná šachta, ktorej šírka dosahuje 1,5 metra a hĺbka až 1 meter. Založte podklad a po jeho úplnom stuhnutí namontujte profil, ktorý je určený na upevnenie profilovaného plechu.

Je dôležité upevniť profil, ako aj stĺpiky elektrickým zváraním, potom ho natrieť základným náterom, aby sa zabránilo vzniku korózie. V konečnom štádiu upevnite profilovanú fóliu na rám samoreznými skrutkami.

Oplotenie pletiva

Oplotenie pozemku s plotom vytvoreným z pletivového pletiva by sa malo začať presným označením umiestnenia stĺpikov, pre ktoré sa používajú kovové rúrky.

Pod strednými pólmi v zemi s hnedými, 40 cm zahĺbeniami, podkolóny napínacieho typu vyžadujú zahĺbenie do 60 cm.

Akonáhle sú napínacie stĺpiky nainštalované v rohoch zamýšľaného plota, je potrebné ich spojiť pomocou zvarov alebo skrutiek na stĺpiky vedľa seba pomocou podpery.

Takýto plot však nebude fungovať spoľahlivo, takže bez tyče, ktorá musí prejsť bunkami, nemôžete robiť.

Na roztiahnutie tyče medzi stĺpikmi by sa malo vŕtať niekoľko otvorov. Sieť môžete pripojiť na pripravené príspevky.

Ak chcete zistiť, ako urobiť tento plot vlastnými rukami, položte kotúč do zvislej polohy vedľa stĺpa a uistite sa, že preložené strany stehov sú umiestnené v hornej časti kotúča. Pripojte steh v hornej časti mriežky k hornej časti stĺpika, potom pokračujte k druhému stĺpiku, odvíjajte nečakane valec.

Po tom, čo drôtený drôt prechádza cez sieťovinu medzi pripravenými stĺpikmi, je potrebné viesť jeho konce do vopred pripravených otvorov, ťahaním maximálneho drôtu, upevnením na povrch stĺpikov pomocou skrutiek napínacieho typu.

Výzdoba plotov

Často pred vlastníkmi prímestských oblastí existuje rozumná otázka týkajúca sa dizajnu drevených alebo iných materiálov plota v krajine.

Prvou možnosťou dizajnu pre plot je, samozrejme, jeho dekorácia s rastlinami. Používa sa vertikálnespôsobom záhradníctva. Na tento účel vhodný chmeľ alebo hrozno. Zasadené ako ročné rastliny, lezenie po vopred natiahnutých drôtoch.

Ďalší spôsob, ako ozdobiť plot v krajine - maľovanie, ako aj maľovanie.

Je dobré zavesiť špeciálny hrniec s petúnií na plot so slepým typom. Tieto rastliny sú úplne nenáročné a kvitnú takmer celé teplé obdobie.

Hluchý typ oplotenia bude slúžiť mnoho rokov pri výstavbe altánku, pretože už máte jeden povrch steny, budete potrebovať niekoľko ďalších podpier, po ktorých môžete začať inštalovať strechu.

Inovatívne technológie umožňujú postaviť plot z odolného materiálu. Aj plot môže mať akúkoľvek výšku. Všetko záleží na preferenciách a želaniach majiteľa prímestskej oblasti.

Preto sa riadte svojimi želaniami a finančnými možnosťami a vybavte majetok mimo mesta!

Fotografie plota vlastnými rukami