Do-it-yourself kvetinové záhony: najlepšie a jedinečné stavby z improvizovaných (87 fotografií + video)

S príchodom jari, mnoho záhradkárov ísť na svoje záhradné pozemky. Pre každého amatérskeho záhradníka, je dôležité nielen pestovať zeleninu, ovocie a ovocné stromy na Vašom pozemku, ale aj dať jej krásny vzhľad, ktorý poteší nielen majiteľov záhradného pozemku, ale aj všetkých susedov a hostí, ktorí prišli do chaty.

Záhradná dekorácia je druhom umenia. Na vašich stránkach je možnosť vytvoriť nezabudnuteľné obrázky kvetov, vyjadrujúce ich vnútorný svet prostredníctvom nich. Koniec koncov, nie je divu, že hovoria: "Umelec maľuje jeho obrazy a kvetinárstvo - kvety."

V tomto ohľade, letné obyvateľstvo plánuje navrhnúť kvetinovú záhradu na mieste majú otázky: ktoré druhy kvetov by som mal kúpiť, aby sa moje stránky krásnejšie, kde a kedy je lepšie zasadiť, s tým, čo môžem vyzdobiť svoju kvetinovú záhradu?

Výber dizajnu a plánovania

Zvážte krok za krokom, ako usporiadať kvetinové záhrady vlastnými rukami. Predovšetkým treba poznamenať, že pojmy „kvetinová záhrada“ a „kvetinový záhon“ sú identické. Záhon má správny tvar a je nevyhnutne oplotený hranicou. Ale pri vytváraní záhony nemôžetedržať sa pravidiel a dať priestor svojej predstavivosti.

Pri chove kvetinovej záhrady je potrebné zohľadniť tieto faktory: celkový vzhľad a rozlohu záhradného pozemku, počet budov a stavieb na ňom umiestnených, odrody ovocných a zeleninových plodín vysadených na rôznych miestach pozemku, ako aj ich finančné možnosti.

Existujú priamo opačné spôsoby, ako umiestniť záhon na pozemku:

 • náhoda v štýle a dizajne so vzhľadom záhradného pozemku
 • naopak, úmyselný a úplný kontrast so záhradným pozemkom

Treba poznamenať, že v záhrade môže byť veľa záhonov, ktoré sa líšia štýlom a dizajnom.

Prípravy na vytvorenie kvetinovej záhrady v krajine vlastnými rukami musia začať v zime.

V čase, keď je kvetinový záhon navrhnutý, je potrebné jasne pochopiť, aký druh kvetov na ňom rastie a ako bude vyzerať všeobecne.

Okrem toho je potrebné nakupovať kvetinové pôdy a špecializované hnojivá na pestovanie.

Vytvorenie kvetinového lôžka vlastnými rukami

Vytvorenie kvetinového lôžka vlastnými rukami je ako transplantácia rastliny do obyčajného kvetináča a zaberá veľa času. V tomto procese však nie je nič zložitejšie.

Ak chcete vytvoriť záhon na záhrade, ktorý potrebujete:

 • Pripravte si na to miesto;
 • Odstráňte vrchnú vrstvu pôdy;
 • Uistite sa, že sa vypúšťa. Za to úplnerozbité tehly a sutiny;
 • Na okrajoch záhonov položte obrubník;
 • Pridať novú pôdu;
 • Nechajte ho usadiť najmenej 10 - 12 dní;
 • Začnite výsadbu kvetov.

Výber zariadení na aranžovanie kvetov

Kvety v záhonu musia vyzerať krásne a potešiť oko. Nie je však potrebné na ňom zasadiť všetky kvety, ktoré máte. Ak nemáte možnosť neustále ísť do krajiny, mali by ste si vybrať odrody kvetov, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť.

Ak chcete vytvoriť krásny záhon, postupujte podľa týchto tipov:

 • je nevyhnutné, aby sa rastliny prispôsobili rovnakým podmienkam. To znamená, že kvety sú vysadené v rovnakej oblasti s rovnakými požiadavkami na starostlivosť, poveternostnými podmienkami a zložením pôdy;
 • vybrať rastliny, ktoré budú kvitnúť celé obdobie;
 • nezabudnite zvážiť veľkosť rastlín;
 • kombinovať rastliny kombináciou farieb.

Najčastejšie sa na jedno lôžko vysadilo osem až pätnásť druhov rastlín. Pri vytváraní záhonu je potrebné použiť princíp viacvrstvových rastlín.

Najvyššie kvety sú umiestnené v strede a okolo okrajov sa vysádzajú nízko rastúce rastliny, ako keby ich rámovali a celé usporiadanie kvetov. Veľmi dôležitá je aj strana, z ktorej je kvetinový záhon otvorený.

Okrem kvetu môžu byť na kvetinovom záhoni spravidla prítomné aj okrasné listnaté rastlinytrvalka.

Treba poznamenať, že proces vytvárania takéhoto zloženia je o niečo zložitejší a vyžaduje od hostiteľa veľkú predstavivosť.

Pristátie rastlín

Rastliny sa vysádzajú dvoma spôsobmi: \ t

 • semená;
 • sadenice.

Ak sa rozhodnete zasadiť semená, musíte všetko vopred pripraviť. Na začiatku jari, semená kvetov sú zasiate do vysokej rašeliny.

V závislosti od trvania kvitnutia sú rastliny rozdelené do troch typov: \ t

 • letničky (mali by byť vysadené raz ročne);
 • dvojročné (hojne kvitnú v druhom roku);
 • trvalka (neustále kvitnú, každý rok sa stávajú krásnejšou a bujnejšou).

Pri výsadbe semien je potrebné oddeliť jednu skupinu kvetov od druhej a ponechať priestor medzi nimi. To sa robí tak, aby sa pestované rastliny navzájom nerušili.

Ak kvety rastú príliš silno, musia preraziť alebo presadiť časť na nové miesto. Výsadba sadeníc je oveľa pohodlnejšia. V tomto prípade nebudete musieť čakať na vznik výhonkov a výsledok bude viditeľný oveľa rýchlejšie.

Dvojročné rastliny sa odporúčajú kúpiť semenáčiky, potom budú môcť kvitnúť v prvom roku výsadby.

Kvetinové záhony vyžadujú neustálu starostlivosť. Po prvé, musíte pravidelne kontrolovať kvetinovú záhradu a odstrániť zvädnuté kvetenstvo. To stimuluje vytrvalé kvety k opätovnému kvitnutiu a umožňuje udržiavať krásny vzhľad rastliny.

Zaujímavý dizajn kvetinovej záhrady v krajine

Na organizovanie krásnej kvetinovej záhrady sa spravidla nevyžaduje veľa finančných prostriedkov. Pre dekoráciu kvetinový záhon, môžete použiť veľa domáce opravné prostriedky. To dá vašej kvetinovej záhrade špeciálny individuálny štýl a aby to vyzeralo ako rozprávka.

Ak chcete vytvoriť aranžovanie kvetov, v kurze sa môže použiť akýkoľvek materiál, pokiaľ fantázia postačuje pre amatérskeho pestovateľa.

Je možné použiť jednotlivé „kvetináče“ a nábytok, ktorý slúžil svojmu času, časti dreva, nepotrebné materiály na výstavbu, takmer všetky druhy dopravy, v ktorých sa môžu vysádzať kvety.

Pneumatiky sú veľmi obľúbené pri vytváraní záhonov. Môžu byť jeden na druhého v podobe zábavné snímky. Pamätajte si, čo veci nepotrebujete doma. Môžu byť veľmi užitočné na letnej chate pri vytváraní kvetinovej záhrady.

Výhodou takýchto záhonov je, že sú mobilné a v prípade potreby ľahko premiestnené na iné miesto. Je potrebné poznamenať, že fotografie kvetinových záhrad zdobené týmto spôsobom bude jednoducho úžasné.

Dekoračné prvky pri vytváraní kvetinovej záhrady

Ak chcete pridať originalitu a hrozienka, môžete použiť špeciálne záhradné figúrky, detské hračky a dekorácie. Veľmi často sa medzi kvetinovými záhonmi objavujú postavy rôznych zvierat a vtákov: zajace, jeleň, veveričky, ježkovia, labute, kozy, ako aj hrdinovia z rozprávok: trpaslíci,Snehulienka, Frog princezná a ďalšie.

V takýchto prípadoch sa v mnohých prípadoch používajú malé hračkárske mlyny, fontány alebo hrady.

Podsvietené lampióny umiestnené po obvode dávajú celému obrazu dodatočný efekt a prvky rozprávky.

Je možné organizovať kvetinovú záhradu vo dvore vášho domu. Starostlivo premyslený a vyrobený s dušou, bude to nielen estetické potešenie, ale aj atmosféru okolo vášho domova magické a nezabudnuteľné.

Fotografie kvetinových záhrad vlastnými rukami