Do-it-yourself-betlehem - kresby a tajomstvo stavby rámovej postieľky (70 fotografických nápadov)

Moderný trh ponúka dostatočný výber detského nábytku vrátane detských postieľok.

Dieťa bude môcť spať vo svojej postieľke maximálne štyri roky, potom ho bude musieť zmeniť na vyspelejšiu rozmerovú verziu. A cena nábytku nie je vôbec lacná, takže je tu možnosť urobiť pohodlnú detskú postieľku vlastnými rukami. Nie je to také ťažké, ako sa zdá na prvý pohľad!

Nie je potrebné byť odborníkom v tejto oblasti a tráviť veľa času montážou.

Po prvé, je potrebné nakupovať iba vysokokvalitné ekologické materiály a pristupovať k tejto otázke seriózne, berúc do úvahy celý nadchádzajúci proces.

Na fotografii detskej postieľky je znázornené, ako urobiť možnosť pre dieťa vo veku 5 rokov, ale všetky tieto parametre možno zvýšiť na väčšiu veľkosť.

Výhody samostatného lôžka

V obchodoch s nábytkom nájdete množstvo možností pre detské postieľky z rôznych materiálov (plast, drevovláknitá doska, drevotriesková doska, drevo). Najlepší materiál, samozrejme, je drevo, ktoré zaisťuje bezpečnosť, životnosť a je najviacodolná možnosť.

Hotová drevená postieľka je dosť drahá. Nie každá rodina si môže dovoliť takéto náklady, najmä preto, že bude trvať len niekoľko rokov.

Náklady na ručnú výstavbu budú niekoľkokrát menšie a majú tieto pozitívne aspekty: \ t

 • spoľahlivosť pri používaní konštrukcie. Deti často radi hrajú a skáču na posteľ a nebude možné sa báť, že sa zlomí od nákladu;
 • si môžete urobiť prísne individuálne lôžko. Ktorý je vhodný pre štýl a interiér detskej izby a má individuálne rozmery;
 • proces tvorby pomôže stráviť čas so záujmom dieťaťa, ktorý určite neodmietne pomôcť rodičom.

Získavanie správneho materiálu a príprava nástrojov

Na úvod by sa mala starostlivo pripraviť miestnosť, v ktorej sa plánovaný proces uskutoční. Ak sa koná priamo v miestnosti, je rozumné zakryť podlahu a nábytok filmom, pretože v procese práce sa objaví veľa prachu a pilín.

Potom musíte správne pripraviť presné kreslenie postele pre novorodenca vlastnými rukami alebo nájsť vhodný náčrt na internete.

Bude trvať niekoľko materiálov:

 • skrutky rôznych priemerov;
 • štíty na drevený nábytok;
 • špeciálne kolesá, s ktorými budú zásuvky vytiahnuté;
 • preglejková doska alebo kovová mriežka prezákladne lôžka;
 • brúsny papier na spracovanie rezov.

Sada nástrojov je absolútne minimálna: elektrická skladačka, brúska a bežný vrták.

Je dôležité merať matrac, ktorý sa umiestni do postieľky pred vypracovaním výkresu, pretože neskôr bude ťažšie nájsť správnu veľkosť!

Postupné vytváranie detskej postieľky vlastnými rukami

Po rozhodnutí o veľkosti a dizajne detskej postieľky môžete pristúpiť k okamžitej práci:

 • Ceruzka úhľadne aplikovala všetky potrebné značky a nezabudla na nárazníky.
 • Potom pomocou píly musíte starostlivo narezať všetky časti obrobku.
 • Je potrebné vyrezať kovové rohy požadovanej veľkosti, do nich okamžite vyvŕtať otvory (maximálne päť), do ktorých sa neskôr namontujú samorezné skrutky.
 • Na základňu matraca musíte upevniť rohy na spodok bočných stien.
 • Pohodlne položiť detskú postieľku na bok, musíte zozbierať všetky potrebné detaily.
 • Brúsny papier na úpravu prípadných nezrovnalostí a ostrých rohov.
 • V spodnej časti nábytku sú zmontované priestranné zásuvky.
 • Je vhodné pokrývať lôžko lakom alebo podobným náterom, ktorý mu dodá estetický vzhľad.
 • Záverečná etapa: položili matrac na dno postele a rozprestreli posteľnú bielizeň.

Príslušenstvo predetská postieľka

Postieľka pre malého člena rodiny musí byť vybavená nárazníkmi, ktoré budú slúžiť ako ochrana dieťaťa. Je to celkom jednoduché a zábavné šiť nárazníky v posteli vlastnými rukami.

Ich najobľúbenejším typom je variant, ktorý chráni všetky štyri strany a je pripevnený obyčajnými väzbami.

Pri výbere tkaniny pre detské ráfiky stojí za to zastaviť voľbu na svetlých materiáloch s nie príliš „vymysleným“ vzorom, pretože dieťa bude musieť dlho študovať obrázky, ktoré ho obklopujú.

Plášť nad postieľkou chráni dieťa pred hmyzom a možnými ponormi. Originálne baldachýn je tiež možné vytvoriť na posteľ vlastnými rukami a vybrať si správnu tkaninu.

Je lepšie kúpiť dva rôzne kusy (pomerne široké na príplatok) z prírodného materiálu: beztiažový, ľahký, letný materiál a hustší - na zimu. Po prvé, musíte si kúpiť rám, ktorý je namontovaný na posteli. Potom nakreslite vzor vo veľkosti, vystrihnite detaily a prišite ich na správnych miestach.

S fantáziou a minimálnymi zručnosťami môžete vytvoriť originálnu unikátnu postieľku, ktorá bude verne slúžiť a poteší vás aj dieťa niekoľko rokov!

Foto cots s vlastnými rukami