DIY výšivka: 52 fotografií z najlepších nápadov pre krásny hladký povrch

Doslova 10-15 rokov, len staré ženy mohli vidieť obruč v ich rukách, a záclonky vyšívané našimi prababičkami, vankúše, uteráky boli skryté ďaleko v skrini.

Teraz sa situácia zmenila - všetko je vyšívané a školačky v hodinách domácej ekonómie a mladé mamičky strážia svoje topy na pieskovisku.

Hviezdy šoubiznisu, známe športovkyne nahlas hovoria o závislosti na výšivke.

Remeselné predajne ponúkajú konfekčné zostavy, v ktorých je zabudovaná schéma kreslenia, potrebné materiály - plátno, nite, ihly. Je módne vyšívať, je módne zdobiť nielen váš dom, ale aj oblečenie s výšivkou.

Typy výšiviek

Najobľúbenejší je tradičný známy krížový steh. A niet divu - toto je najjednoduchší typ výšivky, existujú len dva smery nite - spodný z rohu rohu klietky a horný - prechádzajúci cez ňu.

Potom „letecká akrobacia“ išla - všetky spodné struny by mali ležať naplocho, sklon by mal byť vytvorený zo všetkých polovičných krížov v jednom smere. Polovičný kríž, štvrťkruh, chrbtice, petit, francúzsky uzol ...

Ak chápete, o čo ide, ste naša osoba, to znamená steháčik, máte svoje vlastné „škrečkovité norky“, v ktorých zásoby ležiavlákno-set-diagramy pod všeobecným názvom "Vyšívam ho".

Ide o krížové prešívanie.

Stále však existujú možnosti vyšívania:

  • Povrch nie je pre každého, skúsení majstri zaberajú saténový steh a výsledkom je úžasne krásne objemné farebné dielo.
  • Dlhý stich je niečo podobné výšivke saténovým, ale jednoduchšie - práca sa vykonáva vo zvislom smere, stehy sú naskladané na seba, líšia sa, okrem farby nití, svojou dĺžkou: dlhé - krátke, vytvárajú efekt objemu ,
  • Výšivka s korálkami - zvyčajne sa pre ňu získajú hotové podnože so vzorom, remeselník na šablónu umiestni stehy s korálkami - to dáva efekt objemu - lesk korálkov zvýrazňuje, zvýrazňuje jednotlivé prvky panelu.
  • Diamantové výšivky - v skutočnosti nie celkom a výšivky - malé štvorcové prvky budúceho obrazu zapadajúce do lepkavého základu so vzorom.

Práca si tiež vyžaduje presnosť a starostlivosť - stačí dať krabicu krivavo - zaseknutú a je ťažké chybu opraviť.

Tieto obrazy však vyzerajú veľkolepé - mozaikové prvky sú obyčajne fazetované a svietia, keď sú naliate.

Existujú aj iné techniky vyšívania, ktoré sme vymenovali len tie najobľúbenejšie. Každá technika si vyžaduje vytrvalosť, starostlivosť, presnosť, toľko ľudí do práce, ale nie každý ju privedie na koniec.

Ale tí, ktorí kedysi "zahákli" na vyšívanie - je nepravdepodobné, že by to hodili, dokoncaak prejde móda pre vyšívanie.

Ako rozlíšiť skutočnú vyšívačku

Skutočná vyšívačka, ktorá zvládla základy, sa nezastaví. S navrhovanými súpravami a programami nie je spokojná - stále viac a viac komplikovane pracuje - takto sa vyšívané kópie známych obrazov, portrétov z fotografií a autorských schém objavujú.

Pozrite sa na fotografiu výšivky - je ťažké odlíšiť vyšívaný obraz od toho, ktorý bol nakreslený.

V poslednej dobe sa vyšívanie na odevoch stalo módnym - džínsové bundy sú vyšívané krížovým alebo saténovým stehom - vzor kríža na zadnej strane takéhoto modelu vyzerá veľkolepý. Vyšívanie dopĺňa džínsy, detské oblečenie, dámske blúzky, pánske košele - saténové prešívanie na polici pri náprsnom vrecku vyzerá objem.

Vankúše vyšívané babičkami pochádzajú zo skrine, zdobia pohovky. Dopĺňajú ich už moderné vyšívané vankúše.

Cross-stitched, kamienkové tašky dopĺňajú moderný šatník štýlovej dámy, a dokonca aj večerné oblečenie môže byť doplnené ručne vyšívanou spojkou.

Steny bytov zdobia maľby, panely, vzorkovníky. Skutočná vyšívačka zaobchádza s dizajnom aj starostlivo: v rámovacích dielňach takéto vyšívané obrazy dopĺňajú rohož, bagetu a premieňajú ju na umelecké dielo.

Passe-partout je vyrobený ako jednoduchý, dvojitý, figurálny, často sa kreslí, akoby to bolo pokračovanie obrázku. Skutočné needlewoman pozná všetky detaily - ako najlepšierobiť výšivky.

Maturitná trieda na výšivke doma

Ak naozaj chcete, môžete dosiahnuť dokonalosť v akejkoľvek forme umenia a remeslo je tiež umenie.

Japonskí remeselníci vyšívajú vynikajúce práce na hodvábnom plátne s najjemnejšími hodvábnymi niťami - pravdepodobne sa s nimi nič nedá porovnať. Toto nie je výšivka - každá práca je majstrovským dielom.

Ak si želáte, dosiahnite dokonalosť. Medzitým - niekoľko odporúčaní, ako urobiť výšivku vlastnými rukami.

Ak chcete začať, vyberte jednoduchú schému - lepšie kúpiť sadu s vybranými vláknami. Ikony na diagrame zodpovedajú číslam nití uvedených v kľúči schémy.

Vyberte si husté plátno - na mäkkom, voľnom kríži to nebude fungovať, aj keď ovládate základy výšiviek. Na upevnenie plátna v obruči alebo nie je záležitosť zvyku. Je ťažké vyšívať na ruky - kúpiť obruč, napnuté plátno vám dá možnosť presne niť.

Nevyrábajte nite dlhé, budú zmätené a vyšívanie sa ukáže ako škaredé. Nikdy neupravujte uzly - ani na začiatku práce, ani pri upevňovaní závitu. Tkanina natiahnutá v bagete nemôže skryť nezrovnalosti.

Ako spustiť vlákno - existujú rôzne spôsoby, vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje. Často na zadnej strane práce zanechať malý koniec nite, a potom v procese vyšívania prechádza pod nití krížov. A zlá strana zostane čistá,a niť bude pevne držať. Tiež závity a na konci práce - pod niťou.

Vyšívač, smerujúci niť od zhora nadol, pričom robí presné napätie, takže niť sa nedotiahne a nie priehyb.

Šijeme prvý riadok s polovičným krížikom, ktorým prechádzajú všetky bunky v požadovanej farbe. Potom položte druhý riadok na vrchol - výsledkom je plochý rad krížov. Ďalší riadok je tiež šitý. Ak je to potrebné, doplňte vlákno v jednej farbe, mať inú farbu.

Takže po rade sa z vašich rúk narodí majstrovské dielo. Vo vhodnom čase zvládnete aj iné typy švov, komplikované kresby. Vytvorte, ozdobte svet svojou prítomnosťou a výtvormi vytvorenými vašimi rukami.

Foto-výšivka