DIY sviečky: ako urobiť Vianoce, gél a vosk? 64 fotografií nápadov a tipov

Zdobenie sviatočného stola, časti interiéru, čarovná palička v prípade náhleho výpadku prúdu, pekný darček pre blízkych ľudí. Čo je to? Sviečky vyrobené sám!

Áno, áno, takáto činnosť tiež existuje. A tí, ktorí sa zaujímajú o takýto koníček, majú z toho neuveriteľné estetické potešenie.

Na fotografii sviečok vyrobených vlastnými rukami, môžete sledovať nekonečne ...

Potrebné - v ľahkom prístupe

Každý môže robiť sviečky. Čo je potrebné?

Vosk

Niekedy ho parafín môže úspešne nahradiť. Rozdiel medzi nimi je ten, že vosk kvôli svojej prirodzenosti nevypúšťa sadze, zatiaľ čo parafín, úplne horiaci, fajčí.

Ide o jednoduché materiály, ktorých nadobudnutie nie je zložité. Nájdete ich v každom obchode na vyšívanie alebo v extrémnych prípadoch roztavte hotovú sviečku, ktorej cena je dosť nízka.

Wick

Aj v tomto prípade existujú dve možnosti: odstrániť sviečky z nepotrebného alebo vyrobiť bavlnené priadze. Ich otáčanie sa neodporúča - plameňmôže ísť von.

Treba tiež pamätať na to, že knôt, ktorý je príliš hrubý, spôsobí rýchlejšie roztavenie sviečky, pričom vyžaruje veľa dymu.

Dĺžka knôtu je určená veľkosťou sviečky a malým segmentom pre pohodlné zapálenie.

Formlet

Dutý kontajner vyrobený z akéhokoľvek materiálu. Jediná vec: hrany formulára by mali byť rovné a nemali by sa zužovať.

Ide o tieto materiály: \ t

 • kastról a kovové riady na vodný kúpeľ;
 • Prútik alebo akýkoľvek dlhý tenký predmet (pero, zápalka) na upevnenie knôtu.

Výroba sviečok

Po príprave všetkých potrebných materiálov môžete začať vytvárať. Detailný workshop vám ukáže, ako rýchlo a krásne vyrobiť sviečky s rukami.

V pripravenej forme na budúcu sviečku spustite knot, ktorého jeden koniec je upevnený na paličke a položte ho na nádobu.

Parafín alebo voskové mletie a roztavenie vo vodnom kúpeli. Požiar by mal byť malý a proces by mal byť monitorovaný a aby sa zabránilo hrudkám, zmes neustále premiešavajte.

Treba mať na pamäti, že teplota roztaveného materiálu je pomerne vysoká, preto by sa s ním malo zaobchádzať opatrne.

Nalejte trochu rozpusteného parafínu (vosku) do formy pripraveným knôtom. Umiestnite špičku bavlnenej nite do stredu a nechajte materiál mierne stvrdnúť.

voskmá schopnosť rýchlo vychladnúť, takže musíte s ním rýchlo pracovať.

So zvyšným roztaveným materiálom vyplňte formulár na požadovanú úroveň.

Nechajte sviečku stvrdnúť a odrezať prebytočný knôt. Odporúča sa to urobiť po najmenej 24 hodinách.

Ostáva iba odstrániť sviečku z nádoby. Pre ľahkú demontáž a zabránenie poškodeniam je potrebné formulár zaslať do mrazničky na pol minúty alebo ponoriť do horúcej vody.

Hotovú sviečku je možné zapáliť len o deň neskôr, po ukončení jej výroby. Počas tejto doby bude mať čas úplne stvrdnúť, čo priaznivo ovplyvní jeho prevádzku.

Farba sviečok

Sviečky je možné vyrobiť nielen ako hlavnú (bielu) farbu, ale aj absolútne akýkoľvek odtieň.

Na farbenie voskového výrobku sa nesmie použiť farba. Mastné alebo akrylové, nespĺňajú svoj účel, ale držia sa len v roztavenom parafíne, čím sa stávajú neatraktívnymi farebnými vločkami.

Voskové ceruzky pomôžu poskytnúť požadovaný odtieň. Sú dokonale zmiešané s vybraným materiálom pridaním malých kúskov priamo do procesu tavenia.

Pomocou niekoľkých ceruziek môžete vytvoriť skutočnú dúhu odtieňov, postupne vylievať parafín do podoby rôznych farieb.

Aromaterapia

Výroba voskových výrobkov, je len maľovaná, ale aj nútená dať chuť. Vôňa horiacej sviečky môže vytvoriť atmosféru pokoja a pohodlia, ako aj oživiť alebo naopak relaxovať.

Aby ste urobili krásnu sviečku, ktorá poteší oko a vôňu, budete potrebovať éterické oleje. Predávajú sa v hojnom množstve v každej lekárni alebo kozmetickom obchode.

Niekoľko kvapiek oleja dodá budúcej sviečke jedinečnú chuť.

Výber vône, musíte sa riadiť cieľom alebo farbou voskového zázraku:

 • relax predstavuje levanduľový olej a sviečku, v tomto prípade je lepšie maľovať svetlo fialovou farbou;
 • Bergamot môže relaxovať - ​​na to je vhodná zelená farba sviečky;
 • oranžová môže zlepšiť vašu náladu - efekt bude dopĺňať žiarivo oranžový odtieň;
 • Ylang-Ylang sa prispôsobí intímnym spôsobom - fialová alebo ružová farba sviečky bude na mieste.

Umelecké diela

Zdobiace sviečky sa vzťahujú na skutočnú špičku voskového remesla.

Sviečku môžete ozdobiť rôznymi spôsobmi:

 • Prírodné materiály - kamienky, mušle, vetvičky a iné. V podstate sa pred pridaním roztaveného parafínu umiestnia na dno formy.
 • Potravinárske výrobky - kávové zrná a sušené ovocie. Takéto materiály môžu byť umiestnené v celom objeme formy, vylievacím voskompostupne a dávať mu možnosť opraviť dekoráciu.
 • Decoupage. Táto technika je už dlho známa a úspešne sa používa pri výrobe sviečok. Farebné kreslenie obrúskov umiestnených na povrchu a zaistené lepidlom, špeciálne určené pre sviečky. Táto fixácia chráni pred zapálením papiera.

Samostatne stojí za to vyzdvihnúť vyrezávanú výzdobu sviečok. Nie každý to môže urobiť - presvedčenie a presnosť budú potrebné, ale výsledok prevyšuje všetky očakávania.

Na rezanie budete potrebovať: kancelársky nôž, papier a pero. Balenie sviečky s papierom, určenie veľkosti budúceho vzoru, prebytok je odrezaný. Na zostávajúci obdĺžnik sa použije vzor.

Sviečka je opäť zabalená do papiera a zaistená páskou. Opatrne, rozrezali obrys nožom a potom vyrezali ďalšie vrstvy vosku.

Tieto sviečky môžete použiť na svadbu, na výzdobu stola alebo len pre interiér.

Priehľadné sviečky

S použitím špeciálneho gélu je možné vyrobiť úplne transparentné sviečky.

Výhody takéhoto materiálu sú: \ t

 • neprítomnosť dymu, pachov a sadzí;
 • transparentnosť (pre krásu a výzdobu);
 • možnosť vlastného varenia.

Ako sa gél pripravuje? Glycerín, želatína a tanín sa zmiešajú v rovnakom množstve, rovnaké množstvo vody sa pridáva k nimoheň a varte, kým sa kvapalina neodparí.

Najprv môže byť gél zakalený, ale v procese chladenia sa stane priehľadným.

Práca s gélom sa nelíši od používania vosku, ale stále existuje malý rozdiel:

 • po vytvrdnutí sviečky nemôže byť odstránená z formy, preto je lepšie použiť sklenenú a priehľadnú nádobu;
 • pred procesom pridania gélu by mala byť forma mierne zahrievaná - toto sa ušetrí od vzhľadu vzduchových bublín vo sviečke.

Môžete si zafarbiť, ochutiť a ozdobiť gélovú sviečku rovnako ako ktorákoľvek iná sviečka.

Vedieť, ako urobiť sviečky na vlastnú päsť, môžete mať vždy po ruke krásnu stolovú dekoráciu, exkluzívny darček pre priateľov a príbuzných, a tiež používať svoje umelecké diela v interiéri.

Foto sviečky vlastnými rukami