DIY stola: 65 foto nápady pre výrobu originálnych interiérov

Dnes existuje niekoľko typov dosiek z umelého kameňa, ako sú odliatky, kremeň a akryl.

Nie všetky materiály sú zároveň dobré z hľadiska dizajnu a výkonu.

Umelý kameň môže obsahovať 95% plastu alebo alternatívne len prírodné zložky. Aby ste sa pri nákupe nestretli so zlou kvalitou materiálov, mali by ste osobne skontrolovať pracovnú dosku na jej životnosť.

Uľahčite to, len požiadajte o vzorku a pokúste sa ju poškriabať alebo znížiť, môžete tiež priniesť zapaľovač na kontrolu tepelných charakteristík.

Upozorňujeme, že ak máte záujem o výmenu kuchynských frontov na najvyššej úrovni a so zárukou, obráťte sa na servisnú službu Kitchen Repair.

Ak sa vzorka počas testu ukázala dobre, môžete si byť istí, že vás materiál nespustí.

Pracovné dosky z prírodného kameňa

Veľký doplnok do kuchyne alebo kúpeľne je pracovná doska z prírodného kameňa. Materiály tohto typu sú mramor a žula.

Materiál ako je žula je dobrý.vhodné do kuchyne, pretože sa nebojí vysokých teplôt a mechanického poškodenia.

Mramorová doska dokonale zapadá do kúpeľne.

Vlastnosti kamenných pracovných dosiek sú: \ t

  • Tepelná stabilita. Prírodný kameň je schopný odolať teplotám 800 ° C.
  • Odolnosť za studena. V chladných miestnostiach a pri nízkych teplotách sa na takejto stolici netvoria trhliny.
  • Mechanické poškodenie nie je hrozné.
  • Jednoduché čistenie. Ak chcete umývať dosku z prírodného kameňa, nemusíte kupovať čistiace prostriedky na starostlivosť a odstraňovať tuk, stačí ho len raz denne utrieť vlhkou handričkou.

Stolová doska z dreva

Táto stolová doska sa vyznačuje svojimi prirodzenými vlastnosťami, tento materiál je vynikajúci na výrobu nábytku a drevo je materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý bude kedykoľvek relevantný.

Zvláštnosťou dreveného materiálu je krása a rozmanitosť textúr, neobmedzený výber parametrov (doska môže mať ľubovoľný tvar alebo vzor), ako aj jednoduchosť aktualizácie.

Nevýhody drevených pultov zahŕňajú dôkladnejšiu údržbu v porovnaní s mramorovými doskami, vyžadujú si aj obnovu po určitom čase a určitý rozdiel v cene v dôsledku práce s materiálom.

Dodrevenú stolovú dosku, ktorá vám slúžila dlhý čas a zároveň zostala ako nová, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel, ako napríklad: nerežte nič na povrchu, nevystavujte strom tepelným testom (pretože to môže zanechať tmavé škvrny), povrch neotierajte mokrou handrou (inak materiál začne napučiavať).

Ak chcete zistiť, či je čas aktualizovať pult, pomôže vám niekoľko kvapiek vody.

Aplikujte ich na povrch stola a v prípade, že materiál začne rýchlo absorbovať vodu, je potrebné vybrať nádobu s olejom. Potom stačí aplikovať olej na povrch suchej dosky.

Drevená doska z dreva je vynikajúcim riešením pre moderný dizajn kuchyne. Tento materiál dobre zapadne do akéhokoľvek dizajnu.

Ako urobiť stolovú dosku vlastnými rukami

V prvom rade je potrebné rozhodnúť, aký typ materiálu sa bude používať, môže to byť: betón, kameň alebo keramická dlažba. Ďalším krokom je urobiť merania a začať navrhovať.

Po prvé, je potrebné vykonať merania všetkých kuchynských liniek a hĺbky pracovného povrchu, pre viac vizuálny príklad je potrebné vypracovať plán na papier s ohľadom na technické otvory pre potrubia, drezy a kachle. Ďalej je potrebné zostaviť plnohodnotný model stola z prúžkov z tvrdej lepenky.

Ak sa usporiadanie dobre hodí, potom ďalšia inštaláciaprejde bez problémov. Potom sa samotná tabuľka vytvorí pomocou vytvoreného rozloženia.

Pre návrh dispozície je najlepšie obrátiť sa na továreň na nábytok. Pri objednávke nezabudnite uviesť všetky rozmery štítu a otvorov, ako aj farbu a materiál stola.

Okrem toho nebude potrebné ho spracovať, budeme potrebovať iba montážne nástroje, ako je skrutkovač, vŕtačka, samorezné skrutky, lepidlo na drevo a tesniace hmoty.

Ako nainštalovať stolovú dosku vlastnými rukami

Najprv musíte nainštalovať všetky detaily stola na ich miesta, napríklad nainštalovať drez bližšie k kanalizačnému kanalizačnému potrubiu a pripevniť varnú plochu v blízkosti zásuvky.

Ďalej by ste mali chodiť po povrchoch skríň s lepidlom, potom nainštalovať výrobok na požadované miesto, objasniť umiestnenie dier a upevniť diely skrutkami.

Foto stola urob si sám