DIY shop: postaviť drevené majstrovské diela podľa návodu + 50 fotografií

Záhradný nábytok položky sú potrebné na vybavenie dacha v ich letnej chate podľa vlastného uváženia. Fotografie lavičiek v záhrade vyzerajú atraktívne. Každý pán môže urobiť takýto nábytok sám.

Najprv musíte rozhodnúť o výbere materiálu pre budúci produkt a vybrať vhodné riešenie návrhu.

Materiály pre prácu

Záhradný obchod môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Každý z nich má svoje výhody.

Lavica z plastu

Tento kus nábytku má mnoho výhod. Plastové výrobky sú cenovo dostupné, nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ľahko sa rozoberajú a montujú. Dnes je plast prezentovaný v bohatých farbách.

Existujú však aj nevýhody. Plastový predmet vyzerá lacnejšie ako drevený výrobok. Pod vplyvom priameho slnečného žiarenia sa rýchlo vyhorí a jeho povrch sa môže zdeformovať.

Drevona záhradný nábytok

Na výrobu originálnych lavičiek pre záhradkárstvo často používajú remeselníci drevo. Drevo sa ľahko spracováva, materiál vyzerá ušľachtilý a inštalácia nezaberie veľa času.

Hlavnými požiadavkami sú chýbajúce chyby a dobré sušenie.

Výrobky z kameňa

Prirodzenosť materiálu je jeho nepopierateľnou dôstojnosťou, priťahuje svojou prírodnou krásou. V hotových výrobkoch vyzerá luxusne a štýlovo.

Objekty z prírodného kameňa sa dajú ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Materiál má však nielen výhody, ale aj nevýhody:

 • Je zdraviu škodlivé sedieť na studenom kameni.
 • Inštalácia lavice je výlučne stacionárna.

A čo kov?

Kovové lavičky sú skvelou výzdobou rekreačnej oblasti. Spôsob kovania za studena, podobne ako metóda kovania za tepla, umožňuje vytvoriť krásne vzory.

Okrem toho je kov dokonale kombinovaný so sklom alebo drevom.

Aký by mal byť dokonalý obchod?

Medzi všetky požiadavky patria: \ t

 • Pohodlie. Je nevyhnutné, aby sa lavička líšila ergonómiou. Lavica s chrbtom je dobrá voľba.
 • Výrobok musí manipulovať s ťažkými bremenami. Majster si musí vybrať iba kvalitné materiály a príslušenstvo.

Konštrukčné vlastnosti lavičky

Chovateľ, ktorý chce vylepšiť krajinu okolo domu, by mal vedieť, ako urobiť obchod s vlastnými rukami. Najprv musíte určiť rozmery.

Rozmery - 1,5 mH0,4 m, výška - 0,45 m (sedadlo) a 900 m (chrbát). Chrbát je vytvorený v uhle 18 alebo 20 stupňov. Je dôležité správne vykonávať kresby obchodu, potom nebude práca prerokovaná.

Kapitán musí pripraviť: \ t

 • Základný náter, lak;
 • Špeciálny brúsny papier na drevo;
 • skrutkovač;
 • Elektroplán;
 • elektrická skladačka;
 • 40x40 samorezných skrutiek;
 • Nedostatky pre predné a zadné nohy, ako aj pre držiaky operadla;
 • Drevené dosky s rozmermi 1500x150 a hrúbkou od 35 mm do 40 mm.

Urobiť dizajn stromu vlastnými rukami

Je dobré, keď je možné nájsť dosky na trhu s požadovanými rozmermi.

Keď na stavebnom trhu neexistovala vhodná možnosť, kapitán by sa musel pustiť do pílky, aby mohol materiál znížiť. Na urýchlenie procesu pomôže pokosová píla.

Hotové polotovary sa musia spracovať. Povrch dosiek pre operadlo so sedadlom sa musí obrúsiť. Konce sú ošetrené elektroplánom, najlepšou voľbou je ich zaoblený tvar.

Ďalším krokom je poskytnutie požadovaného uhla sklonu, v tomto prípade sa týka zadných nôh lavice. Tieto prvky slúžia vako rám. Značky sa aplikujú na pripravené časti.

Meriame výšku - 0,4 m. Na vytvorenie uhla sklonu je potrebné urobiť rez rovný 20 stupňom. Medzi nohami lavičky vpredu a za vzdialenosťou by mala byť 0,28 m. Noha je spojená s tyčou o veľkosti 0,5 m. Je lepšie, keď sa páskovanie vykonáva nielen zhora, ale aj zdola.

Strany sa spoja hneď po dokončení montáže hlavných častí. Dosky sa upevňujú skrutkami na páskovacie pásy, ktoré sú navrchu. Medzi polotovary ponechajte medzery na odvod vlhkosti.

Pri montáži operadla je doska, ktorá prichádza ako prvá, pripevnená vo vzdialenosti 0,2 m od sedadla a druhá 0,38 m.

Môžete dokončiť povrchovú úpravu výrobku. Na tento účel sa na vonkajšie práce používa impregnácia s lakom. Takéto nástroje pomôžu zabezpečiť spoľahlivú ochranu pred škodlivými činnosťami zvonku.

Ako vytvoriť kovovú konštrukciu?

Kapitán môže vytvoriť vhodné miesto pre rekreačnú oblasť pomocou kovania za studena. Je lepšie začať s modelmi, ktoré majú uhlové tvary, sú ľahšie vyrobiteľné.

Podrobné pokyny

Rozmery určujeme (dĺžka - 1,5 m, výška - 0,8 alebo 0,9 m, šírka - 0,4 alebo 0,5 m).

Vyrábame polotovary pre rám rezaného potrubia. Bude potrebné pripraviť 2 segmenty s rozmermi 0,4 ma 2 ďalšie fragmenty po 1,5 m. Tieto časti spojíme do obdĺžnika a zvaríme. Na dizajn sa ukázaloodolnejšie, zvárané 2 rebrá.

Na výrobu výstrižkov pre nohy sa kovová rúra rozreže na 4 časti, každá musí mať dĺžku 0,4 m. Polotovary sú pripevnené na rohy lavice. Na vystuženie nôh sú inštalované dodatočné výstužné rebrá.

Na výrobu chrbta bude potrebné 2 polotovary. Dĺžka jednej by mala byť 1,5 ma druhá –0, 44 mm. Vyvaľujeme polotovary na chrbát a zvaríme na sedadlo. Nezabudnite na uhol sklonu. K odpočinku bolo pohodlné, musí byť aspoň 15 alebo 20 stupňov.

Opierku chrbta možno zosilniť aj výstuhami.

V poslednej etape sú švy orezané. Povrch rámu je potiahnutý základným náterom.

Ak plánujete vyrobiť výrobok s tvarovanými prvkami, bude táto úloha trvať dlhšie.

Foto obchod s vlastnými rukami