DIY do-it-yourself zverák: vytvoriť rôzne typy upínacích zariadení 64 fotografií nápadov na rôzne účely

Lavičkári sú potrebným vybavením v dielni každého človeka, bez ktorého je ťažké robiť v jednom alebo v inom druhu práce.

Nie je vôbec potrebné umiestniť ich do garáže, môžete si vybaviť kútik pre zverák a doma, napríklad pomocou stola alebo bežnej stolice.

Prečo teda potrebujeme zámočníka?

Pri spracovaní alebo brúsení akejkoľvek časti je potrebné ju pevne a bezpečne upevniť, to znamená, aby bola v určitej polohe. Na fotografii zveráka je znázornený princíp činnosti tohto zariadenia.

Parametre a rozmery zveráka sa určujú v závislosti od typu náradia, ktorý potrebujete pevne držať.

Konštrukcia stolárskeho zveráku zahŕňa: \ t

 • skrutka podvozku;
 • rukoväť;
 • pohyblivá a stacionárna špongia;
 • oporná doska.

Hlavné druhy zverákov

Pred vykonaním zveráka vlastnými rukami je potrebné rozhodnúť o výbere práce s nimi spojenej.

Všetky druhy zverokruhu sú rozdelené do dvoch typov: \ t

 • non-swivling majú jednoduchší dizajn a je najjednoduchšie si ich vyrobiť sami. časťpevne v jednej polohe.
 • Otočný zverák je najčastejšie prispôsobený na vŕtanie na stroji. Počas práce je možné obrobok otáčať bez jeho uvoľnenia.

Materiál tela zveráka je najčastejšie vyrobený z odolnej liatiny. Je dôležité vedieť, že liatina nie je určená na vystavenie vysokým teplotám, na tento účel je vhodný oceľový kov.

Ak sa práca bude vykonávať s malými dielmi, nie je potrebné zvyšovať finančné náklady a robiť kompaktné malé zveráky.

Malý zverák so základňou guľového kĺbu bude na farme užitočný na spracovanie veľmi malých častí, ktoré môžu byť upevnené individuálne. Jedná sa o mini-zverák na prísavkách, namontovaný na pohári, alebo dobre leštený povrch. Sú však vhodné na zriedkavé frivolné diela.

Vezmite prosím na vedomie, že je rozumné zaviesť mäkké dýzy na upevňovač, aby sa mohli pracovať s mäkkými časťami, aby sa nevyvolalo ich poškodenie. Ideálnym riešením je zverák s najmenšou vôľou pri úplne rozvedených hubkách.

Významne ušetriť peniaze bez otočného mechanizmu, ak to samozrejme nie je užitočné v práci.

Práca na domácej práci na lavici

Stolársky zverák, ktorý si sám vyrobil doma, výrazne významne ušetril rodinný rozpočet ako ich „pripravený brat“. A obrovské plus ježe výrobok môže byť vyrobený podľa osobných preferencií a pre určité jednotlivé druhy prác.

Je úplne ľahké nájsť materiál pre konštrukciu, môže to byť: detail technického potrubia, použitý zdvihák, staré sústruhy, lisy atď.

A ak sa obrátite na miesto prijímania kovu, nepochybne bude vhodnou súčasťou zveráka, ktorý vás bude stáť jeden cent.

Klasický domáci zverák

Existuje veľa variantov zverokruhu, ale najobľúbenejším a tradičným typom je oceľový materiál. Takéto spojky budú oveľa spoľahlivejšie ako tie, ktoré boli vyrobené v továrni.

Návrh pozostáva z:

 • oceľová platňa s hrúbkou najmenej 3 mm., Ale môže byť oveľa hrubšia;
 • kanál vonkajší a vnútorný (120 a 100 mm);
 • oceľové oká;
 • frézy na sústruženie 2 kusy;
 • malý segment výstuže (tyč pre bránu);
 • maticu (2 kusy), skrutku alebo skrutku s určitým priemerom, ktorý zodpovedá tyči;
 • podložka (2 kusy) rovnakého priemeru s vodiacou skrutkou;
 • pár skrutiek 335 mm;
 • Na upevnenie skrinky skrutky je potrebná hrubá doska.

Je potrebné oddeliť vodiacu skrutku od dvoch strán na stranách dosky. Jeden z dvoch podložiek musí byť zaistený závlačkou alebo pridržiavacím krúžkom tak, aby bol diel úplne sklopný, musíte najprv závit privariť zo skrutky.

Na jednej strane musí byť rukoväť sklopná ana zadnej strane je zvariť maticou. Je potrebné zvárať maticu s kanálom zo skrutiek na spláchnutie dosky. Ak chcete vo vnútri kanála so skrutkou na pohyb ľahšie pohybovať, odporúča sa mierne zaobchádzať so súborom.

Špongie sú zvárané do takzvaných uší vyrobených zo sústružníckych rezákov. Keď je vodiaca skrutka naskrutkovaná, umiestnia sa na správne miesto, takže uši stoja v ideálnej vzdialenosti od seba.

Môžete ich však prepojiť aj s drôtom pre väčšie pohodlie, takže v budúcnosti bude vhodnejšie upevniť nerovné časti, ktorých tvar sa rozširuje na dno.

Takýto samoobslužný zverák umožňuje spracovávať väčšie časti.

Na vykonávanie práce v domácej dielni sa odporúča zvoliť najjednoduchší neotočný zverák pre stroj.

Nie je vôbec ľahké si ich vyrobiť sami, stačí sa len pozerať na videá a odporúčania, ktoré možno ľahko nájsť na internete a urobiť dobre napísané plány.

DIY foto zverák