Detské remeslá: inšpiratívne nápady pre záľuby a koníčky pre všetky vekové kategórie + 56 fotografií

Docela často sa rodičia pýtajú, ako organizovať voľný čas dieťaťa, takže je to nielen zaujímavé, ale aj informatívne. Navyše, odborníci hovoria, že je to oveľa jednoduchšie, než si mnohí mamičky a oteckovia predstaviť.

A s tým vám pomôžu ručne vyrobené detské remeslá, ktoré naučia vaše dieťa základné techniky na vytváranie rôznych produktov, ako aj vytrvalosť.

Zároveň by ste však mali pamätať na to, že každé dieťa by malo byť schopné vyrovnať sa s tvorbou týchto štruktúr. To znamená, že takéto remeslá by mali byť jednoduché.

Ako však viete, genius leží presne v jednoduchosti.

V prípade, že vaše dieťa prejaví skutočný záujem o tvorivosť, dá vám zaujímavé nápady. Ale čo robiť v prípade, že sa dieťa o nič také predtým nezaujímalo a neviete, kde začať?

V tomto prípade by ste mali začať s najjednoduchšími a zrozumiteľnejšími úlohami, ktoré nespôsobia ťažkosti pri vykonávaní.

V tomto článku budeme uvažovať o najjednoduchších a zábavnejších remeslách, o procese tvorby, ktorý nepochybne pritiahne pozornosť dieťaťa a ukáže vám predstavivosť.

Začneme vytvorením stromu

Najobľúbenejším detským papierovým remeslom je drevo. Práve s vytvorením takejto jednoduchej aplikácie začína dlhá cesta k nezvyčajným a komplexnejším domácim výrobkom. Na jeho vytvorenie potrebujete pomerne jednoduchý súbor materiálov.

Odporúčame, aby ste začali vytvárať kvitnúce stromy z farebného papiera. Na tento účel by ste si mali kúpiť niekoľko listov farebného papiera, lepidla, ceruzky a nožníc. Z tmavého papiera je potrebné odrezať spodok stromu - kmeň.

V závislosti od toho, ktorý strom sa pokúšate zobraziť, by ste mali zvoliť hrúbku kmeňa.

Vaše dieťa môže samozrejme zapnúť fantáziu a vytvoriť úplne úžasný strom.

Keďže je však v tomto prípade dôležité aj vzdelávanie dieťaťa, malo by sa zabezpečiť, aby sa ním vytvorené plavidlo čo najviac podobalo originálu.

Po dokončení rezania kmeňa by ste sa mali postarať o listy. Môžu to byť rôzne odtiene.

Po tom, ako ste vy a vaše dieťa dokončili vyrezanie potrebných častí, všetko, čo zostalo, je zostaviť štruktúru a nalepiť ju na kus papiera, ktorý ste si vybrali ako pozadie.

Stojí za zmienku, že drevené remeslá pre deti sú rovnako populárne ako tie, ktoré sa vyrábajú z papiera.

Na ich vytvorenie však budete musieť byť trpezliví a začať hľadať vhodnéhoMateriál. Koniec koncov, musíte nájsť háčik, ktorý sa vo forme bude podobať buď jednému zo zvierat, alebo nejakému objektu.

Pridaním niektorých dekoratívnych prvkov vytvoríte jedinečný a krásny produkt, ktorý sa dá použiť aj na dekoráciu interiéru.

Ako doplnkové prvky sa môžu použiť časti vyrezané z rôznych materiálov. Napríklad z plastových šálok, zvyškov látky, plastelíny.

Kvety na ozdobenie divákov v materskej škole

Lektori často poučujú rodičov, aby spolu so svojimi deťmi vytvorili zaujímavé remeslo, ktoré by prispelo k zdokonaleniu interiéru kancelárie. A v tomto ohľade existuje veľa problémov, pretože mama a otec nemôžu vždy určiť, ktorá práca je v tomto prípade vhodná.

Preto, ak si tiež nemôžete vybrať, odporúčame vám, aby ste najobľúbenejšie a najjednoduchšie remeslá pre materskú školu urobili vlastnými rukami - kvety z podnosov na vajcia.

Koniec koncov, pravdepodobne máte podnos vo vašom dome, v ktorom ste uložili alebo pokračovali v skladovaní vajec, ktoré si kúpite v obchode.

Ak chcete vytvoriť kompozíciu, budete potrebovať: nožnice, podnosy na vajcia, farebný papier, farbu a kus drôtu.

Každá bunka vo vašom zásobníku predstavuje zárodok. Na nich by ste mali starostlivo narezať voprednačrtnuté obrysy lístkov. Akonáhle dokončíte rezanie, môžete začať sfarbenie.

Pred začatím farbenia výrobku je však potrebné do každého kvetu umiestniť opatrne narezané jadro z farebného papiera. Ako driek by sa mal použiť lanko. Mala by byť navlečená cez stred jadra.

Ak chcete, aby stopka vyzerala estetickejšie, môžete použiť papier ako vinutie. Venujte pozornosť fotografii detských remesiel, ktorá zobrazuje kyticu kvetov, vyrobenú z podnosov na vajcia. Takto by mal hotový výrobok vyzerať.

Ako ozdobiť detské ihrisko?

V tomto prípade je hovoriť o používaní aplikácií ako ozdobného prvku úplne nevhodné. Koniec koncov, na mieste, budú tieto výrobky vyzerať nevhodné.

Okrem toho by sme nemali zabúdať, že takéto výrobky nebudú stáť dlhú dobu kvôli vetru, dažďu a slnku. Preto, ak uvažujete o tom, ako vyzdobiť miesto, ktoré deti používajú na hranie na ulici, mali by ste sa dôkladne pripraviť. Koniec koncov, súbor potrebných nástrojov je v tomto prípade širší.

Upozorňujeme vás na skutočnosť, že môžete použiť ako odpad, tak aj drevo. Veľmi zaujímavé a vyzerá krásne remeslá pre ihrisko pne a guľatiny.

Na jeho vytvorenie budete potrebovať:

  • Malé guľatiny s priemerom približne - 15-20centimetrov a výška 30-40 cm.
  • Tlačidlá.
  • Zátky na šampanské.
  • Trysky závitov.
  • Kábel.
  • Staré plátno červenej.
  • Kusy látky.
  • Nábytok zošívačka.

Tlačidlá, ktoré použijeme na vytvorenie očí. Môžete tiež použiť hotové oči, ktoré si môžete zakúpiť v oddelení šitia.

Aby bolo možné postaviť výtok, odrežte šampanské korok na polovicu a opatrne ho prilepte na výrobok. Ďalej je potrebné vyrezať z filmu detail, najviac pripomínajúce pery a držať sa štruktúry.

Pomocou zošívačky pripevnite vlasy z trysiek mopovej nite k hlave. Ramená a nohy sú vyrobené z kordových dĺžok a pripojené k výrobku zo zadnej strany.

Ak chcete, aby vaše pne mali nohy, mali by ste urobiť niekoľko rezov vopred a použiť ich ako nohy. Teraz všetko, čo musíte urobiť, je nosiť penets.

Oblečenie, ktoré môžete mať hotové alebo z handier tkanín. Ako vidíte, detské remeslá pre deti rôzneho veku nie sú vždy drahé a ťažké. Na vytvorenie krásnych remesiel potrebujete len trpezlivosť a voľný čas.

Fotografie detských remesiel