Dekoratívny veterný mlyn pre záhradu si to urobte sami: 52 fotografií príkladov kreatívnej dekorácie

Napriek tomu, že éra poľnohospodárstva už skončila pred mnohými rokmi, mnohí sa stále zaujímajú o otázku, ako urobiť mlyn, aby si bez veľkého úsilia dali vlastné ruky. Dnes túto tému otvoríme čo najpodrobnejšie.

V prvom rade stojí za to hovoriť všeobecne o tom, prečo je dnes na dache potrebný veterný mlyn? Koniec koncov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nikto nerozhodne použiť ju na to, aby denne brúsil pripravené proso na múku.

Okrem toho, v súčasnosti je pestovanie proso v povolaní profesionálnych poľnohospodárov viac ako okupáciou, pretože ich výroba je predovšetkým zodpovednosťou moderných technológií.

Dekoratívny mlyn vlastnými rukami, ktorý bude neskôr inštalovaný v krajine, nikoho nenarušil.

Čo je dnes veterný mlyn?

Skôr než sa rozhodnete vybrať si miesto, kde bude v budúcnosti inštalovaný veterný mlyn vytvorený vlastnými rukami, mali by ste mať na pamäti, že štruktúra môže mať iný účel.

Po prvé, mlyn na doutníkov pre dachu môže skryť niektoré z najmenej atraktívnych miest vo vašom dome ako šachta.

Po druhé, \ tVäčšina mlynov, ktoré sa dajú bez problémov vyrobiť vlastnými silami, je skôr jednoducho vyrobená z ľahkých materiálov, čo umožňuje výrazne znížiť ich veľkosť.

Z tohto dôvodu sa tento typ budovy vo väčšine prípadov používa ako ochranné kryty, ktoré sú potrebné pre rôzne typy inžinierskych objektov.

​​

Po tretie, mnohí majitelia vidieckych domov sa rozhodli obrátiť kresby mlyna v reálnom živote do domu pre hry svojich detí. Je pravda, že to vyžaduje trochu zväčšený dizajn, ale nič nie je možné.

Hlavnou vecou, ​​ktorej treba venovať pozornosť, je, aby bola čo najstabilnejšia a otvorená.

Samozrejme, keď sa rozhodneme ešte urobiť záhradný mlyn, bude možné neskôr nájsť pre neho obrovské množstvo širokej škály aplikácií, ktoré sú súčasťou moderného dizajnu krajiny.

Výber a príprava miesta pre nový mlyn

Výstavba veterného mlyna je skôr rozhodujúcim momentom. Je dôležité venovať pozornosť množstvu dostatočne dôležitých faktorov, aby sa dosiahol skutočne krásny dizajn.

V ideálnom prípade by to mal byť otvorený priestor, pretože lopatky sa budú otáčať aktívne a non-stop, a okrem toho, montáž masívnej štruktúry je oveľa jednoduchšia v otvorenom priestore, pretože tam nie je nič, čo by mohlo rušiť.

Po dokončení problému s výberom miesta je potrebné odstrániť všetky konope a kríky, ktoré môžu rušiť. Mimochodom, ak je tráva dostatočne vysoká, potom je žiaduce, aby ste ju aj rozrezali. Pred začatím inštalácie by mala byť pôda starostlivo vyrovnaná.

Vytvorenie plánu

Z fotografie mlyna na dacha je najjednoduchšie pochopiť, ako by mala byť štruktúra postavená.

Je potrebné vykonať tieto činnosti: \ t

  • Nakreslite náčrt budúceho usporiadania;
  • Pomocou výkresu vypočítajte, koľko bude každá časť pre budúci mlyn;
  • Vyberte si optimálny materiál pre seba, ktorý sa neskôr použije na vytvorenie všetkých konštrukčných prvkov.

Predpokladá sa, že jedným z finančne najvýhodnejších materiálov je borovica, pretože si to každý môže dovoliť a zároveň má dostatočne dobrý výkon.

Po dokončení všetkých problémov s výkresom a plánom môžete pokračovať v procese priameho montáže. Ak chcete, aby mlyn vyzeral naozaj krásne, môžete ho ozdobiť. To poskytne objektu úplný vzhľad.

Je dôležité venovať pozornosť skutočnosti, že ak drevené prvky neboli dostatočne spracované, odporúča sa použiť na dekoráciu náter.

Samozrejme nezávisle od mlyna vyrába mlynzáujem. Najdôležitejšou vecou je podrobne premyslieť prvú etapu a nakresliť správne značky, ako aj nájsť ideálne miesto vo vašom stanovisku v budúcnosti.

Okrem toho je potrebné vopred určiť, aké vlastnosti chcete udeliť svojej štruktúre.

Fotografie mlyna vlastnými rukami