Čo sú to remeslá? 85 fotografií z tvorby unikátnych vecí a šperkov

Mnohí ľudia ani netušia existenciu celého smeru, v ktorom sú vyberaní mnohí tvoriví ľudia, ktorí milujú kreativitu, ktorí si pre svoju prácu vybrali rôzne odpadové materiály.

Tento smer sa nazýva dump art, je v našej dobe široko zastúpený.

Jeho podstata je jednoduchá - nemusíte kupovať drahé materiály, aby sa rôzne remeslá, pretože existuje toľko recyklovaných materiálov, okolo ktorých, v prípade potreby, môžete postaviť veľa originálnych a jedinečných, a často užitočné v živote, predmety.

Takéto veci nie sú prospešné len z materiálneho hľadiska, pretože sú vyrobené z toho, čo skutočne slúžilo svojmu času.

Ďalšou nespornou výhodou je, že sú to skvelý spôsob, ako zapojiť deti do svojej práce, nasmerovať svoju energiu správnym smerom a zároveň pomáhať rozvíjať predstavivosť detí.

Aký druh odpadového materiálu môže byť vhodný na prácu na remeselných výrobkoch?

Aké recyklovateľné materiály možno ponechať a z ktorých môžete neskôr vytvoriť svoje vlastné diela?

Vo všeobecnosti \ tje to predovšetkým to, čo sa nazýva anorganické trosky, a to:

  • plasty (fľaše, jednorazové plastové pomôcky, čiapky, krúžky) - to všetko sa môže stať materiálom pre takmer všetky remeslá;
  • papier (zakladač novín, kartónové krabice atď.);
  • nežiaduce zvyšky látky (najmä džínsoviny);
  • kovový odpad;
  • zlomené CD;
  • sklo (riad, fľaše, poháre, vrátane poškodených a prasknutých).

A to nie sú všetky dostupné materiály, ktoré sú vhodné na výrobu remesiel vlastnými rukami. Tak, všetko, čo potrebujete, je takmer vždy po ruke!

Príklady a fotografie odpadových materiálov

Veľký počet remesiel sa môže vyrábať z plastov a ich derivátov.

Nielen, že zdobia byty alebo vily, ale tiež ich umiestňujú na nádvorie a detské ihriská, zatiaľ čo ostatným sa nezdá, že všetky tieto veci sú vyrobené z recyklovaných materiálov.

Zábavné a originálne detské masky možno vyrobiť z jednorazového plastového riadu, najmä z platní.

Na tento účel budú musieť byť namaľovaní v tomto sfarbení a pod tými zvieratami, ktoré chcete zobrazovať a pridať k nim chýbajúce detaily - uši, fúzy alebo levovú hrivu.

Takmer všetky potrebné prvky sú tiež vyrobené z plastového náradia, po ktorom sú natreté a prilepené k maske. Potomodrežte štrbiny pre oči a pripojte ich k elastickému pásu.

Žiadosti

Skôr, ako sa prihlásite k žiadosti, mali by ste premýšľať o tom, čo by ste na nej chceli vidieť - svetlé kvety, zložité papierové figúrky, zvieratá alebo vtáky, alebo niečo iné podľa vášho vkusu.

Napríklad môžete zo starého papiera urobiť veľa farebných rýb, sú vyrobené rovnako ako masky a potom sú natreté a plutvy a chvosty sú k nim prilepené.

Pozastavenie

Je ľahké urobiť krásnu suspenziu z recyklovateľných materiálov. Ak chcete, budete potrebovať: veľké alebo stredne veľké, jednorazové dosky, vlny priadze, kúsky plastu, korálky, tekvicové semená, nožnice, dierovač a lepidlo.

Najprv urobte otvor v doske pomocou dierovača. Potom odrežte okvetné lístky z kusu plastu a opatrne ich prilepte k doske. Potom musíte zafarbiť okvetné lístky a tekvicové semená, potom pripojte časť semien na tanier.

Ďalšou fázou je robiť kvety na koncoch vlnených nití. Robia to - spočiatku je guľôčka upevnená na šnúrke a potom sú k nej nalepené tekvicové semená.

Potom sa nite s kvetmi pripevnia k doske, upevnia sa v pripravených otvoroch. Pozastavenie je pripravené!

Príklady plastových remesiel

Plastové fľaše sú k dispozícii v každom byte a na každej chate. Nemali by byť od nich čo najskôrzbaviť sa, pretože tento zdanlivo absolútne zbytočný odpad, môžete vytvoriť celý zoznam rôznych vecí.

Napríklad, ak vystrihnete kvety zo spodnej časti fliaš a spojíte ich so silným závitom alebo vlascom, dostanete krásny záves.

Lepenie týchto kvetov a vytvorenie sférického tvaru vám poskytne stropné svietidlo pre stolnú lampu.

Pripojením viacerých dna fľaše s pomocou držiaka a pripevnením stojana dostanete stojan na šperky alebo iné príslušenstvo.

Môžete si tiež vyrobiť vianočné ozdoby, kvetináče, vázy a koše z plastových fliaš. Obe čiapky a krúžky z fliaš sa používajú: môžete nezávisle od seba odtrhnúť kabelku z malých krúžkov a vytvoriť z mozaiky mozaiku alebo vytvoriť masážnu podložku.

Otáčanie plastových vidlíc a lyžíc medzi sebou a diskrétne, ich zloženie do ventilátora a plastových šálok možno použiť ako lampy.

Veľké päťlitrové fľaše sú ideálne na ich premenu na zaujímavé „ošípané“. K tomu je potrebné maľovať v ružovej, potom sa oči a uši. Takéto remeslá budú vyzerať skvele na vašej chate, organicky zapadajúce do každého interiéru.

Ďalšou možnosťou použitia plastových nádob je drevo z plastových fliaš. Na letnej chate alebo vo dvore súkromného domu, taký výrobok bude vyzerať veľmioriginál. A nepotrebné uzávery fliaš budú užitočné, aby sa ozdobil plot alebo stena.

Dúfame, že ste pre seba získali užitočné informácie o tom, ako sami vyrobiť originálne remeslá z odpadového materiálu.

Pomocou vyššie uvedených myšlienok môžete ľahko zlikvidovať zbytočné veci a vyzdobiť svoj dom alebo chalupu.

Foto remeslá z odpadového materiálu