Čísla ubrouskov: vynikajúce pozdrav remeslá pre deti a dospelých (111 fotografií + video)

Mnohí sa zhodnú na tom, že veľmi dôležitým momentom každého sviatku je jeho výzdoba. Každá dovolenka je individuálna a dnes vám povieme, ako to zdôrazniť.

Needlewomen, ktoré radi robia prvky dekoru a improvizovaných šperkov, si môžu všimnúť dekor jednoduchých obrúskov.

Z obrúskov spravidla kvety na nohách, obálky pre spotrebiče na banket stôl.

Dekorácie na dovolenku

Čísla obrúskov sa stali slávnostným trendom posledných sezón. Tento prvok môže zvýrazniť významný dátum v deň narodenia, alebo urobiť veľké osem v tradičnom dni žien.

Fotografie takýchto dekorácií často vytvárajú mladé matky, ktoré s láskou urobili postavu vlastnými rukami.

Dekorácia tohto druhu osloví dospelých aj deti. Ešte predtým, ako urobíte kvety, musíte sa rozhodnúť o farbe budúceho zloženia. Účinne slávnostný vzhľad čísla svetlé farby.

Ak máte v pláne ozdobiť dovolenku kvetmi alebo balónikmi, odporúčame, aby ste farbu zladili s iným dekorom.

Zoznam prác

S cieľom vytvoriť slávnostnú výzdobu,musíte najprv pripraviť inventár pre budúcu prácu.

Vzhľadom na to, že na výrobu tohto čísla potrebujeme najprv urobiť rám, musíme ho skladovať na papieri. Na tento účel sa najlepšie hodí obyčajná kartónová škatuľa. Strihajte ho pozdĺž ohybov tak, aby bol materiál rovnomerný a mohol byť ohnutý na správnych miestach.

Prví asistenti pri vyšívaní sú nožnice a nôž. Nástroje musia byť ostré a ostré. To je nevyhnutné, aby obrysy výrobku boli hladké a dobrý nástroj pomôže nevynakladať veľa úsilia na rezanie kartónu.

Pri výrobe kvetov potrebujeme aj zošívačku a sponky na papier.

Aby boli čiary rezu hladké, musíte skladovať na pravítku. Pravítko by malo byť dlhé až meter. Meracia páska je tiež užitočná pri práci.

Za účelom lepenia rohov na správnych miestach musíte mať na sklade lepidlo a lepiacu pásku. Lepiaca páska môže byť jednostranná alebo obojstranná v závislosti od toho, ako ste zvyknutí pracovať.

Posledným bodom na vyšívanie sú samotné obrúsky. Aby boli figúrky obrúskov objemné a obrúsky boli dobre zložené a držali tvar, musia byť dvojvrstvové.

Je dosť ťažké predvídať požadované množstvo zásobníka obrúskov, to všetko závisí od veľkosti výrobku, takže v prípade, že by ste mali kúpiť ďalšie dva balenia.

Príprava rámu

PoAko presne prišiel a rozhodol o veľkosti budúcej dekorácie, rezané dva kusy kartónu. Na nich potrebujeme nakresliť dve figúrky rovnakej veľkosti.

Aby boli obrázky nakreslené identicky, môžete ich kresliť pomocou meraní na pravítku. Alebo existuje iná možnosť. Nakreslíme figúrky požadovaných veľkostí na jeden kus kartónu, potom ich rozrezáme nožnicami a uložíme, ako šablónu, na zvyšný kartón.

Teraz môže byť obrázok zakrúžkovaný okolo obrysu a tiež rezaný nožnicami. Takže prvé komponenty budúcej dekorácie sú pripravené.

Ďalej musíme urobiť polotovary pre stranu nášho rámu. Aby bolo možné nakresliť bočné plochy, musíte na podlahu položiť dve vyrezané figúrky vedľa seba vo forme, v akej bude obrázok vyzerať.

S centimetrom šitia zmerajte dĺžku ohybného bočného rámu zo všetkých strán. V závislosti od čísla, ktoré robíte, môže existovať iný počet potrebných dodatočných segmentov.

Napríklad, ak je figúrka pripravená z obrúskov na jeden rok dieťaťu, počet bočných stien v nej bude menší ako napríklad v páre dvoch. V priemere je šírka takéhoto obrázku asi 10-15 cm, v závislosti od jeho výšky.

Po zmeraní potrebných dielov opäť aplikujeme kresbu na kartón a opatrne vyrezáme obrys nožnicami. Tu je potrebné poznamenať, že v tejto fáze môžete použiť mäkkú a už ohnutú lepenku, ktorá slúžilarám vnútri krabice. To uľahčuje ohýbanie bočných častí a ich jednoduché upevnenie.

Pomocou širokej lepiacej pásky najprv upevníme bočné časti na jednej strane obrázku a potom pripojíme zvyšnú druhú časť pôvodne narezaného rámu. Aby bolo možné rám ľahšie prilepiť, musí sa široká páska narezať na dlhé pásky.

Najťažšia fáza práce je u konca a rámec je pripravený.

Kvety z obrúskov

Teraz, keď kartónový rám čaká na krídlach, začneme pripravovať kvety. Bude musieť tvrdo pracovať, pretože by malo byť veľa farieb.

Po prvé, zložte našu dvojvrstvovú vložku na polovicu. Ukázalo sa, že ide o malý objemový štvorec. Teraz prepichneme stred hotového obrúska so zošívačkou a odrežeme rohy námestia, aby sme vytvorili kruh. Vyzerá to ako prázdny kvet.

Najprv môžete urobiť takéto polotovary z obrúskov a potom ich premeniť na kvety. Na upevnenej vložke zdvihneme okraje, vychádzajúc z najvyššej vrstvy. Posledná spodná vrstva je hladká.

Ak chcete vytvoriť objemovú figúrku so sviežimi kvetmi, silne stláčajte okraje kvetov prstami a potom jemne narovnajte „okvetné lístky“. Takáto práca môže trvať niekoľko hodín, ale hotová dekorácia stojí za strávený čas.

Kvety môžu byť rôzne farby. Biela farba v kompozícii vyzerá veľmi harmonicky s akýmkoľvek odtieňom.

Čísla zberu

Keď sú všetky diely pripravené, môžete prejsť na najpríjemnejší stupeň vyšívania - lepenie farieb. K tomu dajte kvapku lepidla na spodnú rovnú vrstvu kvetu a jemne prilepte k rámu.

Aby sa kvet dobre držal, musíte ho pevne pritlačiť k lepenkovej základni a držať ho niekoľko sekúnd. Preto je potrebné prilepiť všetky okraje lepenkového polotovaru kvetmi.

Keď lepidlo schne, jemne narovnajte kvety z obrúskov a obdivujte dokončené dielo.

Hotové figúrky môžu vyzerať úplne jedinečne, ak k nim pridáte trochu špeciálny dekor. Môžete napríklad ozdobiť každý kvet lesklými kamienkami, alebo ozdobiť hotovú výzdobu iskrami.

Môžete tiež vytvoriť kompozíciu loptičiek, lesklých nití a samotnú postavu. Takáto výzdoba bude vyzerať skvele vo foto zóne dovolenky, poteší narodeniny chlapca a hostí.

Ako vidíte, nie je ťažké urobiť z obrúskov figúrku vlastnými rukami, hlavnou vecou je vedieť, ako sa k procesu priblížiť.

Fotografické čísla z obrúskov si to sami