Budovanie domu s rámom vlastnými rukami: jednoduchý a efektívny návod na rýchlu výstavbu domu (104 fotografií + video)

Vďaka svojim mnohým výhodám zaujímajú rámové konštrukcie vedúce postavenie medzi prefabrikovanými budovami, ktoré sa používajú na účely dachy aj celoročného bývania.

Ľahké konštrukcie s vysokým stupňom tepelnej ochrany, ktoré nepotrebujú masívny základ, nie sú nižšie ako tehlové konštrukcie.

Tiež, ak budete postupovať podľa určitých krokov, môžete si vždy postaviť rámový dom.

Stavebné pokyny

Výstavba rámového domu je najlacnejšou cenovou kategóriou a najrýchlejším spôsobom výstavby. To je dôvod, prečo sú tieto budovy v dopyte vo všetkých kútoch sveta.

Štruktúra domu typu rám po etape začína základným zariadením a končí dokončovacími prácami, ktoré niekoľko osôb dokáže za pár mesiacov vykonávať.

Proces výstavby sa začína vypracovaním projektovej dokumentácie, ktorá odzrkadľuje schémy budúcej štruktúry.

Dodržiavaním potrebných predpisov môžete vykonávaťinžinierske nápady vlastnou rukou.

Fotografie rámového domu, projektová dokumentácia vytvorená špeciálnymi projekčnými firmami. Na internete sa ponúka množstvo videí o výstavbe budov typu rámu s vlastnou rukou

Rozdelenie pozemku

Pri začatí výstavby stavby je potrebné pripraviť miesto. Pre príslušné označenie je územie oslobodené od rastlín a odpadu. Ak sa na mieste vyskytnú nezrovnalosti, je potrebné ich odstrániť a odstrániť kopce na požadovanú úroveň.

Začatie stavebných prác, vyhotovenie dispozičného riešenia pre založenie domu. Pre prenos informácií z projektovej dokumentácie v prírode pomocou kolíkov určte veľkosť budúcej štruktúry.

Nadácia a jej karta

Podrobný návod na výstavbu rámového domu zabezpečuje vybudovanie spoľahlivého základu. Kostra štruktúra nevyžaduje položenie masívny základ, v tomto prípade základ stĺpca typu je vhodný.

Keď je základová doska nadvihnutá, je usporiadaná ruberoidná úchytka. Postroj je vyrobený z dreva, ktoré sa hodí na základový základ po obvode. Upevnenie základu pomocou tyče sa vykonáva pomocou skrutiek alebo svorníkov.

Usporiadanie podlahy

Inštalácia podlahy sa začína pripevnením guľatiny priamo na lišty. Pre lag board a platí, ale v tomtoV prípade tuhosti je potrebné spolu namontovať niekoľko dosiek a upevniť ich dohromady.

Frekvencia umiestnenia oneskorenia závisí od rozmerov izolácie. Oká sa používajú na upevnenie rohov, ako aj klincov.

Na hornej strane izolácie je umiestnená hydroizolácia, potom je podlaha pokrytá špeciálnymi dlaždicami. Môžete tiež použiť preglejku.

Usporiadanie stien

Inštalácia stien sa vykonáva prostredníctvom zostavy rámovej konštrukcie, ktorá je vytvorená z kovu alebo prírodnej pevnej látky. Pre rám dreva sa používa hlavne dub.

Rám je zmontovaný v súlade s rámovou konštrukciou. Spočiatku sa stenové rozpätie zmontuje na povrch podlahy, potom sa stenový povrchový prvok nastaví na podlahu ako hotový výrobok.

Pri výpočte rozmerov povrchov stien je potrebné zohľadniť skutočnosť, že každé bežné rozpätie má nohy menšie ako jedna hrúbka nasledujúceho rozpätia.

Aby rámová konštrukcia povrchu steny mala väčšiu tuhosť, medzi stojky vertikálneho typu, ktoré sú namontované v šachovnicovom vzore, sú namontované prepojky.

Prepínače sú namontované na priamo namontovanom ráme alebo v štádiu, keď je konštrukcia umiestnená na povrchu podlahy. Dvere, ako aj okná v rámoch stien sú inštalované podľa projektovej dokumentácie.

Strešná konštrukcia

Dodržiavanie odporúčaní o tom, ako postaviť dom s rámom, potom by ste mali po streche postaviť strechu na javisku. Je potrebné určiť správny sklon, ako aj počet svahov strechy.

Gable je jedným z najbežnejších druhov strešných krytín. Voľba krokiev sa vykonáva prierezom tak, aby medzi nimi bolo možné vybaviť izoláciu. V hrebeni sú krokvy kombinované v polovičnej polohe. Potom debnu usadí.

Ako strešná krytina je vhodná profilovaná doska alebo kovová dlažba. Tento materiál sa ľahko inštaluje, je ľahký a relatívne lacný. Okrem toho má táto strecha krásny vzhľad.

Po zateplení budovy sa povrchová úprava vykonáva pomocou omietky, obkladu alebo obloženia. Vinylové obklady sú jednou z najprijateľnejších možností dokončovania, pretože sa ľahko inštalujú a chránia povrch stien pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Foto rámček s vlastnými rukami