Autonómne kanalizačné do-it-yourself v súkromnom dome: návod na inštaláciu a výpočty + 51 fotografií

Na to, aby sa život v vidieckom dome stal čo najpohodlnejším, musia sa vykonávať hlavné komunikácie vo forme kanalizácie a vodovodu.

Samozrejme, kanalizácia v súkromnom dome vlastnými rukami je možná bez akýchkoľvek problémov.

Ak nežijete v dome mimo mesta na trvalom základe, potom nie je potrebné kupovať drahé vybavenie. So septikom je to celkom jednoduché.

Význam kanalizácie

V praxi sa funkcia zberu odpadových vôd často používa v žumpy. V prípade, že dom nemá inštalatérsky systém, použitie tejto možnosti je celkom logické, avšak v prípade veľkého objemu odvodnenej vody a inštalácie rôznych vodovodných batérií to určite nebude stačiť.

V zásade je absolútne možné vykonávať kanalizáciu do domu pre kohokoľvek a je dôležité sledovať vo všetkých fázach projekt, ktorý bol vypracovaný vopred a zahŕňal rôzne schémy pre vnútorné a vonkajšie potrubia.

Schéma kanalizácie vlastnými rukami vo vidieckom dome

Predovšetkým ide o všetky miesta, na ktorých sú inštalované vodovodné armatúry, ako sú umývadlá, toalety, ako aj vaňa alebo sprchovací kút.

Externou sieťou sú všetky potrubia, ktoré odvádzajú odpadové vody z domu a zbernej alebo spracovateľskej stanice. Samozrejme, že zariadenie správnej kanalizácie je správna realizácia obrovského množstva najrôznejších odtieňov.

Po príprave projektu môžete pristúpiť k výpočtu veľkosti rúrok, množstva potrebného materiálu, ktorý môže byť potrebný na prácu, ako aj výberu kanalizácie.

Akonáhle je k dispozícii schéma, ako sa bude každý bod systému nachádzať, je dovolené nakupovať materiál, ktorý bude potrebný neskôr a prejsť na inštaláciu.

Po prvé, ak neviete, ako vytvoriť kanalizáciu, potom by mala byť inštalovaná hlavná stúpačka. Pre povinné vypúšťanie všetkých plynov je malá časť v hornej časti mierne viditeľná nad existujúcou úrovňou na streche, alebo druhá možnosť je zobrazená na konci práce v hornej časti.

Typy rúrok

PVC materiál. Hlavnou výhodou tohto typu rúry je, že materiál v zásade nepodlieha žiadnemu nadmernému rastu alebo nežiadúcej korózii.

Ich vnútorný povrch je dostatočne hladký, aby umožňoval voľný priechod odtokov. Inštalácia sa vykonáva najčastejšie metódou socket. Cena takýchto rúrok vám umožňuje ich nákup pre každého.

Rúry zo surového železa sú trvanlivou a vždy spoľahlivou možnosťou, vzhľadom na ich charakterveľká váha, ich inštalácia je pomerne ťažká. Cena za takéto rúry je tiež omnoho vyššia ako u obyčajných plastov, na ktoré sú takmer všetci zvyknutí.

Môžete vidieť fotografie kanalizačného systému v krajine a uvidíte, že v zásade neexistuje medzi týmito dvoma možnosťami prakticky žiadny vonkajší rozdiel. Tak prečo platiť viac?

Keramické rúry vyčnievajú zo zvyšku s úžasnými vlastnosťami, ale ich náklady nie sú pre každého dostupné, takže sú menej a menej často vyberané.

Po dokončení inštalácie hlavného stúpačky je ďalším krokom položenie horizontálnych potrubí. Počas inštalácie je veľmi dôležité vyhnúť sa rôznym otáčkam s uhlom 90 stupňov, pretože to len bráni pohybu odtokov.

Ak máte záujem o splašky z betónových krúžkov, potom majte na pamäti, že to nie je len pomerne drahá možnosť, ale aj veľmi zložitá v priamej inštalácii.

Bude postačujúce, aby všetky inštalačné zariadenia v ich súprave mali sifóny s dodatočným vodným uzáverom. To bude prekážkou pri prenikaní rôznych nežiaducich pachov do miestnosti.

Dôležitou podmienkou na pripojenie dýzy od záchodovej misy je, aby rúrka nemala mať priemer menší ako 10 cm.

Septik betónového tovaru má krúžkyveľa výhod. Táto možnosť je napríklad jednou z najdostupnejších, ale zároveň úplne nenáročných počas používania.

Keď však hovoríme o nevýhodách, je nemožné poznamenať, že povinné čistenie komory pevného odpadu pomocou zariadení na výrobu centier.

Foto kanalizácie urob si sám