Altánok vlastnými rukami: kresby a veľkosti. 75 fotografií povrchových úprav

Chcete urobiť niečo vlastnými rukami, aby sa vám a vašim blízkym páčilo veľa času?

Dobrá voľba bude malá stavba malého altánku. Postaviť altánok s vlastnými rukami by bola najlepšia voľba.

Len si predstavte, ako s hrdým pohľadom na spoločnú večeru na dacha povedzte svojim priateľom a rodine, ako ste si urobili tento útulný kútik sami.

Ako urobiť altánok vlastnými rukami

Na prvé kroky v tejto veci budete potrebovať svoju predstavivosť. Rozhodnite sa na mieste, kde bude stáť vaše stvorenie. Pripravte ho odstránením prebytočného odpadu.

Nájdite si fotografiu požadovaného altánku alebo ju predstavte a premyslite si ju do najmenšieho detailu (rozmery altánu, tvar, ďalšie detaily, farba, štýl). No, ak máte možnosť načrtnúť svoju myšlienku. To vám pomôže sústrediť sa na výrobok a nesmie byť striekané na malé veci. Významná úspora času a úsilia.

Dokončite zdobenie dekorácií, aby bol altánok lepší. Vytvorte presnejší nákres so všetkými meraniami, projektový altánok. Šírka, dĺžka, vzdialenosť medzi podperami. Vyberte si materiál, z ktorého by ste chceli vidieť svoj altánok.

Povýber formy, položenie základu a vybudovanie konštrukcie budovy. Poslednou fázou bude dekorácia stavby.

Vezmite si svoje kresby a dostaňte sa k podnikaniu. Tým sa zjednoduší celý proces montáže budovy, ako aj dostupnosť všetkých potrebných nástrojov a dielov.

Drevené tŕne

Tento typ altánkov sa nachádza najčastejšie na parcelách, ktoré sú známe pre svoje pohodlie počas chladného obdobia, v porovnaní s altánkami na dávkovanie z kovu alebo iného materiálu.

Drevo je materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý zohráva dôležitú úlohu, ak vezmete svoje deti do chaty.

Človek by sa nemal starať o škodcov alebo plesňové choroby, pretože altánok sa môže liečiť raz špeciálnymi prípravkami.

V budúcnosti sa ich prítomnosť vyparí a iba tí, proti ktorým sú zamýšľaní, sa budú cítiť na sebe.

Drevo znamená jednoduchosť konštrukcie častí, ako aj ich pripevnenie. S náležitou starostlivosťou o suroviny vám bude veľmi dlho slúžiť. Roztomilý a prirodzený vzhľad altánku nenechá nikoho ľahostajného a bude len zdôrazňovať vaše stránky z výhodných uhlov.

Po dlhú dobu prevádzky budovy pripravte najodolnejší rám a základ. Tým sa zachráni altánok pred potopením sa na zemi a jeho zošikmením vo všetkých možných smeroch. Ošetrujte povrch dôkladne antiseptikom. Zabije všetkýchnežiaduce zárodky a infekcie.

Najlepšie zo všetkého je, ak váš návrh na altánok nebude vyzerať domýšľavo voči zvyšku lokality. Minimalizmus v detailoch sa nikdy nezhoršil.

Altánok so strechou

Tento typ konštrukcie vám umožní vychutnať si dovolenku s rodinou kedykoľvek počas roka za každého počasia.

Rôzne letné stavby znamenajú absenciu strechy a dvojice stien, ktoré sú obmedzené len priečkami alebo sú pokryté markízou. To môže tiež byť doplnené sieťou proti malému hmyzu, ak máte v pláne stráviť večery v ňom.

V tomto procese pripravte piesok, cement, drevené bloky, pilóty a klince. Nástroje ako kladivo, lietadlo, brúska a píla sa stanú vašimi nepostrádateľnými pomocníkmi.

Je lepšie rozdeliť všetky práce na niekoľko etáp. Takže budete pristupovať k úlohe opatrnejšie a ľahšie sledovať, čo a koľko musíte urobiť.

Umiestnenie tŕňov

Je kontraindikované stavať altány v drážkach. Pretože všetka vlhkosť sa absorbuje do suroviny a po chvíli začne hniť.

Odporúčaním bude ich inštalácia na miestach, kde nedochádza k silnému prúdeniu vetra. Ušetrí váš altánok pred zlomením a zničením. Pre konštrukčnú pevnosť sa vyžaduje základ a rám.

Za najspoľahlivejšiu možnosť sa považuje základ v stĺpcoch.Steny by mali byť umiestnené na základoch, nie na podlahe.

Najlepším riešením pre usporiadanie priečok by bolo, keby boli trochu chránené pred vetrom a trochu otvorené. Vyhnite sa budovaniu hluchých stien, čo vytvorí efekt ozveny. Vyberte strešnú krytinu vo vzťahu k obytnému domu.

Fotografické altány vlastnými rukami