Alpské kopce si to sami (76 fotografií): krok za krokom vytvárame komplexný prvok krajinného dizajnu

Veľkolepý alpský šmýkač je veľkolepým prvkom v krajine. Skalka je malá plocha v záhrade, zdobená prírodným prírodným kútikom.

Mnohí majitelia domov majú záujem o to, ako urobiť alpskú šmykľavku vlastnými rukami?

S cieľom vytvoriť tento kút divočiny na svojom pozemku je potrebné zoznámiť sa s jemnosťou krajiny design.

Toto majstrovské dielo sa zvyčajne nachádza na najvýraznejšom mieste. Okrem toho, skalka vyžaduje slnečné miesto, takže táto oblasť sa zvyčajne nachádza v otvorenom priestore.

Keďže alpská šmykľavka pôsobí pokojne na osobu, je najlepšie ju umiestniť v blízkosti miesta odpočinku.

Neprehliadnite kvalitu krajinnej pokrývky, pretože najpriaznivejšou pôdou pre skalku je pieskovec, ak pôda má hlinený podklad, potom bude potrebné vykonať odvodnenie.

Kedy je lepšie vytvoriť skalku

Sánkovú šmýkačku možno vytvoriť kedykoľvek počas roka s výnimkou zimy, pretože v zime nie je možné vysádzať rastliny alebo pripraviť pôdu. Avšak najviacOdborníci sa domnievajú, že jeseň je najlepší pre vytvorenie skalku.

Keďže prirodzené zmenšovanie alpského šmýkačka môže trvať niekoľko mesiacov, potom je podľa krajinných dizajnérov potrebné pripraviť sa na jeseň na pristátie.

Vytvorenie šmýkačky

Krajinní dizajnéri, ktorí odpovedajú na otázku, ako urobiť alpskú šmýkačku, ponúkajú univerzálne schémy a projekty na usporiadanie tohto prírodného kútika so všetkými jemnosťami a rozsahom práce.

Ak však poznáte základné pravidlá na vytvorenie skalnej záhrady, môžete si ju zorganizovať sami.

Prvou vecou, ​​ktorej treba venovať pozornosť, je umiestnenie. Takže skalka by mala byť dobre videný. Najlepšou možnosťou je vytvoriť vysokohorský sklz v tvare pyramídy, v ktorej je maximálna výška sústredená v strede.

Okrem toho by mali byť všetky prvky skalku voľne umiestnené, symetria je nevhodná. V takom prípade, ak je možné usporiadať skalnú záhradu na prirodzenom svahu, potom sú jej prvky najlepšie označené na rovnakej úrovni.

Z hľadiska parametrov by mala byť výška alpského šmýkača úmerná jeho veľkosti, to znamená, že 1 meter plochy zodpovedá výške 0,2 m. Takto by malo byť lôžko o rozlohe 4 m² 80 cm.

Prípravné práce

Dokonca aj najjednoduchší alpskýsklíčko vyžaduje starostlivú prípravu. Takže pri vytváraní skalka musíte urobiť drenáž, faktom je, že použitie kameňov spôsobuje, že pôda klesá, čo znamená, že nemôžete robiť bez drenáže.

Odvodňovacím materiálom môže byť jemný štrk, kúsky červenej alebo bielej tehly, malé kamienky alebo drvený kameň.

Pred položením drenáže je potrebné vykopať dieru hlbokú 1 m do záhonu 8–9 m². Potom sa odvedie drenáž a pôda sa naplní vodou. Potom sa naleje vrstva zeme.

Ako pôda pre skalku je najlepšie použiť zloženie pôdy z bežnej pôdy, rašeliny a riečneho piesku. Všetky zložky pôdy by mali byť v rovnakom pomere.

Kamene

Kamene sú základným prvkom každej skalky. Zvyčajne sú to veľké kamene pôvodnej podoby.

Na vytvorenie alpského šmýkačka používajte najčastejšie kúsky žuly, pieskovca, vápenca, divoký kameň a tuf.

Pri výrobe kamennej skalky by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

  • Je najlepšie, ak je veľkosť všetkých kameňov rovnaká;
  • Kamene by mali byť jedného druhu;
  • Kamene musia mať nerovnú štruktúru a tvar;
  • Usporiadajte kamene tak, aby boli asymetrické.

Kamene si môžete zariadiť podľa vlastnej chuti, ale skúsení dizajnéri vám môžu ponúknuť niekoľko vhodných projektov.naposledy v móde módy, keď sú na mieste rozptýlené masívne kamene a medzi nimi sú malé kamienky.

Je zaujímavé pozrieť sa na alpskú šmykľavku, keď je v centre inštalovaný najpozoruhodnejší kameň, najmä ak sa skalka nachádza na svahu.

Pri pokladaní kameňov, najmä masívnych, je potrebné sa ubezpečiť, že sú stabilné, preto niektoré z nich môžu byť niektoré z nich upevnené cementom alebo prikopatom.

Správne organizovaná alpská šmýkačka v krajine môže byť obľúbeným miestom pre dovolenku pre celú rodinu.

Zelené plochy

Po dvoch mesiacoch po prípravných prácach je možné začať výsadbu zelene. Najvhodnejšie pre návrh skalka sú také rastliny, ako je zakrpatený smrek, thuja, borovica horská a jalovec.

Malá alpská šmýkačka je vynikajúcim krajinným riešením pre malý pozemok. Pri vytváraní takejto skalka je najlepšie použiť zakrpatené, bylinné rastliny, ako sú divé karafiát, nízky zamat, žeruchy, sirôtky a zvony.

Ak je to žiaduce, alpské šmýkačky sa dajú skombinovať s malým jazierkom v podobe malého rybníka, ale v tomto prípade bude proces vytvárania skalnej záhrady ešte pracnejší, ale bude to skutočná práca krajinného umenia.

Fotografie alpských šmýkačiek vlastnými rukami