Akvária vyrábame vlastnými rukami: dizajnové poradenstvo v oblasti dekorácie a dekorácie + 53 fotografií

Hotové akvária je možné zakúpiť v každom sklade pre domáce zvieratá: niekedy prázdne a niekedy s rybami. Ale niekedy sa ľudia pýtajú: "Ako urobiť akvárium vlastnými rukami a je to možné?"

Samozrejme, je to možné! Akvárium sa dá ľahko postaviť vlastnými rukami, s použitím potrebných materiálov po ruke a samozrejme návodom. Niekedy sa stáva, že veľké akvárium z obchodu je nepohodlné vziať do domu: buď neexistuje žiadna preprava, alebo existuje strach, že výrobok bude poškodený.

V takýchto prípadoch je potrebné vybudovať akvárium pre ryby doma.

Ako začať?

Fotografie akvária sú k dispozícii na internete a prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a tvaroch.

Pred začatím práce na vytvorení akvária by ste mali mať vo svojom arzenále dostupné materiály, ako napríklad:

  • špeciálne akvariové lepidlo;
  • Pištoľ na dávkovanie a distribúciu silikátového lepidla;
  • Nožnice na strihanie skla;
  • Páska na maľovanie;
  • Pravítko alebo zasúvateľný centimeter;
  • hladká špongia (niekoľko kusov);
  • Tkaniny z prírodných tkanín.

Potom by ste sa mali rozhodnúť pre typ a typ skla, ktoré je vhodné pre akvárium.

Prvá vec, ktorú treba všimnúť, je hrúbkauzavreté sklo. Pre dno akvária je zvolené hrubé a trvanlivé sklo, pretože po naplnení akvária vodou ide tlak presne dole, rovnako ako na stenách akvária.

Záleží na kapacite a veľkosti akvária, ak sú veľké, potom by mala byť hrúbka o niekoľko centimetrov viac.

Ak vyberiete nesprávnu šírku pre budúcnosť akvária, potom môžete neskôr dostať nežiaduci výsledok, praskliny v skle a prúd vody z neho.

Filter pre akvárium je najjednoduchší nákup z obchodu, ale môžete si ho sami vyrobiť z kompresora. Podrobné pokyny nájdete na internete.

Kryt akvária je vyrobený zo špeciálneho organického skla alebo plastu. Kľúčovým bodom pri výrobe krytu - poznať presnú veľkosť akvária.

V modernej dobe je veľmi praktickým materiálom na výrobu obalu polyvinylchlorid (PVC).

Pokrok

Arsenál nástrojov v procese práce je kľúčovým prepojením. Koniec koncov, bez improvizovaných nástrojov nemôže stavať nič. Pri správnom výbere nástrojov vám na konci poskytneme pozitívny výsledok.

Obvykle sa obdĺžnikový tvar akvária vyrába doma a vykonáva sa takto:

Napríklad výroba akvária s objemom 20 litrov. Prvým krokom je meranie skla pre bočné steny, pre dno a dvazostávajúce strany (zadné a predné).

Je potrebné vypracovať akčný plán tak, aby sklo na dno zostalo vo zvislých stenách skla. Lepidlo sa lepí lepšie v ťahu.

Všetky strany skla v miestach lepenia by sa mali prilepiť a zakryť lepiacou páskou. To zabraňuje vzájomnému znečisteniu skla.

Na spodné sklo by malo byť nanesených niekoľko kvapiek silikónu. Po určitom čase je potrebné znížiť zmrazenú vrstvu silikónu.

Spojenie prednej a zadnej časti by sa malo vykonať na stole, ktorý je vopred pokrytý polyetylénovou fóliou veľkého rozmeru.

Prebytočný silikón by mal byť jemne a opatrne vytlačený medzi spojenými pohármi, aby nedošlo k poškodeniu skla.

Po nalepení všetkých kúskov nechajte ich 2-3 hodiny. Po 2 - 3 hodinách sa na spoje nanesie ďalšia vrstva silikónového lepidla tak, aby dizajn bol odolný hotové akvárium. Na konci odstráňte prebytočné švy pomocou žiletky.

Je možné inštalovať do svietidla pre akvárium. Ready-made lampy sú zakúpené a vložené do akvária pomocou zariadenia.

Pozadie môžete ozdobiť v akváriu v inom štýle. Ale mnohí sa uchýlia k myšlienkam morského motívu, k kresbám rias, k modrom a tyrkysovým tónom.

Stáva sa, že ľudia najímajú špecialistov na rozvoj svojho akváriaindividuálny dizajn.

V ideálnom prípade, keď je pozadie akvária kombinované s rybami, ktoré plávajú v akváriu, ako aj so štýlom akvária. Môžete ozdobiť akvárium a externe, ale tak, že tento dekor nezasahuje do obyvateľov akvária.

Fotky DIY Aquarium