Ako vytvoriť detektor kovov vlastnými rukami: tipy, diagramy, výkresy a nastavenia funkcií. 96 fotografií z konštrukcie zariadenia

Detektory kovov alebo detektory kovov sú rôznorodou skupinou meracích prístrojov, ktoré sú založené na rozdieloch v elektromagnetickom žiarení objektov.

Použitie detektora kovov

Profesionálne vysoko citlivé detektory kovov sa používajú pri každodennej práci na rôznych kontrolných miestach a používajú sa na vyhľadávanie a vyšetrovanie polície a záchranných služieb.

Obrovská armáda amatérskych lovcov pokladov po celom svete praktizuje dlhé a nešťastné túry s detektormi kovov. Niekedy takáto zábava prináša príjem a dokonca slávu.

V súčasnosti je už zavedený priemysel detektorov (rozpoznávanie) zariadení, ktoré sa líšia nielen v princípoch prevádzky, ale aj v širokej škále cien a technických charakteristík.

Jednoduché magnetické detektory

Princíp činnosti najjednoduchšieho detektora kovov je založený na elektromagnetickej indukcii - v zariadení je elektromagnetická cievka, ktorá v dôsledku oscilácií a skreslení svojho poľa zachytáva blízke elektricky vodivé a železo magnetické materiály, čím vytvára zvukový alebo vizuálny signál.

Prvá skúsenosť s montážou detektora kovov doma môže byť začiatkom vážneho koníčka: nové konštrukčné riešenia a dokonca vynálezy v tejto oblasti aplikovanej rádiovej elektroniky nie sú vylúčené ani na amatérskej úrovni.

Diagram znázorňuje štruktúru najjednoduchšieho nízkofrekvenčného magnetického detektora.

Pri výrobe detektorov kovov sa používajú stovky rôznych konštrukcií. Aby ste mohli jeden z nich realizovať nezávisle od seba, budete musieť urobiť dosku s plošnými spojmi vlastnými rukami, zakúpiť potrebné cievky, tranzistory, odpory, kondenzátory atď.

Detektor kovov z improvizovaných prostriedkov

Ďalšou možnosťou je vybudovať detektor kovov z improvizovaných materiálov, vhodnejší pre humanitné vedy a začínajúcich technikov s vášňou pre nájdenie pokladu a stratených artefaktov.

Počas prevádzky takéhoto improvizovaného zariadenia sa elektromagnetické vlny emitované kalkulačkou zachytia v pásme AM prijímača.

Ukazovateľom umiestnenia objektu v tomto zariadení je rotácia elektromagnetického poľa počas opätovného vysielania, ktorá mení parametre zvukového signálu. Fotografie takéhoto detektora kovov, vyrobené ručne, možno nájsť v rozsiahlej sieti a na konci nášho materiálu.

Ak chcete použiť takúto možnosť montáže, nepotrebujete podrobnú schému alebo návod na montáž, ale súlad s určitými požiadavkami na dva hlavné komponenty.samočinný detektor, a to správne fungujúca kalkulačka a rádiový prijímač.

Obidve zariadenia musia byť najlacnejšie od vybitia, prijímač musí mať pásmo AM a magnetickú anténu a kalkulačka musí počas prevádzky vysielať impulzné rádiové rušenie.

Ak chcete pracovať na modeli, budete potrebovať aj plastovú krabičku s vekom, ktorá sa zmestí, ako kniha, ktorá sa stane vyhľadávačom.

Na tieto účely je ideálna stará krabica z CD. Na upevnenie dielov je potrebná obojstranná páska.

Montáž detektora kovov

  • Upevňovacie zariadenia vo vnútri puzdra: na zadnú stranu zariadenia je pripevnený prúžok lepiacej pásky, potom je kalkulačka umiestnená na spodnej strane skrinky, prijímač je na vnútornej strane krytu.
  • Ladenie prijímača: musíte zapnúť prijímač pri maximálnom zvuku a vybrať najvyššiu pozíciu AM pásma, bez vysielania rozhlasových staníc a rušenia.
  • Nastavenie kalkulačky: prijímač musí reagovať na zahrnutie kalkulačky s drsným hlukom alebo chrapotom, ak nie je, musíte nastaviť rozsah.
  • Upevnenie polohy: začneme hladko zatvárať krabicu, až kým nezmizne zvuk alebo sa nezjednotí a upevní krídlové dvere v tejto polohe pomocou penovej kocky, gumičiek atď.
  • Detektor kovov pripravený. Ak sa v blízkosti nachádza výrobok s elektromagnetickým žiarením, prijímač bude znieťSignál.

Kombináciou prvkov iných rádiových zariadení v jednoduchom detektore bude možné v prevádzke pozorovať princíp činnosti detektorov kovov a užiť si ich prvú vyhľadávaciu expedíciu.

Takýto detektor, zozbieraný doma, môže byť testovaný na nájdení mincí alebo kovových stavebných zvyškov ležiacich v povrchovej vrstve zeme v takmer akomkoľvek teréne na akomkoľvek otvorenom teréne.

Foto detektory kovov to robia sami