Ako urobiť pohľadnice z papiera vlastnými rukami: jednoduchý návod na vytváranie hromadných rekreačných remesiel + 88 fotografií

Pohľadnice z jasného neobvyklého farebného papiera, ktoré boli vytvorené ručne, môžu byť príjemným a veľmi duchovným darom pre tematickú oslavu.

Táto možnosť je najjednoduchší spôsob, ako urobiť osobu šťastnou, vyjadriť svoje najteplejšie pocity. Karta často dopĺňa hlavný dar.

Môžete sa dozvedieť o tom, ako vytvoriť pohľadnicu s vlastnými rukami z papiera z internetu, pretože existuje obrovské množstvo master tried a šablón rôznych kariet opisujúcich proces vytvárania takýchto remesiel. Pohľadnice dopadajú na svetlé a krásne, jedinečné a jedinečné.

Základ papierenského výrobku

Na mnohých fotografiách samo-vyrobených papierových kariet je vidieť, že hlavnou vecou výrobku nie je len pozdrav a dekorácie, ale aj základňa. Na to je vhodný buď hrubý šrotový papier alebo tenký kartón.

Pokiaľ ide o preferencie farieb, mali by ste si vybrať neutrálnu svetlú paletu farieb tak, aby všetky ostatné prvky na pozadí boli jasné a vynikali.

Kartónový list s reliéfnou a textúrovanou ozdobou vyzerá veľmi originálne ako základ.

Toaby sa krásna karta stala slávnostnejšou a neobvyklejšou, stojí za to zaokrúhliť obdĺžnikové konce, alebo pomocou kučeravých nožníc dať okrajom vyrezaný obrys.

Blahoželanie s farebnými loptičkami

Ak chcete vytvoriť roztomilé a romantické karty, ktoré môžu byť predložené na oslavu pri každej príležitosti, mali by ste si tenkú béžovú tieň kartón a zložiť ju na polovicu, zaokrúhľujú rohy. Ak chcete ozdobiť vonkajšiu stranu výrobku, musíte pripraviť viacfarebné papierové guličky rôznych tvarov: oválne a okrúhle.

Ak je karta určená na odovzdanie dievčaťu, farba loptičiek môže byť zvolená väčšinou ružová, ak je chlapec modro-modrý, neutrálne odtiene sú vhodné pre dospelých.

Na budúce loptičky budú potrebovať asi 15 kusov. Budú umiestnené tak na prednej strane, ako aj vo vnútri výrobku.

Keďže tvar a veľkosť prvkov sú rozdielne, je lepšie pripraviť šablóny z kartónu vopred a vyrezať ich. Akonáhle sú šablóny pripravené, môžete výberom vhodných listov šrotu odrezať guličky.

Keď sa prestrihnú polotovary guľôčok, k zadnej časti každého z nich sa prilepí kus hrubej nite. Teraz môžete začať zdobiť prednú časť karty. Ak to chcete urobiť, začnite lepiť gule nad, potom ďalšie nižšie vrstvy, až sa dostanete požadovaný výsledok.

Ak chcete získať hromadné neštandardné papierové karty, môžeteprilepte prvky na obojstrannú pásku.

Malý kúsok lepiacej pásky je pripevnený na vnútornej strane gule a potom na prednej strane základne. Výsledkom bude svieži ornament.

Keď sú guľôčky prilepené, mali by ste zviazať všetky nite, zviazať krásnu stuhu a upevniť spodnú časť loptičiek. Potom je potrebné orezať hrany.

Vo vnútri výrobku sa tiež prilepí niekoľko prvkov, čo ponecháva miesto na písanie gratulačných slov.

Novoročné domáce karty

Na novoročné pozdravy si spravidla vyberajú tematickejšie dekorácie vo forme vianočných stromčekov, girlandy, snehových vločiek a iných vymožeností. Pohľadnica s objemom ihličnatej krásy v technike origami bude skvelým darčekom.

Na výrobu polotovarov origami je lepšie zvoliť tenké listy papiera, aby bolo vhodné ich rozdrviť. Mali by ste tiež uprednostniť materiály so zaujímavým vzorom, potom sa strom zmení na farebný.

Ak chcete vytvoriť vianočný stromček, musíte pripraviť 5 štvorcových prírezov vybraného papiera. Rozmery strán štvorcov sú nasledujúce: 10; 9; 7,5; 6,5; a 5,5 cm. Všetky štvorce sú zložené na rovnakom princípe.

Po prvé, štvorec je zložený uhlopriečne, potom sa vracia do pôvodného tvaru a záhybov pozdĺž diagonály z druhej strany. Výsledok je prázdny s dvomi diagonálnymi čiarami.

Ďalej pozdĺž línií záhybov, spájajúcich tieto dvasusedných uhlov na oboch stranách, dostaneme trojuholník. Aby ste mu dali objem, musíte ohnúť 2 rohy z prednej strany a ohnúť ich do stredu trojuholníka.

Teraz je prvý origami prázdny pripravený. Tam by malo byť celkom 5. Herringbone sa chystá na vrchol najmenšieho prvku.

Quillingové karty

Jednoduché prevedenie, ale veľmi atraktívne a originálne, bude blahoželanie, vyrobené v quilling technológii.

Ak chcete vytvoriť sova, ktorá bude umiestnená na prednej strane výrobku, musíte otočiť niekoľko tesných špirál z papiera, ktorý sa vám páči.

Špirála je vybraná pre teľa sova, ktorá sa bude skladať z troch rôznych odtieňov vo forme oranžovej, hnedej a béžovej. Šírka pásu papiera na vytvorenie telesa je 5 mm. Každý ďalší prúžok by mal byť prilepený k predchádzajúcemu a špička je nalepená na veľmi špirálu.

Pre oči sova a krídla sovy by sa mali odobrať tenšie papierové pásy. Každé krídlo vtáka pozostáva z troch prekrútených špirál, ktoré sú zlepené. Labky sú tiež reprezentované tromi špirálami.

Keď sú všetky prvky skrútené, môžu byť prilepené na základni, dekorujúc kompozíciu listami a vetvičkami dreva, ktoré sú tiež vyrezané z papiera.

Kvetinová karta, ktorá je vyrobená v technike quilling, vyzerá veľmi krásne.

Karty na fotografický papier vlastnými rukami

\ t